Nusaybin · Milletvekili
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiNusaybin ilçesi
%77,9
YEŞİL SOL PARTİ birinci
55.953 geçerli oy · katılım %78,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Nusaybin ilçesinde Milletvekili oylamasında YEŞİL SOL PARTİ %77,9 ile birinci; 55.953 geçerli oy, katılım %78,8.
Nusaybin
Kayıtlı seçmen 73.998 · Oy kullanan 58.341 (katılım %78,8) · Geçerli 55.953 · Geçersiz 2.388
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| DEM | 43.585 | %77,9 |
| AKP | 6.240 | %11,2 |
| CHP | 2.994 | %5,4 |
| MHP | 838 | %1,5 |
| İYİ | 401 | %0,7 |
| YRP | 367 | %0,7 |
| SOL | 333 | %0,6 |
| Mehmet Vejdi Kahraman (bağımsız) | 311 | %0,6 |
| ZAFER | 211 | %0,4 |
| MEMLEKET | 121 | %0,2 |
| HAK-PAR | 108 | %0,2 |
| AB | 80 | %0,1 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 73 | %0,1 |
| BBP | 51 | %0,1 |
| GENÇPARTİ | 33 | %0,1 |
| ANAP | 32 | %0,1 |
| TKP | 31 | %0,1 |
| GBP | 31 | %0,1 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 25 | %0,0 |
| HKP | 22 | %0,0 |
| TKH | 13 | %0,0 |
| VATAN | 13 | %0,0 |
| MİLLET | 10 | %0,0 |
| Abdullah Kurtay (bağımsız) | 10 | %0,0 |
| YP | 8 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 6 | %0,0 |
| MİLLİ YOL | 5 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| 8 Mart Mah. | 26 | 9.484 | %80,6 | DEM | %73,7 |
| Abdulkadirpaşa Mah. | 14 | 5.237 | %80,2 | DEM | %82,9 |
| Akarsu Mah. | 4 | 1.475 | %79,0 | DEM | %85,3 |
| Akağıl Mah. | 1 | 132 | %92,4 | DEM | %92,6 |
| Akçatarla Mah. | 3 | 931 | %76,2 | DEM | %68,5 |
| Açıkköy Mah. | 1 | 267 | %82,0 | DEM | %68,1 |
| Açıkyol Mah. | 1 | 47 | %78,7 | AKP | %50,0 |
| Bahçebaşı Mah. | 3 | 926 | %84,2 | DEM | %78,6 |
| Bakacık Mah. | 1 | 60 | %98,3 | AKP | %54,4 |
| Balaban Mah. | 1 | 198 | %80,8 | AKP | %68,2 |
| Barış Mah. | 12 | 4.462 | %78,8 | DEM | %83,4 |
| Beylik Mah. | 1 | 84 | %94,1 | DEM | %64,1 |
| Büyükkardeş Mah. | 1 | 354 | %87,0 | DEM | %93,9 |
| Dallıağaç Mah. | 1 | 124 | %81,5 | DEM | %81,6 |
| Dağiçi Mah. | 1 | 32 | %93,8 | DEM | %40,0 |
| Demirtepe Mah. | 1 | 22 | %113,6 | DEM | %46,2 |
| Devrim Mah. | 11 | 4.086 | %78,4 | DEM | %85,6 |
| Doğanlı Mah. | 1 | 188 | %98,9 | DEM | %90,8 |
| Durakbaşı Mah. | 1 | 245 | %74,7 | DEM | %83,2 |
| Duruca Mah. | 5 | 1.807 | %74,5 | DEM | %77,3 |
| Düzce Mah. | 1 | 71 | %98,6 | DEM | %93,8 |
| Dibek Mah. | 1 | 42 | %64,3 | DEM | %43,5 |
| Dicle Mah. | 9 | 3.136 | %79,5 | DEM | %88,8 |
| Eskihisar Mah. | 1 | 105 | %83,8 | DEM | %88,6 |
| Eskiyol Mah. | 1 | 59 | %93,2 | DEM | %59,3 |
| Fırat Mah. | 14 | 5.266 | %81,3 | DEM | %86,1 |
| Gırnavas Mah. | 4 | 1.392 | %81,9 | DEM | %83,8 |
| Görentepe Mah. | 1 | 98 | %98,0 | DEM | %64,6 |
| Günebakan Mah. | 1 | 103 | %96,1 | DEM | %85,9 |
| Güneli Mah. | 1 | 21 | %119,1 | AKP | %50,0 |
| Günyurdu Mah. | 1 | 57 | %82,5 | DEM | %48,9 |
| Gürün Mah. | 1 | 126 | %72,2 | DEM | %73,9 |
| Güvenli Mah. | 1 | 46 | %106,5 | DEM | %87,2 |
| Girmeli Mah. | 5 | 1.763 | %63,2 | DEM | %79,7 |
| Hasantepe Mah. | 1 | 156 | %73,1 | AKP | %91,9 |
| Heybeli Mah. | 1 | 48 | %110,4 | DEM | %60,4 |
| Kalecik Mah. | 1 | 91 | %100,0 | DEM | %52,3 |
| Kantar Mah. | 1 | 254 | %83,1 | DEM | %82,9 |
| Kayadibi Mah. | 1 | 63 | %96,8 | DEM | %72,9 |
| Kışla Mah. | 10 | 3.777 | %80,2 | DEM | %83,2 |
| Kocadağ Mah. | 1 | 160 | %80,6 | CHP | %48,4 |
| Kuruköy Mah. | 1 | 212 | %87,7 | DEM | %98,4 |
| Kuyular Mah. | 1 | 283 | %74,6 | DEM | %84,2 |
| Küçükkardeş Mah. | 1 | 121 | %98,4 | DEM | %84,4 |
| Mor Yakup Mah. | 3 | 1.001 | %71,1 | DEM | %60,2 |
| Nergizli Mah. | 1 | 19 | %110,5 | DEM | %66,7 |
| Odabaşı Mah. | 2 | 411 | %79,3 | DEM | %73,8 |
| Selahaddin Eyyubi Mah. | 13 | 4.277 | %73,5 | DEM | %78,2 |
| Sınırtepe Mah. | 1 | 114 | %69,3 | AKP | %61,5 |
| Söğütlü Mah. | 1 | 216 | %71,8 | DEM | %38,3 |
| Taşköy Mah. | 1 | 31 | %96,8 | DEM | %50,0 |
| Tekağaç Mah. | 1 | 20 | %125,0 | DEM | %37,5 |
| Tepealtı Mah. | 2 | 462 | %71,0 | DEM | %37,3 |
| Tepeören Mah. | 1 | 134 | %88,1 | DEM | %87,9 |
| Tepeüstü Mah. | 3 | 779 | %76,3 | DEM | %49,3 |
| Turgutköy Mah. | 1 | 95 | %93,7 | AKP | %74,7 |
| Yandere Mah. | 1 | 353 | %85,0 | DEM | %92,9 |
| Yazyurdu Mah. | 1 | 117 | %82,9 | DEM | %83,2 |
| Yenituran Mah. | 11 | 3.903 | %75,9 | DEM | %74,3 |
| Yenişehir Mah. | 12 | 4.317 | %80,9 | DEM | %84,9 |
| Yerköy Mah. | 1 | 174 | %68,4 | DEM | %42,5 |
| Yeşilkent Mah. | 10 | 3.646 | %75,9 | DEM | %70,1 |
| Yolbilen Mah. | 2 | 476 | %84,0 | DEM | %61,6 |
| Yolindi Mah. | 1 | 196 | %89,3 | DEM | %90,2 |
| Zeynelabidin Mah. | 5 | 1.581 | %78,3 | DEM | %72,3 |
| Çalı Mah. | 1 | 96 | %96,9 | DEM | %84,1 |
| Çatalözü Mah. | 5 | 1.606 | %83,2 | DEM | %75,3 |
| Çağlar Mah. | 1 | 354 | %79,9 | DEM | %47,4 |
| Çölova Mah. | 1 | 168 | %75,6 | DEM | %77,1 |
| Çilesiz Mah. | 1 | 24 | %79,2 | AKP | %63,2 |
| Çiğdem Mah. | 1 | 100 | %79,0 | DEM | %83,1 |
| Üçköy Mah. | 1 | 291 | %70,5 | DEM | %53,7 |
| Üçyol Mah. | 1 | 54 | %55,6 | DEM | %56,7 |
| İkiztepe Mah. | 1 | 255 | %70,6 | DEM | %57,3 |
| İpekyolu Mah. | 3 | 1.117 | %77,4 | DEM | %79,2 |