Turgutlu · Milletvekili
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiTurgutlu ilçesi
%32,0
AK PARTİ birinci
114.317 geçerli oy · katılım %90,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Turgutlu ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %32,0 ile birinci; 114.317 geçerli oy, katılım %90,9.
Turgutlu
Kayıtlı seçmen 129.403 · Oy kullanan 117.621 (katılım %90,9) · Geçerli 114.317 · Geçersiz 3.304
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| AKP | 36.612 | %32,0 |
| CHP | 27.542 | %24,1 |
| MHP | 15.845 | %13,9 |
| DEM | 12.642 | %11,1 |
| İYİ | 12.202 | %10,7 |
| ZAFER | 3.092 | %2,7 |
| YRP | 1.552 | %1,4 |
| MEMLEKET | 1.069 | %0,9 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 718 | %0,6 |
| BBP | 687 | %0,6 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 514 | %0,5 |
| AP | 407 | %0,4 |
| GENÇPARTİ | 349 | %0,3 |
| TKP | 309 | %0,3 |
| SOL | 157 | %0,1 |
| VATAN | 139 | %0,1 |
| MİLLET | 101 | %0,1 |
| HAK-PAR | 78 | %0,1 |
| HKP | 76 | %0,1 |
| TKH | 70 | %0,1 |
| YP | 57 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 41 | %0,0 |
| Nihat Durak (bağımsız) | 20 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 13 | %0,0 |
| Mehmet Emin Önal (bağımsız) | 13 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 5 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 4 | %0,0 |
| Hakan Kırkulak (bağımsız) | 3 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Acarlar Mah. | 12 | 4.305 | %91,0 | CHP | %36,4 |
| Akköy Mah. | 1 | 49 | %102,0 | AKP | %51,0 |
| Akçapınar Mah. | 2 | 564 | %90,4 | AKP | %29,3 |
| Albayrak Mah. | 10 | 3.735 | %89,5 | AKP | %39,9 |
| Altay Mah. | 11 | 3.877 | %89,9 | AKP | %32,2 |
| Atatürk Mah. | 17 | 6.331 | %89,9 | DEM | %35,7 |
| Avşar Mah. | 5 | 1.890 | %94,2 | AKP | %47,4 |
| Ayvacık Mah. | 1 | 242 | %94,6 | AKP | %53,3 |
| Aşağıbozkır Mah. | 1 | 190 | %98,4 | AKP | %53,5 |
| Baktırlı Mah. | 1 | 151 | %99,3 | AKP | %52,5 |
| Bozkır Mah. | 1 | 189 | %93,1 | AKP | %33,1 |
| Bozkurt Mah. | 7 | 2.294 | %90,6 | AKP | %39,2 |
| Cumhuriyet Mah. | 29 | 10.719 | %90,4 | CHP | %41,2 |
| Dalbahçe Mah. | 2 | 569 | %98,6 | AKP | %51,1 |
| Dağyeniköy Mah. | 1 | 138 | %94,2 | AKP | %55,6 |
| Derbent Mah. | 4 | 1.404 | %91,3 | AKP | %44,5 |
| Ergenekon Mah. | 24 | 8.959 | %92,2 | CHP | %32,8 |
| Gökgedik Mah. | 1 | 163 | %98,8 | AKP | %42,8 |
| Güney Mah. | 1 | 292 | %95,6 | AKP | %40,3 |
| Hacıisalar Mah. | 1 | 247 | %97,6 | AKP | %34,5 |
| Irlamaz Mah. | 1 | 366 | %92,1 | CHP | %33,4 |
| Kabaçınar Mah. | 1 | 200 | %95,5 | AKP | %59,9 |
| Karaköy Mah. | 1 | 253 | %91,3 | AKP | %47,5 |
| Karaoluk Mah. | 1 | 122 | %85,3 | AKP | %71,3 |
| Kayrak Mah. | 1 | 318 | %99,1 | AKP | %67,9 |
| Kurtuluş Mah. | 6 | 2.003 | %90,3 | AKP | %37,6 |
| Kurudere Mah. | 1 | 149 | %101,3 | AKP | %59,6 |
| Kuşlar Mah. | 1 | 306 | %98,7 | AKP | %38,1 |
| Musacalı Mah. | 2 | 468 | %82,1 | MHP | %33,2 |
| Musalaryeniköy Mah. | 1 | 244 | %88,5 | CHP | %44,1 |
| Mustafa Kemal Mah. | 19 | 6.978 | %90,2 | DEM | %48,3 |
| Osmancık Mah. | 1 | 186 | %100,5 | AKP | %54,9 |
| Sarıbey Mah. | 1 | 339 | %91,7 | CHP | %36,8 |
| Selvilitepe Mah. | 39 | 14.101 | %91,0 | AKP | %35,3 |
| Subaşı Mah. | 13 | 4.768 | %90,3 | CHP | %32,1 |
| Sinirli Mah. | 1 | 196 | %83,2 | CHP | %34,2 |
| Sivrice Mah. | 1 | 89 | %98,9 | AKP | %57,5 |
| Temrek Mah. | 1 | 68 | %97,1 | AKP | %40,0 |
| Turan Mah. | 9 | 3.196 | %90,1 | AKP | %30,8 |
| Turgutlar Mah. | 8 | 2.920 | %91,1 | AKP | %39,7 |
| Urganlı Mah. | 9 | 3.220 | %89,3 | AKP | %28,4 |
| Yakuplar Mah. | 1 | 131 | %96,2 | AKP | %30,9 |
| Yayla Mah. | 1 | 159 | %100,6 | AKP | %52,0 |
| Yedi Eylül Mah. | 21 | 7.719 | %90,7 | AKP | %31,9 |
| Yeni Mah. | 10 | 3.670 | %91,6 | AKP | %29,5 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 279 | %95,3 | AKP | %39,9 |
| Yıldırım Mah. | 17 | 5.972 | %90,4 | AKP | %32,6 |
| Yılmazlar Mah. | 11 | 3.901 | %91,3 | CHP | %32,0 |
| Yunusdere Mah. | 1 | 156 | %98,1 | AKP | %60,1 |
| Yiğitler Mah. | 6 | 2.278 | %91,3 | AKP | %35,0 |
| Çampınar Mah. | 1 | 249 | %89,2 | AKP | %30,3 |
| Çatalköprü Mah. | 1 | 349 | %93,7 | AKP | %45,1 |
| Çepnibektaş Mah. | 1 | 335 | %90,2 | CHP | %78,5 |
| Çepnidere Mah. | 3 | 962 | %93,0 | CHP | %83,1 |
| Çıkrıkçı Mah. | 2 | 697 | %95,6 | AKP | %46,4 |
| Ören Mah. | 1 | 323 | %88,2 | AKP | %41,4 |
| Özyurt Mah. | 5 | 1.563 | %92,5 | AKP | %37,0 |
| İstasyonaltı Mah. | 10 | 3.471 | %88,5 | DEM | %64,1 |
| İstiklal Mah. | 7 | 2.380 | %89,5 | AKP | %32,2 |
| İzzettin Mah. | 2 | 425 | %88,5 | AKP | %35,7 |
| Şehitler Mah. | 21 | 7.586 | %90,8 | AKP | %35,1 |