Mazıdağı · Milletvekili
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiMazıdağı ilçesi
%67,5
YEŞİL SOL PARTİ birinci
16.939 geçerli oy · katılım %81,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Mazıdağı ilçesinde Milletvekili oylamasında YEŞİL SOL PARTİ %67,5 ile birinci; 16.939 geçerli oy, katılım %81,3.
Mazıdağı
Kayıtlı seçmen 21.968 · Oy kullanan 17.853 (katılım %81,3) · Geçerli 16.939 · Geçersiz 914
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| DEM | 11.426 | %67,5 |
| AKP | 2.672 | %15,8 |
| CHP | 1.354 | %8,0 |
| Mehmet Vejdi Kahraman (bağımsız) | 464 | %2,7 |
| İYİ | 218 | %1,3 |
| MHP | 174 | %1,0 |
| YRP | 111 | %0,7 |
| SOL | 110 | %0,7 |
| ZAFER | 68 | %0,4 |
| MEMLEKET | 55 | %0,3 |
| AB | 52 | %0,3 |
| ANAP | 50 | %0,3 |
| HAK-PAR | 32 | %0,2 |
| TKP | 21 | %0,1 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 20 | %0,1 |
| BBP | 16 | %0,1 |
| GBP | 15 | %0,1 |
| Abdullah Kurtay (bağımsız) | 14 | %0,1 |
| MİLLET | 13 | %0,1 |
| TKH | 11 | %0,1 |
| VATAN | 10 | %0,1 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 9 | %0,1 |
| GENÇPARTİ | 8 | %0,1 |
| HKP | 8 | %0,1 |
| YP | 7 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Aksu Mah. | 1 | 134 | %87,3 | DEM | %73,0 |
| Arıköy Mah. | 1 | 166 | %65,7 | AKP | %40,2 |
| Arısu Mah. | 1 | 83 | %97,6 | DEM | %63,0 |
| Atalar Mah. | 1 | 129 | %96,9 | CHP | %50,4 |
| Atlıca Mah. | 1 | 286 | %88,8 | DEM | %85,8 |
| Aykut Mah. | 1 | 117 | %94,0 | DEM | %82,5 |
| Bahçecik Mah. | 1 | 120 | %94,2 | DEM | %69,4 |
| Balpınar Mah. | 2 | 728 | %69,8 | AKP | %38,8 |
| Bilge Mah. | 1 | 68 | %95,6 | AKP | %45,5 |
| Derecik Mah. | 1 | 88 | %88,6 | DEM | %80,0 |
| Duraklı Mah. | 1 | 229 | %88,2 | DEM | %54,9 |
| Dikyamaç Mah. | 1 | 19 | %131,6 | DEM | %66,7 |
| Ekinciler Mah. | 1 | 209 | %91,9 | DEM | %75,3 |
| Engin Mah. | 1 | 84 | %103,6 | AKP | %45,9 |
| Erdalı Mah. | 1 | 70 | %102,9 | DEM | %74,6 |
| Evciler Mah. | 3 | 908 | %85,8 | DEM | %86,3 |
| Gümüşpınar Mah. | 2 | 398 | %84,4 | DEM | %69,1 |
| Gümüşyuva Mah. | 1 | 198 | %66,2 | DEM | %60,7 |
| Gündoğan Mah. | 5 | 1.805 | %85,2 | DEM | %70,1 |
| Gürgöze Mah. | 1 | 236 | %79,7 | DEM | %70,7 |
| Işıkyaka Mah. | 1 | 87 | %82,8 | DEM | %68,1 |
| Karaalani Mah. | 3 | 924 | %51,7 | DEM | %60,9 |
| Karataş Mah. | 1 | 145 | %92,4 | DEM | %80,8 |
| Karşıyaka Mah. | 4 | 1.317 | %83,0 | DEM | %66,7 |
| Kayalar Mah. | 8 | 2.919 | %84,8 | DEM | %73,8 |
| Kebapçı Mah. | 1 | 23 | %139,1 | DEM | %63,3 |
| Kemerli Mah. | 1 | 286 | %90,2 | DEM | %77,3 |
| Kışlak Mah. | 1 | 92 | %100,0 | DEM | %60,3 |
| Kocakent Mah. | 4 | 1.416 | %79,3 | DEM | %63,4 |
| Konur Mah. | 1 | 55 | %107,3 | DEM | %73,1 |
| Meşeli Mah. | 1 | 112 | %81,3 | DEM | %73,6 |
| Ortaklı Mah. | 1 | 36 | %113,9 | DEM | %67,5 |
| Poyraz Mah. | 7 | 2.516 | %81,9 | DEM | %59,3 |
| Sakızlı Mah. | 3 | 863 | %55,4 | DEM | %47,1 |
| Sağmal Mah. | 2 | 403 | %66,5 | DEM | %77,2 |
| Tanrıyolu Mah. | 1 | 79 | %89,9 | DEM | %76,6 |
| Tarlacık Mah. | 1 | 165 | %90,9 | AKP | %36,0 |
| Ulutaş Mah. | 1 | 297 | %88,6 | DEM | %73,8 |
| Yalınağaç Mah. | 1 | 126 | %75,4 | DEM | %62,2 |
| Yağmur Mah. | 2 | 416 | %80,3 | DEM | %71,1 |
| Yetkinler Mah. | 1 | 367 | %88,8 | DEM | %64,9 |
| Yeşilköy Mah. | 1 | 244 | %90,2 | DEM | %74,3 |
| Yukarıkonak Mah. | 1 | 248 | %78,2 | DEM | %57,8 |
| Yukarıocak Mah. | 1 | 327 | %81,4 | DEM | %87,8 |
| Yücebağ Mah. | 1 | 283 | %91,5 | DEM | %87,2 |
| Çankaya Mah. | 1 | 38 | %107,9 | DEM | %51,2 |
| Çayönü Mah. | 1 | 125 | %84,0 | DEM | %90,2 |
| Ömürlü Mah. | 1 | 329 | %86,0 | DEM | %66,3 |
| Ürünlü Mah. | 1 | 185 | %87,6 | DEM | %56,9 |
| İkisu Mah. | 1 | 113 | %98,2 | DEM | %84,1 |
| Şanlı Mah. | 3 | 852 | %78,3 | DEM | %74,0 |
| Şenyuva Mah. | 2 | 505 | %87,1 | DEM | %69,5 |