Köyceğiz · Milletvekili
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiKöyceğiz ilçesi
%34,0
CHP birinci
27.090 geçerli oy · katılım %90,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Köyceğiz ilçesinde Milletvekili oylamasında CHP %34,0 ile birinci; 27.090 geçerli oy, katılım %90,2.
Köyceğiz
Kayıtlı seçmen 31.151 · Oy kullanan 28.084 (katılım %90,2) · Geçerli 27.090 · Geçersiz 994
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| CHP | 9.221 | %34,0 |
| AKP | 8.313 | %30,7 |
| İYİ | 4.109 | %15,2 |
| MHP | 2.020 | %7,5 |
| TİP | 1.034 | %3,8 |
| ZAFER | 429 | %1,6 |
| DEM | 363 | %1,3 |
| MEMLEKET | 349 | %1,3 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 228 | %0,8 |
| YRP | 191 | %0,7 |
| AP | 150 | %0,6 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 132 | %0,5 |
| GENÇPARTİ | 101 | %0,4 |
| BBP | 98 | %0,4 |
| VATAN | 81 | %0,3 |
| TKP | 77 | %0,3 |
| HAK-PAR | 41 | %0,2 |
| MİLLET | 37 | %0,1 |
| ANAP | 31 | %0,1 |
| HKP | 22 | %0,1 |
| SOL | 16 | %0,1 |
| TKH | 13 | %0,1 |
| YP | 12 | %0,0 |
| İsmail Uslu (bağımsız) | 8 | %0,0 |
| MİLLİ YOL | 7 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 5 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 2 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akköprü Mah. | 2 | 740 | %90,0 | AKP | %52,8 |
| Balcılar Mah. | 1 | 163 | %98,2 | AKP | %47,7 |
| Beyobası Mah. | 7 | 2.368 | %89,4 | AKP | %36,5 |
| Döğüşbelen Mah. | 4 | 1.259 | %91,3 | CHP | %39,6 |
| Ekincik Mah. | 1 | 366 | %97,5 | AKP | %55,7 |
| Gelişim Mah. | 9 | 3.161 | %89,4 | CHP | %45,5 |
| Gülpınar Mah. | 7 | 2.627 | %87,3 | CHP | %48,8 |
| Hamitköy Mah. | 3 | 1.028 | %95,6 | CHP | %34,5 |
| Karaçam Mah. | 1 | 185 | %92,4 | AKP | %34,6 |
| Kavakarası Mah. | 2 | 573 | %90,4 | CHP | %49,6 |
| Köyceğiz Mah. | 3 | 821 | %88,8 | AKP | %38,9 |
| Otmanlar Mah. | 3 | 761 | %86,5 | AKP | %48,7 |
| Pınar Mah. | 8 | 2.447 | %89,5 | AKP | %47,2 |
| Sazak Mah. | 1 | 274 | %94,2 | AKP | %55,1 |
| Sultaniye Mah. | 2 | 219 | %96,4 | AKP | %54,0 |
| Toparlar Mah. | 11 | 4.101 | %90,0 | AKP | %35,3 |
| Ulucami Mah. | 6 | 1.902 | %90,5 | CHP | %53,5 |
| Yangı Mah. | 4 | 1.399 | %91,1 | AKP | %31,2 |
| Yayla Mah. | 1 | 378 | %92,9 | AKP | %38,4 |
| Yeni Mah. | 6 | 2.082 | %88,6 | CHP | %45,7 |
| Yeşilköy Mah. | 2 | 512 | %93,0 | CHP | %33,2 |
| Zaferler Mah. | 2 | 491 | %91,9 | CHP | %41,6 |
| Zeytinalanı Mah. | 8 | 2.584 | %91,1 | AKP | %37,6 |
| Çandır Mah. | 1 | 363 | %94,8 | İYİ | %27,4 |
| Çayhisar Mah. | 1 | 347 | %84,2 | AKP | %52,2 |