%36,4
AK PARTİ birinci
30.557 geçerli oy · katılım %91,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kula ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %36,4 ile birinci; 30.557 geçerli oy, katılım %91,8.
Kayıtlı seçmen 34.756 · Oy kullanan 31.912 (katılım %91,8) · Geçerli 30.557 · Geçersiz 1.355
Kula Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 11.106 | %36,4 |
| CHP | 7.235 | %23,7 |
| MHP | 5.926 | %19,4 |
| İYİ | 3.169 | %10,4 |
| BBP | 661 | %2,2 |
| ZAFER | 534 | %1,8 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 352 | %1,2 |
| YRP | 335 | %1,1 |
| MEMLEKET | 312 | %1,0 |
| DEM | 185 | %0,6 |
| AP | 146 | %0,5 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 144 | %0,5 |
| GENÇPARTİ | 91 | %0,3 |
| VATAN | 66 | %0,2 |
| MİLLET | 62 | %0,2 |
| HAK-PAR | 62 | %0,2 |
| HKP | 47 | %0,2 |
| TKP | 43 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 29 | %0,1 |
| YP | 16 | %0,1 |
| TKH | 14 | %0,1 |
| SOL | 8 | %0,0 |
| Hakan Kırkulak (bağımsız) | 5 | %0,0 |
| Mehmet Emin Önal (bağımsız) | 4 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 3 | %0,0 |
| Nihat Durak (bağımsız) | 2 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Kula mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 4 Eylül Mah. | 26 | 8.350 | %90,4 | AKP | %33,7 |
| Ahmetli Mah. | 1 | 96 | %95,8 | AKP | %46,7 |
| Akgün Mah. | 6 | 1.861 | %91,9 | AKP | %40,5 |
| Aktaş Mah. | 2 | 141 | %88,7 | AKP | %37,3 |
| Ayazören Mah. | 1 | 376 | %92,6 | MHP | %54,7 |
| Ayvatlar Mah. | 1 | 121 | %96,7 | AKP | %33,6 |
| Balıbey Mah. | 1 | 222 | %87,4 | CHP | %29,5 |
| Battalmustafa Mah. | 1 | 152 | %91,5 | CHP | %33,6 |
| Bayramşah Mah. | 1 | 140 | %85,0 | AKP | %37,0 |
| Başıbüyük Mah. | 2 | 459 | %94,1 | AKP | %33,6 |
| Bebekli Mah. | 3 | 761 | %89,6 | AKP | %42,5 |
| Bey Mah. | 7 | 2.197 | %92,4 | AKP | %33,7 |
| Börtlüce Mah. | 1 | 171 | %94,7 | AKP | %60,4 |
| Camii Cedit Mah. | 2 | 646 | %93,7 | AKP | %39,5 |
| Dereköy Mah. | 1 | 295 | %94,9 | AKP | %59,3 |
| Emre Mah. | 1 | 154 | %88,3 | AKP | %45,8 |
| Encekler Mah. | 1 | 333 | %96,7 | CHP | %88,6 |
| Erenbağı Mah. | 1 | 88 | %97,7 | MHP | %46,9 |
| Eroğlu Mah. | 1 | 310 | %90,0 | CHP | %29,7 |
| Esenyazı Mah. | 2 | 498 | %90,0 | AKP | %41,3 |
| Evciler Mah. | 1 | 171 | %90,6 | AKP | %42,0 |
| Gökdere Mah. | 1 | 112 | %99,1 | AKP | %47,5 |
| Gökçeören Mah. | 6 | 1.712 | %94,5 | CHP | %36,9 |
| Gölbaşı Mah. | 1 | 222 | %93,7 | AKP | %35,5 |
| Güvercinlik Mah. | 2 | 298 | %91,6 | AKP | %35,9 |
| Hacıtufan Mah. | 1 | 218 | %97,3 | AKP | %51,0 |
| Hamidiye Mah. | 1 | 129 | %95,4 | AKP | %33,6 |
| Hayalli Mah. | 1 | 117 | %87,2 | AKP | %28,4 |
| Kalınharman Mah. | 1 | 148 | %94,6 | AKP | %32,3 |
| Karaoba Mah. | 1 | 20 | %110,0 | MHP | %40,9 |
| Kavacık Mah. | 1 | 370 | %96,5 | MHP | %35,2 |
| Kenger Mah. | 1 | 139 | %91,4 | CHP | %71,3 |
| Kızılkaya Mah. | 2 | 540 | %90,0 | AKP | %41,3 |
| Konurca Mah. | 2 | 206 | %95,6 | AKP | %54,4 |
| Körez Mah. | 3 | 522 | %92,3 | AKP | %44,5 |
| Narıncalıpıtrak Mah. | 2 | 716 | %94,3 | AKP | %46,8 |
| Narıncalısüleyman Mah. | 1 | 177 | %90,4 | AKP | %42,1 |
| Ortaköy Mah. | 1 | 221 | %89,1 | CHP | %34,1 |
| Papuçlu Mah. | 1 | 201 | %92,0 | AKP | %42,3 |
| Sandal Mah. | 3 | 905 | %92,7 | CHP | %33,9 |
| Saraçlar Mah. | 1 | 341 | %92,4 | CHP | %66,6 |
| Sarnıç Mah. | 1 | 250 | %99,6 | AKP | %44,7 |
| Seyitali Mah. | 8 | 2.856 | %88,6 | AKP | %39,9 |
| Söğütdere Mah. | 1 | 105 | %92,4 | MHP | %44,6 |
| Tatlıçeşme Mah. | 1 | 123 | %89,4 | CHP | %38,1 |
| Topuzdamları Mah. | 1 | 209 | %98,6 | AKP | %46,6 |
| Yağbastı Mah. | 1 | 50 | %100,0 | MHP | %29,2 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 89 | %91,0 | MHP | %53,3 |
| Yeşilyayla Mah. | 2 | 214 | %93,5 | MHP | %38,0 |
| Yurtbaşı Mah. | 1 | 221 | %99,1 | AKP | %32,7 |
| Zaferiye Mah. | 11 | 3.573 | %91,1 | AKP | %40,8 |
| Çarıkballı Mah. | 3 | 861 | %96,5 | MHP | %40,7 |
| Çarıkmahmutlu Mah. | 1 | 139 | %91,4 | AKP | %50,8 |
| Çiftçiibrahim Mah. | 1 | 146 | %98,0 | AKP | %48,5 |
| İbrahimağa Mah. | 1 | 126 | %94,4 | CHP | %62,4 |
| İncesu Mah. | 1 | 157 | %91,1 | AKP | %34,9 |
| Şehitlioğlu Mah. | 2 | 369 | %92,4 | AKP | %39,4 |
| Şeremet Mah. | 1 | 213 | %90,1 | AKP | %45,2 |
| Şeritli Mah. | 1 | 142 | %90,1 | AKP | %40,7 |
| Şıhlı Mah. | 1 | 57 | %93,0 | AKP | %36,2 |