Gölmarmara · Milletvekili
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiGölmarmara ilçesi
%27,7
CHP birinci
10.409 geçerli oy · katılım %92,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Gölmarmara ilçesinde Milletvekili oylamasında CHP %27,7 ile birinci; 10.409 geçerli oy, katılım %92,7.
Gölmarmara
Kayıtlı seçmen 11.683 · Oy kullanan 10.833 (katılım %92,7) · Geçerli 10.409 · Geçersiz 424
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| CHP | 2.885 | %27,7 |
| AKP | 2.718 | %26,1 |
| DEM | 1.897 | %18,2 |
| MHP | 1.302 | %12,5 |
| İYİ | 1.041 | %10,0 |
| ZAFER | 122 | %1,2 |
| YRP | 79 | %0,8 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 67 | %0,6 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 61 | %0,6 |
| MEMLEKET | 49 | %0,5 |
| BBP | 49 | %0,5 |
| SOL | 34 | %0,3 |
| AP | 22 | %0,2 |
| VATAN | 19 | %0,2 |
| GENÇPARTİ | 13 | %0,1 |
| HKP | 11 | %0,1 |
| MİLLET | 9 | %0,1 |
| HAK-PAR | 9 | %0,1 |
| YP | 8 | %0,1 |
| TKP | 5 | %0,1 |
| TKH | 4 | %0,0 |
| MİLLİ YOL | 2 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
| Mehmet Emin Önal (bağımsız) | 1 | %0,0 |
| Nihat Durak (bağımsız) | 1 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Atatürk Mah. | 8 | 2.811 | %93,2 | CHP | %37,6 |
| Ayanlar Mah. | 1 | 131 | %98,5 | MHP | %43,7 |
| Beyler Mah. | 1 | 181 | %101,7 | CHP | %39,7 |
| Değnekler Mah. | 2 | 465 | %96,8 | AKP | %44,1 |
| Eski Camii Mah. | 2 | 751 | %90,8 | CHP | %34,2 |
| Hacıbaştanlar Mah. | 1 | 83 | %92,8 | AKP | %46,0 |
| Hacıveliler Mah. | 1 | 214 | %99,1 | CHP | %58,5 |
| Hıroğlu Mah. | 1 | 87 | %100,0 | AKP | %41,3 |
| Kayaaltı Mah. | 1 | 288 | %97,2 | AKP | %31,3 |
| Kayapınar Mah. | 3 | 874 | %90,9 | DEM | %56,9 |
| Kılcanlar Mah. | 1 | 72 | %98,6 | CHP | %46,4 |
| Ozanca Mah. | 4 | 1.272 | %90,5 | DEM | %47,6 |
| Taşkuyucak Mah. | 1 | 308 | %94,2 | CHP | %39,4 |
| Tiyenli Mah. | 2 | 443 | %93,2 | AKP | %34,9 |
| Yeni Camii Mah. | 2 | 682 | %90,9 | CHP | %37,5 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 289 | %93,1 | CHP | %43,7 |
| Yunuslar Mah. | 1 | 47 | %95,7 | AKP | %47,7 |
| Çamköy Mah. | 1 | 116 | %95,7 | AKP | %46,3 |
| Çömlekçi Mah. | 1 | 111 | %98,2 | CHP | %35,4 |
| İhsaniye Mah. | 4 | 1.299 | %90,6 | CHP | %34,0 |
| İsmetpaşa Mah. | 4 | 1.159 | %91,7 | DEM | %45,3 |