%74,9
YEŞİL SOL PARTİ birinci
31.613 geçerli oy · katılım %74,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Bulanık ilçesinde Milletvekili oylamasında YEŞİL SOL PARTİ %74,9 ile birinci; 31.613 geçerli oy, katılım %74,4.
Kayıtlı seçmen 44.272 · Oy kullanan 32.925 (katılım %74,4) · Geçerli 31.613 · Geçersiz 1.312
Bulanık Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| DEM | 23.667 | %74,9 |
| AKP | 3.489 | %11,0 |
| MHP | 1.742 | %5,5 |
| İYİ | 1.459 | %4,6 |
| YRP | 292 | %0,9 |
| SOL | 264 | %0,8 |
| MEMLEKET | 133 | %0,4 |
| ANAP | 122 | %0,4 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 80 | %0,3 |
| BBP | 56 | %0,2 |
| GENÇPARTİ | 39 | %0,1 |
| HAK-PAR | 38 | %0,1 |
| GBP | 38 | %0,1 |
| AP | 37 | %0,1 |
| YP | 31 | %0,1 |
| HKP | 31 | %0,1 |
| TKP | 30 | %0,1 |
| VATAN | 26 | %0,1 |
| MİLLET | 21 | %0,1 |
| TKH | 15 | %0,1 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 3 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Bulanık mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Adıvar Köyü | 2 | 673 | %73,4 | DEM | %77,2 |
| Akçaarmut Köyü | 1 | 266 | %59,4 | DEM | %88,7 |
| Altınoluk Köyü | 1 | 242 | %71,1 | DEM | %77,0 |
| Arakonak Köyü | 2 | 464 | %71,8 | DEM | %71,2 |
| Aşağıbüklü Köyü | 1 | 171 | %69,0 | DEM | %90,3 |
| Bahçelievler Mah. | 5 | 1.746 | %73,9 | DEM | %79,2 |
| Balotu Köyü | 3 | 962 | %69,1 | DEM | %68,7 |
| Bostancılar Köyü | 1 | 270 | %77,0 | DEM | %71,0 |
| Büngüldek Köyü | 1 | 81 | %80,3 | DEM | %71,4 |
| Cankurtaran Köyü | 1 | 316 | %71,2 | DEM | %80,8 |
| Cumhuriyet Mah. | 4 | 1.223 | %76,7 | DEM | %57,7 |
| Demirkapı Köyü | 2 | 519 | %66,9 | DEM | %93,1 |
| Değirmensuyu Köyü | 1 | 160 | %71,3 | DEM | %91,8 |
| Dokuzpınar Köyü | 1 | 189 | %72,0 | DEM | %73,4 |
| Elmakaya-Cumhuriyet Mah. | 3 | 836 | %76,0 | DEM | %91,3 |
| Elmakaya-Karşıyaka Mah. | 2 | 565 | %75,6 | DEM | %72,2 |
| Erentepe-Fatih Mah. | 2 | 428 | %70,6 | DEM | %78,4 |
| Erentepe-Gazi Mah. | 4 | 1.183 | %65,4 | DEM | %78,9 |
| Erentepe-Kale Mah. | 2 | 457 | %68,5 | DEM | %72,0 |
| Ericek Köyü | 1 | 120 | %92,5 | DEM | %83,5 |
| Esenlik Köyü | 2 | 771 | %73,5 | DEM | %89,2 |
| Eskiyol Köyü | 1 | 92 | %58,7 | DEM | %79,6 |
| Gölyanı Köyü | 2 | 591 | %74,6 | DEM | %88,2 |
| Göztepe Köyü | 1 | 385 | %79,0 | DEM | %82,0 |
| Güllüova Mah. | 2 | 488 | %75,4 | MHP | %47,6 |
| Gülçimen Köyü | 1 | 310 | %76,8 | DEM | %81,0 |
| Gümüşpınar Köyü | 1 | 146 | %71,2 | DEM | %84,5 |
| Günbatmaz Köyü | 1 | 359 | %76,0 | DEM | %82,1 |
| Gündüzü Köyü | 1 | 304 | %81,6 | DEM | %91,9 |
| Günyurdu Köyü | 2 | 456 | %79,6 | DEM | %89,2 |
| Han Köyü | 1 | 29 | %58,6 | DEM | %41,2 |
| Hoşgeldi Köyü | 1 | 259 | %69,5 | DEM | %89,8 |
| Karaağıl Köyü | 3 | 905 | %70,7 | DEM | %78,7 |
| Karaburun Köyü | 2 | 403 | %72,0 | DEM | %91,8 |
| Kırkgöze Köyü | 4 | 1.240 | %75,6 | DEM | %84,3 |
| Kotanlı Köyü | 1 | 263 | %69,6 | DEM | %80,5 |
| Koyunağılı Köyü | 1 | 38 | %94,7 | DEM | %71,0 |
| Kurganlı Köyü | 1 | 223 | %70,4 | DEM | %86,7 |
| Köprüyolu Köyü | 2 | 547 | %69,1 | DEM | %93,8 |
| Kültür Mah. | 5 | 1.800 | %76,7 | DEM | %68,4 |
| Mescitli Mah. | 1 | 302 | %76,8 | DEM | %68,6 |
| Meşeiçi Köyü | 1 | 327 | %72,8 | DEM | %83,4 |
| Molladavut Köyü | 1 | 209 | %75,6 | DEM | %71,1 |
| Mollakent Köyü | 2 | 715 | %71,9 | DEM | %82,9 |
| Okçular Köyü | 1 | 35 | %105,7 | DEM | %80,0 |
| Olurdere Köyü | 1 | 329 | %77,2 | DEM | %90,1 |
| Oğlakkaya Köyü | 2 | 429 | %76,2 | DEM | %83,7 |
| Rüstemgedik-Bağlar Mah. | 1 | 331 | %76,1 | DEM | %89,9 |
| Rüstemgedik-Hanedan Mah. | 2 | 420 | %70,7 | DEM | %91,8 |
| Rüstemgedik-Zafer Mah. | 1 | 259 | %73,4 | DEM | %93,6 |
| Rüstemgedik-İnönü Mah. | 1 | 318 | %75,2 | DEM | %88,9 |
| Samanyolu Köyü | 1 | 71 | %80,3 | DEM | %78,6 |
| Sarıpınar-Pınar Mah. | 2 | 402 | %64,2 | DEM | %88,7 |
| Sarıpınar-Sinan Mah. | 1 | 377 | %71,4 | DEM | %86,1 |
| Sarıpınar-Çimen Mah. | 1 | 361 | %69,5 | DEM | %79,0 |
| Seçme Köyü | 1 | 229 | %84,7 | DEM | %89,1 |
| Sıradere Köyü | 1 | 85 | %88,2 | DEM | %60,6 |
| Sultanlı Köyü | 1 | 350 | %74,0 | DEM | %94,9 |
| Söğütlü Köyü | 2 | 528 | %75,6 | DEM | %74,9 |
| Uzgörür-Abdalbeyazıt Mah. | 1 | 227 | %73,1 | DEM | %73,3 |
| Uzgörür-Alagez Mah. | 1 | 75 | %89,3 | DEM | %63,1 |
| Uzgörür-Arı Mah. | 1 | 185 | %79,5 | DEM | %76,6 |
| Uzgörür-Fatih Mah. | 2 | 442 | %81,5 | DEM | %86,0 |
| Uzgörür-Gazi Mah. | 1 | 179 | %80,5 | DEM | %87,1 |
| Yazbaşı Köyü | 2 | 546 | %68,0 | DEM | %88,4 |
| Yemişen Köyü | 2 | 697 | %79,6 | DEM | %93,3 |
| Yeni Mah. | 8 | 2.834 | %75,3 | DEM | %59,5 |
| Yokuşbaşı Köyü | 2 | 771 | %77,2 | DEM | %64,9 |
| Yoncalı-Cumhuriyet Mah. | 1 | 379 | %69,1 | DEM | %68,1 |
| Yoncalı-Hürriyet Mah. | 2 | 505 | %76,8 | DEM | %60,8 |
| Yoncalı-Yeni Mah. | 1 | 301 | %73,8 | DEM | %43,5 |
| Zafer Mah. | 11 | 3.831 | %78,1 | DEM | %62,1 |
| Çataklı Köyü | 1 | 239 | %76,6 | DEM | %90,8 |
| Çaygeldi Köyü | 1 | 337 | %75,4 | DEM | %63,2 |
| Örenkent Köyü | 2 | 747 | %68,7 | DEM | %79,5 |
| Üçtepe Köyü | 1 | 186 | %80,7 | AKP | %36,0 |
| İnönü Mah. | 5 | 1.621 | %75,6 | DEM | %76,7 |
| Şatırlar Köyü | 1 | 167 | %98,2 | AKP | %86,6 |
| Şehitlik Mah. | 9 | 3.042 | %74,4 | DEM | %77,3 |
| Şehittahir Köyü | 1 | 282 | %72,3 | DEM | %69,2 |
| Şehitveren Köyü | 1 | 122 | %66,4 | DEM | %75,0 |