Ortaca · Milletvekili
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiOrtaca ilçesi
%39,3
CHP birinci
37.927 geçerli oy · katılım %91,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Ortaca ilçesinde Milletvekili oylamasında CHP %39,3 ile birinci; 37.927 geçerli oy, katılım %91,1.
Ortaca
Kayıtlı seçmen 42.604 · Oy kullanan 38.808 (katılım %91,1) · Geçerli 37.927 · Geçersiz 881
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| CHP | 14.914 | %39,3 |
| AKP | 8.511 | %22,4 |
| İYİ | 6.896 | %18,2 |
| MHP | 2.665 | %7,0 |
| TİP | 1.572 | %4,1 |
| DEM | 894 | %2,4 |
| ZAFER | 601 | %1,6 |
| MEMLEKET | 419 | %1,1 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 288 | %0,8 |
| YRP | 232 | %0,6 |
| AP | 150 | %0,4 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 134 | %0,4 |
| BBP | 115 | %0,3 |
| GENÇPARTİ | 106 | %0,3 |
| TKP | 99 | %0,3 |
| VATAN | 96 | %0,3 |
| SOL | 63 | %0,2 |
| ANAP | 58 | %0,2 |
| MİLLET | 25 | %0,1 |
| HAK-PAR | 23 | %0,1 |
| TKH | 16 | %0,0 |
| HKP | 14 | %0,0 |
| MİLLİ YOL | 9 | %0,0 |
| YP | 8 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 8 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 5 | %0,0 |
| İsmail Uslu (bağımsız) | 5 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akıncı Mah. | 2 | 571 | %95,1 | CHP | %42,5 |
| Arıkbaşı Mah. | 5 | 1.577 | %92,1 | CHP | %32,1 |
| Atatürk Mah. | 10 | 3.740 | %90,8 | CHP | %40,9 |
| Bahçelievler Mah. | 8 | 2.856 | %91,7 | CHP | %33,5 |
| Beşköprü Mah. | 7 | 2.458 | %90,2 | CHP | %37,9 |
| Cumhuriyet Mah. | 13 | 4.667 | %90,6 | CHP | %46,6 |
| Dalaklı Mah. | 3 | 786 | %91,5 | İYİ | %27,8 |
| Dalyan Mah. | 12 | 4.247 | %89,0 | CHP | %47,2 |
| Dereköy Mah. | 1 | 298 | %93,6 | AKP | %39,4 |
| Dikmekavak Mah. | 3 | 963 | %94,7 | AKP | %33,0 |
| Ekşiliyurt Mah. | 6 | 2.055 | %91,5 | AKP | %38,0 |
| Eskiköy Mah. | 4 | 1.212 | %92,2 | CHP | %33,4 |
| Fevziye Mah. | 3 | 868 | %92,4 | CHP | %68,9 |
| Gökbel Mah. | 2 | 431 | %94,7 | CHP | %34,8 |
| Gölbaşı Mah. | 2 | 711 | %92,4 | CHP | %41,5 |
| Güzelyurt Mah. | 4 | 1.358 | %90,7 | CHP | %47,6 |
| Karaburun Mah. | 7 | 2.454 | %88,6 | CHP | %34,2 |
| Karadonlar Mah. | 1 | 242 | %95,5 | AKP | %44,9 |
| Kemaliye Mah. | 3 | 1.003 | %93,9 | CHP | %60,0 |
| Mergenli Mah. | 2 | 668 | %91,9 | CHP | %41,8 |
| Okçular Mah. | 4 | 1.354 | %93,8 | CHP | %49,0 |
| Sarıgerme Mah. | 2 | 555 | %88,3 | CHP | %31,5 |
| Tepearası Mah. | 1 | 365 | %95,1 | CHP | %41,3 |
| Terzialiler Mah. | 11 | 4.076 | %89,6 | CHP | %35,0 |
| Yerbelen Mah. | 3 | 804 | %94,9 | AKP | %33,2 |
| Yeşilyurt Mah. | 2 | 419 | %89,0 | CHP | %43,0 |
| Çaylı Mah. | 5 | 1.866 | %91,8 | CHP | %38,4 |