Kırkağaç · Milletvekili
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiKırkağaç ilçesi
%46,7
AK PARTİ birinci
27.561 geçerli oy · katılım %92,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kırkağaç ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %46,7 ile birinci; 27.561 geçerli oy, katılım %92,6.
Kırkağaç
Kayıtlı seçmen 30.693 · Oy kullanan 28.423 (katılım %92,6) · Geçerli 27.561 · Geçersiz 862
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| AKP | 12.883 | %46,7 |
| CHP | 5.114 | %18,6 |
| MHP | 3.793 | %13,8 |
| İYİ | 2.399 | %8,7 |
| BBP | 733 | %2,7 |
| YRP | 694 | %2,5 |
| ZAFER | 638 | %2,3 |
| MEMLEKET | 311 | %1,1 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 291 | %1,1 |
| DEM | 159 | %0,6 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 110 | %0,4 |
| AP | 105 | %0,4 |
| GENÇPARTİ | 66 | %0,2 |
| VATAN | 52 | %0,2 |
| HAK-PAR | 41 | %0,2 |
| MİLLİ YOL | 41 | %0,2 |
| MİLLET | 36 | %0,1 |
| HKP | 24 | %0,1 |
| TKP | 23 | %0,1 |
| SOL | 9 | %0,0 |
| TKH | 8 | %0,0 |
| YP | 8 | %0,0 |
| Nihat Durak (bağımsız) | 8 | %0,0 |
| Mehmet Emin Önal (bağımsız) | 7 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 4 | %0,0 |
| Hakan Kırkulak (bağımsız) | 3 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Alacalar Mah. | 2 | 424 | %89,9 | AKP | %46,5 |
| Alifakı Mah. | 2 | 545 | %97,8 | AKP | %47,9 |
| Bademli Mah. | 1 | 134 | %100,8 | MHP | %38,5 |
| Bakır Mah. | 6 | 2.196 | %91,2 | AKP | %45,4 |
| Boduroğlu Mah. | 1 | 385 | %89,6 | AKP | %48,4 |
| Bostancı Mah. | 2 | 603 | %95,9 | AKP | %50,7 |
| Cinosman Mah. | 2 | 500 | %84,6 | AKP | %58,0 |
| Demirtaş Mah. | 2 | 390 | %99,0 | AKP | %63,4 |
| Dualar Mah. | 2 | 437 | %97,3 | AKP | %62,0 |
| Fırdanlar Mah. | 1 | 103 | %101,9 | AKP | %54,4 |
| Gebeler Mah. | 1 | 340 | %88,2 | AKP | %42,4 |
| Gelenbe Mah. | 4 | 1.242 | %92,1 | AKP | %43,7 |
| Gökçukur Mah. | 1 | 119 | %95,8 | MHP | %53,5 |
| Güvendik Mah. | 1 | 337 | %97,3 | AKP | %44,7 |
| Hacet Mah. | 1 | 197 | %95,4 | AKP | %70,1 |
| Hacıhimmet Mah. | 1 | 276 | %90,9 | AKP | %63,9 |
| Halkahavlu Mah. | 1 | 133 | %94,0 | AKP | %49,2 |
| Hamidiye Mah. | 1 | 265 | %98,1 | AKP | %48,1 |
| Hamitli Mah. | 1 | 264 | %93,9 | AKP | %64,2 |
| Hıdırağa Mah. | 3 | 848 | %88,3 | AKP | %69,3 |
| Işıklar Mah. | 1 | 261 | %92,7 | AKP | %54,9 |
| Kadriye Mah. | 3 | 915 | %91,5 | AKP | %46,0 |
| Karaali Mah. | 2 | 755 | %89,7 | AKP | %60,1 |
| Karakurt Mah. | 4 | 1.460 | %96,4 | AKP | %56,0 |
| Kayadibi Mah. | 1 | 306 | %89,5 | AKP | %45,4 |
| Kınık Mah. | 1 | 168 | %95,8 | AKP | %60,4 |
| Kocamehmetağa Mah. | 1 | 149 | %92,6 | AKP | %49,6 |
| Kocaiskan Mah. | 2 | 421 | %94,1 | AKP | %58,1 |
| Kuyucak Mah. | 1 | 95 | %94,7 | AKP | %46,6 |
| Küçükyaya Mah. | 1 | 78 | %97,4 | AKP | %51,4 |
| Memiş Mah. | 4 | 1.468 | %91,0 | AKP | %45,1 |
| Musahoca Mah. | 1 | 365 | %90,4 | CHP | %36,9 |
| Musalar Mah. | 2 | 430 | %88,8 | AKP | %42,4 |
| Sakarlı Mah. | 1 | 131 | %96,2 | AKP | %56,1 |
| Sarıağa Mah. | 8 | 2.767 | %95,4 | AKP | %40,3 |
| Söğütalan Mah. | 1 | 187 | %100,0 | AKP | %30,2 |
| Siledik Mah. | 1 | 72 | %102,8 | AKP | %53,5 |
| Tevfikiye Mah. | 7 | 2.399 | %91,3 | AKP | %44,9 |
| Yağmurlu Mah. | 2 | 482 | %94,2 | AKP | %52,0 |
| Yeni Mah. | 1 | 340 | %88,8 | AKP | %34,0 |
| Zorağa Mah. | 2 | 531 | %91,2 | AKP | %47,6 |
| Çaltıcak Mah. | 1 | 224 | %100,9 | AKP | %49,8 |
| Çobanlar Mah. | 1 | 225 | %98,2 | AKP | %43,8 |
| Çiftlik Mah. | 1 | 140 | %100,0 | AKP | %62,5 |
| Öveçli Mah. | 1 | 202 | %97,0 | AKP | %38,9 |
| İlyaslar Mah. | 3 | 944 | %94,2 | AKP | %34,8 |
| Şair Eşref Mah. | 15 | 5.440 | %90,6 | AKP | %40,8 |