%35,1
CHP birinci
86.254 geçerli oy · katılım %90,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Silifke ilçesinde Milletvekili oylamasında CHP %35,1 ile birinci; 86.254 geçerli oy, katılım %90,5.
Kayıtlı seçmen 97.757 · Oy kullanan 88.436 (katılım %90,5) · Geçerli 86.254 · Geçersiz 2.182
Silifke Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 30.259 | %35,1 |
| AKP | 20.903 | %24,2 |
| İYİ | 15.057 | %17,5 |
| MHP | 11.412 | %13,2 |
| ZAFER | 2.263 | %2,6 |
| TİP | 1.300 | %1,5 |
| DEM | 1.013 | %1,2 |
| MEMLEKET | 829 | %1,0 |
| YRP | 630 | %0,7 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 601 | %0,7 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 464 | %0,5 |
| AP | 326 | %0,4 |
| BBP | 312 | %0,4 |
| GENÇPARTİ | 231 | %0,3 |
| AB | 119 | %0,1 |
| HAK-PAR | 87 | %0,1 |
| MİLLET | 78 | %0,1 |
| VATAN | 77 | %0,1 |
| TKP | 74 | %0,1 |
| GBP | 71 | %0,1 |
| HKP | 46 | %0,1 |
| SOL | 36 | %0,0 |
| YP | 24 | %0,0 |
| TKH | 20 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 11 | %0,0 |
| Sevda Buzcu (bağımsız) | 6 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 4 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Silifke mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akdere Mah. | 3 | 1.020 | %90,6 | AKP | %34,2 |
| Arkum Mah. | 5 | 1.444 | %91,8 | CHP | %34,7 |
| Atakent Mah. | 19 | 6.786 | %86,1 | CHP | %40,2 |
| Atayurt Mah. | 15 | 5.300 | %91,7 | AKP | %30,2 |
| Atik Mah. | 7 | 2.442 | %89,8 | CHP | %34,2 |
| Ayaştürkmenli Mah. | 1 | 78 | %85,9 | AKP | %34,4 |
| Bahçe Mah. | 1 | 181 | %99,5 | CHP | %41,6 |
| Bahçederesi Mah. | 1 | 158 | %91,1 | AKP | %31,3 |
| Balandız Mah. | 1 | 152 | %96,1 | AKP | %29,8 |
| Bayındır Mah. | 1 | 78 | %88,5 | AKP | %40,3 |
| Bolacalıkoyuncu Mah. | 3 | 775 | %91,5 | CHP | %29,1 |
| Bucaklı Mah. | 4 | 1.364 | %91,6 | CHP | %38,7 |
| Burunucu Mah. | 2 | 683 | %90,0 | AKP | %29,9 |
| Bükdeğirmeni Mah. | 1 | 256 | %94,5 | CHP | %34,9 |
| Camiikebir Mah. | 3 | 770 | %95,3 | CHP | %34,9 |
| Canbazlı Mah. | 2 | 539 | %91,8 | AKP | %40,6 |
| Cılbayır Mah. | 1 | 117 | %93,2 | AKP | %36,5 |
| Demircili Mah. | 1 | 308 | %90,6 | AKP | %35,7 |
| Ekşiler Mah. | 1 | 95 | %96,8 | MHP | %43,8 |
| Evkafçiftliği Mah. | 1 | 127 | %92,1 | AKP | %39,8 |
| Gazi Mah. | 30 | 11.056 | %91,1 | CHP | %40,5 |
| Gedikpınarı Mah. | 1 | 76 | %90,8 | AKP | %32,8 |
| Gökbelen Mah. | 1 | 165 | %93,3 | CHP | %38,8 |
| Göksu Mah. | 30 | 11.095 | %90,7 | CHP | %41,5 |
| Gülümpaşalı Mah. | 1 | 333 | %94,6 | AKP | %34,5 |
| Gündüzler Mah. | 1 | 198 | %84,9 | AKP | %40,0 |
| Hırmanlı Mah. | 1 | 306 | %92,8 | AKP | %35,1 |
| Hüseyinler Mah. | 2 | 443 | %92,1 | CHP | %30,3 |
| Işıklı Mah. | 4 | 1.161 | %94,1 | AKP | %28,8 |
| Kabasakallı Mah. | 3 | 810 | %95,6 | AKP | %28,6 |
| Karahacılı Mah. | 1 | 187 | %90,9 | AKP | %33,7 |
| Karakaya Mah. | 1 | 209 | %90,9 | AKP | %40,4 |
| Kargıcak Mah. | 1 | 264 | %93,6 | AKP | %49,2 |
| Kavak Mah. | 1 | 218 | %94,0 | CHP | %44,4 |
| Keben Mah. | 2 | 468 | %93,0 | CHP | %32,6 |
| Kepez Mah. | 1 | 78 | %84,6 | CHP | %37,5 |
| Keşlitürkmenli Mah. | 1 | 285 | %92,3 | AKP | %29,1 |
| Kıca Mah. | 1 | 307 | %88,0 | CHP | %32,2 |
| Kırtıl Mah. | 1 | 48 | %97,9 | CHP | %73,9 |
| Kızılgeçit Mah. | 1 | 88 | %89,8 | AKP | %30,7 |
| Kocaoluk Mah. | 1 | 262 | %93,5 | CHP | %39,8 |
| Kocapınar Mah. | 1 | 120 | %83,3 | AKP | %26,8 |
| Kurtuluş Mah. | 3 | 905 | %93,8 | CHP | %35,8 |
| Mara Mah. | 1 | 316 | %82,0 | AKP | %30,9 |
| Mukaddem Mah. | 15 | 5.233 | %90,6 | CHP | %33,9 |
| Narlıkuyu Mah. | 6 | 1.899 | %93,0 | AKP | %35,7 |
| Nasrullah Mah. | 1 | 34 | %108,8 | AKP | %56,8 |
| Nuru Mah. | 2 | 425 | %88,9 | AKP | %35,4 |
| Ortaören Mah. | 1 | 101 | %91,1 | AKP | %48,9 |
| Ovacık Mah. | 3 | 829 | %90,7 | AKP | %32,6 |
| Pazarkaşı Mah. | 4 | 1.347 | %88,9 | CHP | %34,9 |
| Pelitpınarı Mah. | 1 | 151 | %100,0 | CHP | %31,3 |
| Sabak Mah. | 1 | 347 | %94,0 | CHP | %35,3 |
| Saray Mah. | 4 | 1.303 | %90,5 | CHP | %35,6 |
| Sarıaydın Mah. | 3 | 866 | %77,4 | AKP | %32,6 |
| Sarıcalar Mah. | 12 | 3.988 | %91,5 | CHP | %35,6 |
| Say Mah. | 2 | 749 | %88,7 | CHP | %62,8 |
| Sayağzı Mah. | 12 | 4.151 | %92,1 | CHP | %37,3 |
| Senir Mah. | 1 | 319 | %91,2 | AKP | %37,9 |
| Seydili Mah. | 1 | 320 | %89,7 | MHP | %35,4 |
| Seyranlık Mah. | 1 | 156 | %87,8 | CHP | %56,6 |
| Sökün Mah. | 2 | 430 | %94,4 | CHP | %46,1 |
| Sömek Mah. | 2 | 598 | %89,3 | AKP | %31,8 |
| Taşucu Mah. | 23 | 8.106 | %88,1 | CHP | %45,0 |
| Toros Mah. | 7 | 2.648 | %90,0 | CHP | %27,1 |
| Tosmurlu Mah. | 3 | 951 | %92,2 | CHP | %30,0 |
| Türkmenuşağı Mah. | 1 | 62 | %98,4 | AKP | %39,3 |
| Ulugöz Mah. | 3 | 899 | %92,0 | AKP | %31,6 |
| Uzuncaburç Mah. | 3 | 767 | %89,2 | CHP | %38,3 |
| Uşakpınarı Mah. | 1 | 171 | %87,1 | AKP | %48,2 |
| Yeni Mah. | 7 | 2.548 | %90,4 | CHP | %29,0 |
| Yenibahçe Mah. | 1 | 301 | %95,7 | AKP | %41,3 |
| Yenisu Mah. | 1 | 75 | %86,7 | AKP | %33,3 |
| Yeğenli Mah. | 2 | 395 | %90,6 | AKP | %39,5 |
| Yeşilovacık Mah. | 5 | 1.839 | %87,1 | AKP | %39,3 |
| Çadırlı Mah. | 1 | 189 | %93,1 | CHP | %30,0 |
| Çaltıbozkır Mah. | 3 | 691 | %91,8 | CHP | %49,8 |
| Çamlıbel Mah. | 1 | 129 | %93,8 | AKP | %31,0 |
| Çamlıca Mah. | 1 | 208 | %94,2 | AKP | %43,9 |
| Çatak Mah. | 1 | 315 | %91,8 | CHP | %58,7 |
| Çeltikçi Mah. | 1 | 229 | %92,1 | CHP | %49,0 |
| Ören Mah. | 1 | 280 | %92,9 | AKP | %38,7 |
| Özboynuinceli Mah. | 1 | 80 | %81,3 | MHP | %30,7 |
| Öztürkmenli Mah. | 1 | 65 | %104,6 | AKP | %55,2 |
| İmambekirli Mah. | 1 | 276 | %92,8 | AKP | %38,4 |
| İmamlı Mah. | 2 | 530 | %93,2 | AKP | %30,7 |
| İmamuşağı Mah. | 2 | 533 | %90,8 | AKP | %29,8 |
| Şahmurlu Mah. | 1 | 153 | %94,8 | İYİ | %32,2 |