Seydikemer · Milletvekili
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiSeydikemer ilçesi
%44,5
AK PARTİ birinci
42.500 geçerli oy · katılım %90,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Seydikemer ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %44,5 ile birinci; 42.500 geçerli oy, katılım %90,5.
Seydikemer
Kayıtlı seçmen 49.151 · Oy kullanan 44.466 (katılım %90,5) · Geçerli 42.500 · Geçersiz 1.966
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| AKP | 18.931 | %44,5 |
| CHP | 8.552 | %20,1 |
| İYİ | 7.599 | %17,9 |
| MHP | 3.951 | %9,3 |
| ZAFER | 411 | %1,0 |
| TİP | 379 | %0,9 |
| MEMLEKET | 350 | %0,8 |
| AP | 329 | %0,8 |
| YRP | 303 | %0,7 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 290 | %0,7 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 258 | %0,6 |
| BBP | 170 | %0,4 |
| DEM | 170 | %0,4 |
| ANAP | 153 | %0,4 |
| GENÇPARTİ | 108 | %0,3 |
| HAK-PAR | 103 | %0,2 |
| HKP | 79 | %0,2 |
| VATAN | 74 | %0,2 |
| MİLLET | 69 | %0,2 |
| TKP | 68 | %0,2 |
| İsmail Uslu (bağımsız) | 52 | %0,1 |
| SOL | 26 | %0,1 |
| YP | 26 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 26 | %0,1 |
| TKH | 20 | %0,1 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Alaçat Mah. | 3 | 799 | %93,6 | AKP | %46,1 |
| Arsaköy Mah. | 4 | 1.193 | %92,5 | AKP | %39,5 |
| Arifler Mah. | 1 | 163 | %98,2 | AKP | %43,5 |
| Atlıdere Mah. | 2 | 637 | %90,0 | CHP | %42,9 |
| Bayırköy Mah. | 2 | 614 | %88,1 | AKP | %63,3 |
| Bağlıağaç Mah. | 3 | 762 | %94,2 | AKP | %63,3 |
| Bekçiler Mah. | 3 | 834 | %90,8 | AKP | %50,0 |
| Belen Mah. | 2 | 657 | %92,2 | AKP | %37,4 |
| Boğalar Mah. | 1 | 323 | %91,0 | AKP | %53,0 |
| Boğaziçi Mah. | 2 | 456 | %92,8 | AKP | %49,5 |
| Ceylan Mah. | 5 | 1.114 | %85,7 | AKP | %44,5 |
| Cumhuriyet Mah. | 7 | 2.524 | %88,8 | AKP | %41,3 |
| Demirler Mah. | 2 | 486 | %92,4 | AKP | %35,0 |
| Dereköy Mah. | 3 | 625 | %89,4 | AKP | %46,0 |
| Dodurga Mah. | 2 | 409 | %93,9 | AKP | %55,3 |
| Dont Mah. | 2 | 423 | %88,9 | CHP | %35,6 |
| Doğanlar Mah. | 1 | 320 | %82,2 | AKP | %56,3 |
| Döğer Mah. | 3 | 854 | %92,0 | AKP | %45,1 |
| Eşen Mah. | 6 | 2.045 | %90,9 | AKP | %37,0 |
| Gerişburnu Mah. | 5 | 1.785 | %92,0 | AKP | %49,6 |
| Gölbent Mah. | 3 | 1.093 | %90,4 | AKP | %44,1 |
| Güneşli Mah. | 3 | 1.088 | %89,4 | AKP | %46,3 |
| Girmeler Mah. | 3 | 810 | %91,1 | AKP | %49,4 |
| Hacıosmanlar Mah. | 1 | 287 | %94,4 | AKP | %34,8 |
| Kabaağaç Mah. | 2 | 702 | %92,0 | AKP | %42,4 |
| Kadıköy Mah. | 4 | 1.287 | %90,7 | AKP | %47,1 |
| Karadere Mah. | 7 | 2.300 | %88,7 | AKP | %51,3 |
| Karaköy Mah. | 3 | 777 | %94,1 | AKP | %37,9 |
| Kayabaşı Mah. | 1 | 191 | %92,2 | MHP | %43,4 |
| Kayacık Mah. | 2 | 713 | %85,4 | AKP | %48,0 |
| Kayadibi Mah. | 3 | 823 | %93,6 | AKP | %41,9 |
| Kıncılar Mah. | 3 | 792 | %92,7 | AKP | %40,7 |
| Kınık Mah. | 1 | 357 | %89,9 | AKP | %45,1 |
| Korubükü Mah. | 2 | 660 | %91,7 | AKP | %40,7 |
| Kumluova Mah. | 6 | 1.991 | %86,7 | AKP | %49,8 |
| Menekşe Mah. | 4 | 1.257 | %89,3 | AKP | %33,2 |
| Minare Mah. | 1 | 191 | %93,2 | CHP | %39,9 |
| Ortaköy Mah. | 3 | 1.090 | %86,5 | AKP | %39,6 |
| Paşalı Mah. | 2 | 486 | %86,8 | AKP | %35,2 |
| Sahilceylan Mah. | 2 | 715 | %90,5 | AKP | %53,1 |
| Sarıyer Mah. | 1 | 212 | %91,5 | AKP | %48,7 |
| Seki Mah. | 3 | 858 | %90,1 | CHP | %40,0 |
| Seydiler Mah. | 2 | 551 | %94,2 | AKP | %31,3 |
| Söğütlüdere Mah. | 2 | 475 | %88,6 | AKP | %50,4 |
| Temel Mah. | 1 | 366 | %85,0 | AKP | %36,4 |
| Uğurlu Mah. | 2 | 534 | %94,6 | AKP | %38,6 |
| Yakabağ Mah. | 2 | 445 | %88,1 | CHP | %34,5 |
| Yakaköy Mah. | 4 | 1.284 | %91,6 | AKP | %57,7 |
| Yayla Eldirek Mah. | 1 | 371 | %89,2 | AKP | %58,4 |
| Yayla Gökben Mah. | 1 | 193 | %92,8 | AKP | %48,6 |
| Yayla Karaçulha Mah. | 2 | 573 | %93,0 | AKP | %60,1 |
| Yaylapatlangıç Mah. | 1 | 365 | %88,8 | AKP | %47,1 |
| Zorlar Mah. | 4 | 1.316 | %93,5 | AKP | %49,5 |
| Çaltılar Mah. | 1 | 332 | %88,6 | AKP | %57,9 |
| Çaltıözü Mah. | 2 | 709 | %91,0 | AKP | %34,6 |
| Çamurköy Mah. | 2 | 638 | %94,0 | AKP | %55,3 |
| Çatak Mah. | 1 | 327 | %89,6 | AKP | %51,9 |
| Çayan Mah. | 1 | 312 | %93,3 | AKP | %38,0 |
| Çaykenarı Mah. | 3 | 897 | %91,4 | AKP | %36,9 |
| Çobanlar Mah. | 2 | 737 | %89,8 | AKP | %39,1 |
| Çobanisa Mah. | 1 | 318 | %86,2 | CHP | %33,1 |
| Çukurincir Mah. | 2 | 515 | %92,2 | AKP | %48,1 |
| Çökek Mah. | 1 | 228 | %87,7 | AKP | %51,4 |
| Ören Mah. | 4 | 1.327 | %91,8 | AKP | %45,2 |
| İzzettinköy Mah. | 2 | 635 | %88,5 | AKP | %41,5 |