Hasköy · Milletvekili
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiHasköy ilçesi
%66,2
MHP birinci
13.151 geçerli oy · katılım %86,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Hasköy ilçesinde Milletvekili oylamasında MHP %66,2 ile birinci; 13.151 geçerli oy, katılım %86,5.
Hasköy
Kayıtlı seçmen 15.401 · Oy kullanan 13.327 (katılım %86,5) · Geçerli 13.151 · Geçersiz 176
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| MHP | 8.708 | %66,2 |
| AKP | 2.328 | %17,7 |
| DEM | 1.568 | %11,9 |
| İYİ | 229 | %1,7 |
| YRP | 126 | %1,0 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 62 | %0,5 |
| SOL | 34 | %0,3 |
| YP | 22 | %0,2 |
| BBP | 14 | %0,1 |
| ANAP | 13 | %0,1 |
| MEMLEKET | 12 | %0,1 |
| HKP | 6 | %0,1 |
| AP | 6 | %0,1 |
| HAK-PAR | 5 | %0,0 |
| TKP | 5 | %0,0 |
| GBP | 4 | %0,0 |
| VATAN | 3 | %0,0 |
| MİLLET | 2 | %0,0 |
| TKH | 2 | %0,0 |
| GENÇPARTİ | 1 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| 15 Temmuz Mah. | 2 | 633 | %90,5 | MHP | %88,4 |
| Azıklı Köyü | 2 | 614 | %80,5 | MHP | %68,0 |
| Aşağıüçdam Köyü | 2 | 623 | %77,4 | DEM | %45,3 |
| Bahçelievler Mah. | 2 | 694 | %84,7 | MHP | %80,8 |
| Böğürdelen Köyü | 1 | 74 | %98,7 | AKP | %54,8 |
| Büvetli Köyü | 1 | 342 | %87,7 | AKP | %43,0 |
| Dağdibi Köyü | 1 | 299 | %81,6 | MHP | %67,4 |
| Düzkışla-Bahçelievler Mah. | 1 | 262 | %97,3 | MHP | %84,3 |
| Düzkışla-Kültür Mah. | 2 | 464 | %94,4 | MHP | %57,8 |
| Düzkışla-Yeni Mah. | 1 | 341 | %94,1 | MHP | %81,0 |
| Elmabulak Köyü | 2 | 580 | %84,0 | MHP | %73,6 |
| Eşmepınar Köyü | 3 | 1.108 | %83,8 | MHP | %67,5 |
| Gökyazı Köyü | 2 | 763 | %78,5 | DEM | %70,3 |
| Hürriyet Mah. | 3 | 803 | %83,4 | MHP | %84,6 |
| Karakütük Köyü | 2 | 407 | %94,4 | AKP | %94,7 |
| Koçköy | 1 | 274 | %77,4 | AKP | %65,1 |
| Koğuktaş Köyü | 1 | 205 | %76,1 | MHP | %46,4 |
| Kültür Mah. | 4 | 1.258 | %90,9 | MHP | %84,3 |
| Ortanca Köyü | 1 | 67 | %88,1 | DEM | %54,2 |
| Otaç Köyü | 1 | 165 | %75,2 | DEM | %60,2 |
| Sarıbahçe Köyü | 1 | 177 | %76,8 | DEM | %72,7 |
| Sayanlar Mah. | 3 | 1.126 | %85,4 | MHP | %84,0 |
| Sunay Mah. | 3 | 1.071 | %84,5 | MHP | %80,9 |
| Umurca Köyü | 1 | 356 | %92,7 | MHP | %71,0 |
| Vatan Mah. | 2 | 550 | %88,4 | MHP | %93,0 |
| Yarkaya Köyü | 1 | 243 | %98,4 | MHP | %76,3 |
| Yukarıüçdam Köyü | 1 | 229 | %73,8 | DEM | %46,3 |
| Zafer Mah. | 2 | 655 | %93,6 | MHP | %86,4 |
| İstiklal Mah. | 3 | 1.018 | %94,1 | MHP | %87,6 |