Bodrum · Milletvekili
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiBodrum ilçesi
%44,6
CHP birinci
130.554 geçerli oy · katılım %88,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Bodrum ilçesinde Milletvekili oylamasında CHP %44,6 ile birinci; 130.554 geçerli oy, katılım %88,0.
Bodrum
Kayıtlı seçmen 150.972 · Oy kullanan 132.891 (katılım %88,0) · Geçerli 130.554 · Geçersiz 2.337
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| CHP | 58.272 | %44,6 |
| İYİ | 21.064 | %16,1 |
| AKP | 18.621 | %14,3 |
| TİP | 10.969 | %8,4 |
| DEM | 9.516 | %7,3 |
| MHP | 5.401 | %4,1 |
| ZAFER | 1.797 | %1,4 |
| MEMLEKET | 1.524 | %1,2 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 743 | %0,6 |
| YRP | 519 | %0,4 |
| GENÇPARTİ | 392 | %0,3 |
| VATAN | 245 | %0,2 |
| BBP | 231 | %0,2 |
| AP | 230 | %0,2 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 205 | %0,2 |
| TKP | 192 | %0,2 |
| SOL | 168 | %0,1 |
| ANAP | 132 | %0,1 |
| MİLLET | 104 | %0,1 |
| TKH | 46 | %0,0 |
| HAK-PAR | 44 | %0,0 |
| HKP | 41 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 34 | %0,0 |
| MİLLİ YOL | 26 | %0,0 |
| YP | 19 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 11 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 6 | %0,0 |
| İsmail Uslu (bağımsız) | 2 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akyarlar Mah. | 12 | 4.449 | %85,1 | CHP | %50,4 |
| Akçaalan Mah. | 19 | 7.029 | %89,5 | CHP | %32,6 |
| Bahçelievler Mah. | 13 | 4.681 | %86,4 | CHP | %48,5 |
| Bahçeyaka Mah. | 2 | 552 | %92,4 | CHP | %47,9 |
| Bitez Mah. | 23 | 8.407 | %88,5 | CHP | %49,3 |
| Cevat Şakir Mah. | 11 | 3.980 | %86,4 | CHP | %44,0 |
| Cumhuriyet Mah. | 6 | 1.983 | %89,7 | CHP | %52,5 |
| Dağbelen Mah. | 2 | 533 | %93,4 | CHP | %31,5 |
| Dereköy Mah. | 3 | 1.044 | %91,7 | CHP | %37,4 |
| Dirmil Mah. | 15 | 5.350 | %86,1 | CHP | %39,7 |
| Eskiçeşme Mah. | 11 | 3.833 | %86,5 | CHP | %53,5 |
| Farilya Mah. | 7 | 2.556 | %89,9 | CHP | %31,8 |
| Geriş Mah. | 8 | 2.938 | %85,9 | CHP | %51,2 |
| Gökpınar Mah. | 1 | 172 | %97,7 | CHP | %35,8 |
| Gölbaşı Mah. | 6 | 2.154 | %89,7 | CHP | %32,6 |
| Gölköy Mah. | 6 | 2.178 | %88,7 | CHP | %44,0 |
| Gümbet Mah. | 7 | 2.648 | %78,9 | CHP | %44,8 |
| Gümüşlük Mah. | 10 | 3.663 | %89,8 | CHP | %50,7 |
| Gündoğan Mah. | 9 | 3.340 | %86,4 | CHP | %44,9 |
| Gürece Mah. | 2 | 688 | %89,4 | CHP | %43,2 |
| Güvercinlik Mah. | 4 | 1.253 | %87,8 | CHP | %45,8 |
| Karabağ Mah. | 15 | 5.448 | %87,6 | CHP | %46,0 |
| Karaova Mah. | 10 | 3.421 | %88,4 | CHP | %36,0 |
| Kemer Mah. | 1 | 330 | %92,4 | CHP | %39,1 |
| Kızılağaç Mah. | 6 | 2.101 | %90,1 | CHP | %38,0 |
| Konacık Mah. | 11 | 4.074 | %89,7 | CHP | %42,6 |
| Koyunbaba Mah. | 6 | 2.086 | %84,9 | CHP | %55,0 |
| Kumbahçe Mah. | 10 | 3.787 | %86,5 | CHP | %53,3 |
| Kumköy Mah. | 1 | 337 | %93,8 | CHP | %61,5 |
| Küçükbük Mah. | 3 | 1.074 | %87,9 | CHP | %55,4 |
| Mazıköy Mah. | 5 | 970 | %96,8 | CHP | %44,2 |
| Mumcular Mah. | 8 | 2.705 | %87,6 | CHP | %32,6 |
| Müskebi Mah. | 18 | 6.673 | %90,3 | CHP | %46,0 |
| Peksimet Mah. | 6 | 1.956 | %86,6 | CHP | %37,2 |
| Pınarlıbelen Mah. | 3 | 797 | %93,6 | CHP | %46,0 |
| Sazköy Mah. | 2 | 562 | %96,8 | CHP | %52,3 |
| Tepecik (KARAOVA) Mah. | 1 | 313 | %97,1 | CHP | %40,3 |
| Tepecik Mah. | 2 | 718 | %90,8 | CHP | %51,7 |
| Torba Mah. | 6 | 1.959 | %83,5 | CHP | %51,7 |
| Turgutreis Mah. | 14 | 5.042 | %86,3 | CHP | %57,0 |
| Türkbükü Mah. | 6 | 2.235 | %86,4 | CHP | %50,4 |
| Türkkuyusu Mah. | 4 | 1.363 | %88,4 | CHP | %47,3 |
| Umurca Mah. | 12 | 4.498 | %89,2 | CHP | %45,9 |
| Yahşi Mah. | 7 | 2.409 | %88,0 | CHP | %58,4 |
| Yakaköy Mah. | 6 | 1.960 | %90,4 | DEM | %37,6 |
| Yalıkavak Mah. | 14 | 5.170 | %88,0 | CHP | %47,3 |
| Yeniköy (KARAOVA) Mah. | 2 | 655 | %92,5 | CHP | %42,5 |
| Yeniköy Mah. | 8 | 2.692 | %88,5 | CHP | %49,8 |
| Yokuşbaşı Mah. | 9 | 3.160 | %88,5 | CHP | %46,0 |
| Çamarası Mah. | 5 | 1.027 | %66,5 | CHP | %38,6 |
| Çamlık Mah. | 1 | 340 | %96,5 | CHP | %43,8 |
| Çarşı Mah. | 7 | 2.394 | %85,3 | CHP | %48,2 |
| Çırkan Mah. | 25 | 9.122 | %89,9 | CHP | %35,1 |
| Çömlekçi Mah. | 2 | 579 | %96,7 | CHP | %62,6 |
| Çiftlik Mah. | 6 | 2.123 | %92,1 | CHP | %46,7 |
| İslamhaneleri Mah. | 10 | 3.461 | %88,0 | CHP | %34,9 |