Artuklu · Milletvekili
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiArtuklu ilçesi
%37,3
YEŞİL SOL PARTİ birinci
99.219 geçerli oy · katılım %86,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Artuklu ilçesinde Milletvekili oylamasında YEŞİL SOL PARTİ %37,3 ile birinci; 99.219 geçerli oy, katılım %86,5.
Artuklu
Kayıtlı seçmen 118.625 · Oy kullanan 102.604 (katılım %86,5) · Geçerli 99.219 · Geçersiz 3.385
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| DEM | 36.990 | %37,3 |
| AKP | 36.314 | %36,6 |
| CHP | 7.940 | %8,0 |
| MHP | 6.887 | %6,9 |
| Mehmet Vejdi Kahraman (bağımsız) | 4.594 | %4,6 |
| İYİ | 1.671 | %1,7 |
| YRP | 1.543 | %1,6 |
| ZAFER | 852 | %0,9 |
| SOL | 403 | %0,4 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 361 | %0,4 |
| MEMLEKET | 355 | %0,4 |
| BBP | 240 | %0,2 |
| AB | 170 | %0,2 |
| ANAP | 128 | %0,1 |
| Abdullah Kurtay (bağımsız) | 128 | %0,1 |
| GBP | 121 | %0,1 |
| HAK-PAR | 106 | %0,1 |
| MİLLET | 69 | %0,1 |
| GENÇPARTİ | 67 | %0,1 |
| TKP | 65 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 51 | %0,1 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 47 | %0,1 |
| HKP | 39 | %0,0 |
| VATAN | 34 | %0,0 |
| TKH | 22 | %0,0 |
| YP | 11 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 10 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| 13 Mart Mah. | 58 | 21.249 | %85,9 | AKP | %36,4 |
| Acar Mah. | 1 | 94 | %106,4 | DEM | %64,3 |
| Ahmetli Mah. | 1 | 75 | %80,0 | DEM | %76,4 |
| Akbağ Mah. | 2 | 438 | %91,6 | DEM | %78,1 |
| Akıncı Mah. | 2 | 540 | %81,3 | DEM | %77,0 |
| Alakuş Mah. | 1 | 108 | %98,2 | DEM | %73,3 |
| Alımlı Mah. | 1 | 63 | %98,4 | DEM | %68,9 |
| Ambar Mah. | 1 | 203 | %94,1 | DEM | %94,6 |
| Aran Mah. | 2 | 516 | %83,7 | DEM | %84,1 |
| Arpatepe Mah. | 1 | 300 | %86,0 | DEM | %76,8 |
| Avcılar Mah. | 1 | 135 | %94,1 | DEM | %76,6 |
| Aytepe Mah. | 1 | 134 | %75,4 | DEM | %88,5 |
| Aşağıyeniköy Mah. | 1 | 88 | %81,8 | DEM | %87,3 |
| Bağlıca Mah. | 2 | 522 | %85,1 | DEM | %71,1 |
| Boztepe Mah. | 2 | 459 | %84,8 | AKP | %38,4 |
| Buğday Mah. | 1 | 324 | %81,2 | DEM | %92,4 |
| Cevizlik Mah. | 2 | 524 | %82,1 | DEM | %46,4 |
| Cevizpınarı Mah. | 2 | 412 | %72,8 | AKP | %44,0 |
| Cumhuriyet Mah. | 4 | 1.432 | %87,2 | DEM | %67,3 |
| Dara Mah. | 2 | 695 | %80,4 | DEM | %64,1 |
| Düzlük Mah. | 1 | 58 | %100,0 | DEM | %51,9 |
| Dibektaş Mah. | 1 | 44 | %113,6 | CHP | %14,0 |
| Diyarbakır Kapı Mah. | 2 | 560 | %81,8 | AKP | %44,1 |
| Elmabahçe Mah. | 1 | 260 | %83,5 | DEM | %95,7 |
| Eminettin Mah. | 1 | 283 | %85,5 | AKP | %49,8 |
| Ensar Mah. | 6 | 1.750 | %87,6 | AKP | %62,9 |
| Eroğlu Mah. | 1 | 131 | %91,6 | DEM | %82,6 |
| Eryeri Mah. | 2 | 723 | %96,3 | DEM | %54,7 |
| Esentepe Mah. | 1 | 162 | %58,0 | DEM | %84,8 |
| Eskikale Mah. | 1 | 90 | %91,1 | DEM | %55,6 |
| Gökçe Mah. | 15 | 5.125 | %85,8 | AKP | %40,9 |
| Göllü Mah. | 2 | 573 | %88,1 | DEM | %49,7 |
| Gül Mah. | 2 | 593 | %82,6 | AKP | %48,2 |
| Güneyli Mah. | 1 | 105 | %83,8 | DEM | %82,6 |
| Gürağaç Mah. | 1 | 40 | %105,0 | DEM | %59,5 |
| Hamzabey Mah. | 1 | 146 | %88,4 | AKP | %79,7 |
| Hatunlu Mah. | 1 | 273 | %78,8 | AKP | %46,3 |
| Haydar Mah. | 1 | 142 | %92,3 | DEM | %53,4 |
| Hüyüklü Mah. | 1 | 253 | %88,1 | DEM | %79,0 |
| Kabala Mah. | 14 | 4.803 | %90,3 | AKP | %72,1 |
| Karademir Mah. | 1 | 49 | %91,8 | DEM | %54,8 |
| Kayacan Mah. | 3 | 914 | %84,3 | AKP | %42,7 |
| Konaklı Mah. | 1 | 217 | %97,2 | DEM | %72,8 |
| Kotek Mah. | 5 | 1.700 | %86,1 | DEM | %79,8 |
| Kumlu Mah. | 4 | 1.205 | %90,4 | AKP | %60,2 |
| Kuyulu Mah. | 1 | 303 | %89,4 | DEM | %38,7 |
| Küçükköy Mah. | 1 | 204 | %97,6 | DEM | %87,9 |
| Latifiye Mah. | 1 | 240 | %75,8 | AKP | %50,9 |
| Medrese Mah. | 1 | 278 | %81,7 | AKP | %60,0 |
| Necmettin Mah. | 1 | 296 | %82,4 | AKP | %57,8 |
| Nur (AKINCI) Mah. | 1 | 80 | %100,0 | AKP | %55,8 |
| Nur Mah. | 45 | 16.144 | %85,9 | DEM | %45,1 |
| Ofis Mah. | 5 | 1.882 | %89,7 | DEM | %68,2 |
| Ortaköy Mah. | 16 | 5.295 | %85,0 | AKP | %63,2 |
| Sakalar Mah. | 1 | 273 | %79,5 | DEM | %84,4 |
| Saraçoğlu Mah. | 6 | 1.978 | %83,1 | DEM | %71,1 |
| Savurkapı Mah. | 6 | 1.773 | %86,9 | AKP | %56,4 |
| Sulak Mah. | 1 | 173 | %84,4 | DEM | %66,0 |
| Sultanköy Mah. | 1 | 270 | %83,3 | DEM | %60,0 |
| Tandır Mah. | 1 | 84 | %89,3 | DEM | %67,1 |
| Teker Mah. | 2 | 662 | %84,0 | AKP | %54,2 |
| Tozan Mah. | 1 | 105 | %101,9 | DEM | %79,8 |
| Tilkitepe Mah. | 1 | 116 | %92,2 | DEM | %80,2 |
| Ulucami Mah. | 1 | 334 | %77,3 | AKP | %61,0 |
| Yalım Mah. | 41 | 14.402 | %87,2 | DEM | %38,7 |
| Yardere Mah. | 1 | 147 | %82,3 | DEM | %77,6 |
| Yayla Mah. | 1 | 226 | %88,9 | DEM | %59,4 |
| Yaylabaşı Mah. | 1 | 161 | %88,2 | DEM | %53,3 |
| Yaylacık Mah. | 2 | 407 | %84,0 | DEM | %66,7 |
| Yaylı Mah. | 3 | 1.008 | %81,6 | AKP | %45,8 |
| Yenice Mah. | 1 | 29 | %110,3 | DEM | %87,5 |
| Yenikapı Mah. | 2 | 452 | %85,6 | AKP | %51,4 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 68 | %79,4 | DEM | %56,6 |
| Yenişehir Mah. | 41 | 14.519 | %87,3 | AKP | %39,7 |
| Yolbaşı Mah. | 1 | 67 | %88,1 | DEM | %57,9 |
| Yukarıaydınlı Mah. | 1 | 295 | %85,8 | DEM | %56,3 |
| Yukarıhatunlu Mah. | 1 | 133 | %92,5 | AKP | %27,9 |
| Yukarıyeniköy Mah. | 1 | 152 | %93,4 | DEM | %83,2 |
| Yüce Mah. | 2 | 426 | %91,1 | DEM | %75,9 |
| Çabuk Mah. | 4 | 1.212 | %84,9 | DEM | %39,2 |
| Çalışlı Mah. | 2 | 470 | %87,9 | AKP | %56,5 |
| Çatak Mah. | 1 | 365 | %81,9 | AKP | %44,8 |
| Çayırpınar Mah. | 1 | 77 | %84,4 | DEM | %76,6 |
| Çağlar Mah. | 2 | 388 | %97,7 | DEM | %82,7 |
| Çıplaktepe Mah. | 1 | 175 | %86,9 | DEM | %91,3 |
| Çukuryurt Mah. | 1 | 161 | %96,9 | DEM | %87,4 |
| Çiftlikköy Mah. | 1 | 197 | %97,5 | AKP | %52,9 |
| Özlüce Mah. | 1 | 277 | %92,8 | DEM | %86,9 |
| İstasyon Mah. | 8 | 2.459 | %89,3 | DEM | %74,7 |
| Şar Mah. | 3 | 902 | %76,9 | AKP | %56,2 |
| Şehidiye Mah. | 2 | 450 | %90,7 | AKP | %59,4 |