%31,8
MHP birinci
69.493 geçerli oy · katılım %91,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Alaşehir ilçesinde Milletvekili oylamasında MHP %31,8 ile birinci; 69.493 geçerli oy, katılım %91,3.
Kayıtlı seçmen 78.797 · Oy kullanan 71.934 (katılım %91,3) · Geçerli 69.493 · Geçersiz 2.441
Alaşehir Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| MHP | 22.114 | %31,8 |
| CHP | 20.681 | %29,8 |
| AKP | 12.370 | %17,8 |
| İYİ | 6.051 | %8,7 |
| DEM | 3.131 | %4,5 |
| ZAFER | 1.225 | %1,8 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 997 | %1,4 |
| YRP | 675 | %1,0 |
| MEMLEKET | 561 | %0,8 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 323 | %0,5 |
| BBP | 255 | %0,4 |
| AP | 211 | %0,3 |
| GENÇPARTİ | 176 | %0,3 |
| VATAN | 114 | %0,2 |
| TKP | 108 | %0,2 |
| MİLLET | 102 | %0,2 |
| HAK-PAR | 97 | %0,1 |
| HKP | 79 | %0,1 |
| SOL | 76 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 55 | %0,1 |
| TKH | 34 | %0,1 |
| YP | 31 | %0,0 |
| Mehmet Emin Önal (bağımsız) | 10 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 7 | %0,0 |
| Nihat Durak (bağımsız) | 4 | %0,0 |
| Hakan Kırkulak (bağımsız) | 4 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 2 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Alaşehir mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akkeçili Mah. | 2 | 484 | %93,6 | CHP | %32,3 |
| Alhan Mah. | 1 | 371 | %90,6 | MHP | %31,5 |
| Aydoğdu Mah. | 1 | 261 | %94,3 | DEM | %68,4 |
| Azıtepe Mah. | 1 | 330 | %91,8 | MHP | %39,8 |
| Badınca Mah. | 1 | 331 | %91,5 | MHP | %34,9 |
| Bahadır Mah. | 2 | 554 | %96,9 | MHP | %57,7 |
| Bahçedere Mah. | 1 | 55 | %98,2 | MHP | %38,9 |
| Bahçeliköy Mah. | 1 | 142 | %88,0 | MHP | %42,7 |
| Baklacı Mah. | 3 | 843 | %93,0 | MHP | %28,2 |
| Barış Mah. | 5 | 1.444 | %86,0 | DEM | %41,4 |
| Belenyaka Mah. | 2 | 501 | %92,8 | AKP | %33,7 |
| Beşeylül Mah. | 11 | 3.873 | %88,0 | CHP | %35,8 |
| Caberburhan Mah. | 2 | 467 | %91,4 | DEM | %73,6 |
| Caberfakılı Mah. | 2 | 466 | %89,9 | MHP | %46,2 |
| Caberkonaklı Mah. | 1 | 241 | %94,2 | DEM | %33,5 |
| Dağarlar Mah. | 2 | 477 | %83,2 | MHP | %38,6 |
| Dağhacıyusuf Mah. | 4 | 1.214 | %88,7 | MHP | %37,9 |
| Delemenler Mah. | 6 | 1.587 | %91,7 | MHP | %31,0 |
| Erenköy Mah. | 1 | 138 | %97,8 | MHP | %40,9 |
| Esen Tepe Mah. | 3 | 863 | %86,3 | MHP | %28,9 |
| Evrenli Mah. | 1 | 238 | %87,4 | AKP | %38,6 |
| Fatih Mah. | 8 | 2.848 | %89,3 | CHP | %34,3 |
| Göbekli Mah. | 1 | 298 | %93,0 | CHP | %44,6 |
| Gülenyaka Mah. | 1 | 136 | %91,2 | CHP | %59,3 |
| Gülpınar Mah. | 1 | 334 | %94,6 | MHP | %41,2 |
| Gümüşçay Mah. | 2 | 595 | %95,5 | CHP | %38,2 |
| Gürsu Mah. | 1 | 85 | %100,0 | AKP | %60,7 |
| Girelli Mah. | 3 | 990 | %93,7 | MHP | %46,2 |
| Hacıaliler Mah. | 2 | 404 | %94,3 | MHP | %36,6 |
| Hacıbey Mah. | 9 | 3.225 | %92,6 | MHP | %34,4 |
| Horzumalayaka Mah. | 1 | 243 | %94,7 | MHP | %37,8 |
| Horzumembelli Mah. | 1 | 116 | %94,0 | MHP | %41,2 |
| Horzumkeserler Mah. | 3 | 492 | %92,5 | MHP | %38,6 |
| Horzumsazdere Mah. | 1 | 128 | %89,8 | CHP | %37,7 |
| Ilgın Mah. | 1 | 206 | %94,2 | CHP | %33,2 |
| Ilıca Mah. | 2 | 527 | %85,8 | DEM | %51,4 |
| Işıklar Mah. | 2 | 518 | %94,4 | MHP | %34,0 |
| Karacalar Mah. | 1 | 120 | %97,5 | CHP | %49,6 |
| Karadağ Mah. | 1 | 181 | %90,1 | MHP | %39,7 |
| Kasaplı Mah. | 2 | 504 | %95,0 | MHP | %43,2 |
| Kavaklıdere Mah. | 10 | 3.494 | %91,1 | CHP | %29,6 |
| Kemaliye Mah. | 3 | 1.124 | %91,3 | MHP | %33,3 |
| Kestanederesi Mah. | 1 | 72 | %95,8 | MHP | %54,0 |
| Kozluca Mah. | 2 | 391 | %93,4 | MHP | %48,9 |
| Kurtuluş Mah. | 12 | 4.568 | %90,9 | CHP | %36,2 |
| Kurudere Mah. | 1 | 162 | %97,5 | CHP | %44,8 |
| Killik Mah. | 6 | 1.799 | %92,7 | MHP | %37,8 |
| Matarlı Mah. | 1 | 74 | %94,6 | MHP | %47,1 |
| Menderes Mah. | 4 | 1.363 | %88,8 | CHP | %31,1 |
| Narlıdere Mah. | 1 | 376 | %93,1 | MHP | %39,2 |
| Osmaniye Mah. | 2 | 458 | %88,4 | MHP | %38,8 |
| Piyadeler Mah. | 4 | 1.137 | %92,6 | MHP | %35,2 |
| Sakarya Mah. | 8 | 2.611 | %91,2 | CHP | %38,8 |
| Sarıpınar Mah. | 2 | 594 | %86,5 | MHP | %51,9 |
| Sarısu Mah. | 7 | 2.336 | %91,3 | CHP | %35,4 |
| Selce Mah. | 1 | 198 | %94,4 | MHP | %44,3 |
| Serinköy Mah. | 1 | 81 | %97,5 | MHP | %28,6 |
| Serinyayla Mah. | 2 | 590 | %97,1 | MHP | %53,8 |
| Sobran Mah. | 2 | 481 | %98,1 | MHP | %55,0 |
| Soğanlı Mah. | 1 | 369 | %91,6 | MHP | %34,9 |
| Soğuksu Mah. | 7 | 2.479 | %90,2 | CHP | %37,2 |
| Soğukyurt Mah. | 1 | 198 | %93,9 | MHP | %55,6 |
| Subaşı Mah. | 2 | 686 | %93,0 | MHP | %42,6 |
| Tepeköy Mah. | 5 | 1.537 | %96,1 | MHP | %54,9 |
| Toygar Mah. | 1 | 361 | %96,1 | CHP | %40,4 |
| Türkmen Mah. | 1 | 150 | %92,0 | MHP | %36,2 |
| Uluderbent Mah. | 7 | 2.112 | %90,3 | MHP | %34,4 |
| Yeni Mah. | 10 | 3.671 | %90,0 | MHP | %30,9 |
| Yenice Mah. | 7 | 2.553 | %90,3 | CHP | %45,6 |
| Yeniköy Mah. | 1 | 383 | %91,9 | CHP | %51,6 |
| Yeşilyurt Mah. | 8 | 2.901 | %93,7 | CHP | %37,9 |
| Yuvacalı Mah. | 1 | 97 | %99,0 | MHP | %59,0 |
| Çakırcaali Mah. | 1 | 340 | %94,7 | MHP | %37,6 |
| Çamlıbel Mah. | 1 | 113 | %93,8 | MHP | %68,9 |
| Çarıkbozdağ Mah. | 1 | 309 | %90,6 | MHP | %35,6 |
| Çarıkkaralar Mah. | 1 | 114 | %99,1 | MHP | %40,2 |
| Çarıktekke Mah. | 1 | 118 | %95,8 | MHP | %68,5 |
| Çağlayan Mah. | 1 | 303 | %94,1 | MHP | %48,4 |
| Çeşneli Mah. | 1 | 377 | %96,0 | MHP | %41,1 |
| Örencik Mah. | 3 | 494 | %93,9 | MHP | %54,1 |
| Örnekköy Mah. | 1 | 208 | %97,1 | CHP | %69,6 |
| Üzümlü Mah. | 1 | 185 | %97,3 | MHP | %26,8 |
| İsmailbey Mah. | 1 | 135 | %92,6 | MHP | %49,2 |
| İsmetiye Mah. | 1 | 192 | %94,8 | MHP | %43,7 |
| İstasyon Mah. | 19 | 7.202 | %90,2 | CHP | %36,4 |
| Şahyar Mah. | 2 | 516 | %96,3 | CHP | %41,3 |
| Şeyh Sinan Mah. | 6 | 1.955 | %90,2 | CHP | %32,4 |