Bozyazı · Milletvekili
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiBozyazı ilçesi
%33,7
AK PARTİ birinci
18.691 geçerli oy · katılım %92,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Bozyazı ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %33,7 ile birinci; 18.691 geçerli oy, katılım %92,2.
Bozyazı
Kayıtlı seçmen 20.949 · Oy kullanan 19.316 (katılım %92,2) · Geçerli 18.691 · Geçersiz 625
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| AKP | 6.298 | %33,7 |
| İYİ | 4.515 | %24,2 |
| CHP | 4.298 | %23,0 |
| MHP | 2.309 | %12,4 |
| ZAFER | 235 | %1,3 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 158 | %0,9 |
| MEMLEKET | 145 | %0,8 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 123 | %0,7 |
| YRP | 111 | %0,6 |
| BBP | 102 | %0,6 |
| TİP | 99 | %0,5 |
| DEM | 69 | %0,4 |
| AP | 59 | %0,3 |
| AB | 33 | %0,2 |
| HAK-PAR | 29 | %0,2 |
| TKP | 22 | %0,1 |
| GENÇPARTİ | 21 | %0,1 |
| GBP | 16 | %0,1 |
| MİLLET | 12 | %0,1 |
| SOL | 9 | %0,1 |
| TKH | 7 | %0,0 |
| VATAN | 7 | %0,0 |
| HKP | 6 | %0,0 |
| YP | 4 | %0,0 |
| Sevda Buzcu (bağımsız) | 2 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akcami Mah. | 1 | 51 | %100,0 | İYİ | %29,4 |
| Ardıçlıtaş Mah. | 1 | 132 | %91,7 | İYİ | %32,8 |
| Bahçekoyağı Mah. | 1 | 101 | %88,1 | CHP | %65,2 |
| Beyreli Mah. | 3 | 861 | %91,8 | İYİ | %29,9 |
| Denizciler Mah. | 3 | 854 | %93,3 | AKP | %34,8 |
| Derebaşı Mah. | 1 | 78 | %103,9 | AKP | %40,5 |
| Dereköy Mah. | 1 | 202 | %90,6 | AKP | %31,8 |
| Elmakuzu Mah. | 1 | 258 | %93,8 | İYİ | %35,8 |
| Gözce Mah. | 2 | 689 | %92,2 | İYİ | %31,4 |
| Gözsüzce Mah. | 1 | 194 | %92,8 | CHP | %47,8 |
| Gürlevik Mah. | 3 | 1.088 | %92,0 | AKP | %38,3 |
| Kaledibi Mah. | 4 | 1.358 | %92,0 | AKP | %34,8 |
| Karaisalı Mah. | 3 | 886 | %94,2 | AKP | %36,0 |
| Kızılca Mah. | 1 | 210 | %87,6 | AKP | %44,2 |
| Kömürlü Mah. | 1 | 231 | %86,6 | AKP | %59,1 |
| Kötekler Mah. | 2 | 570 | %94,4 | İYİ | %35,1 |
| Lenger Mah. | 1 | 162 | %98,2 | AKP | %43,7 |
| Merkez Mah. | 12 | 4.350 | %90,5 | AKP | %31,1 |
| Narince Mah. | 1 | 363 | %89,8 | AKP | %40,4 |
| Sıcakyurt Mah. | 3 | 892 | %94,1 | AKP | %28,4 |
| Tekedüzü Mah. | 1 | 25 | %108,0 | AKP | %55,6 |
| Tekeli Mah. | 7 | 2.492 | %91,5 | AKP | %38,8 |
| Tekmen Mah. | 7 | 2.260 | %93,0 | AKP | %39,7 |
| Ustalar Mah. | 1 | 344 | %93,0 | CHP | %34,3 |
| Çopurlu Mah. | 2 | 675 | %94,4 | AKP | %44,4 |
| Çubukkoyağı Mah. | 5 | 1.623 | %93,4 | CHP | %39,6 |