%36,8
CHP birinci
123.776 geçerli oy · katılım %92,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Akhisar ilçesinde Milletvekili oylamasında CHP %36,8 ile birinci; 123.776 geçerli oy, katılım %92,3.
Kayıtlı seçmen 138.083 · Oy kullanan 127.391 (katılım %92,3) · Geçerli 123.776 · Geçersiz 3.615
Akhisar Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 45.528 | %36,8 |
| AKP | 41.302 | %33,4 |
| MHP | 12.335 | %10,0 |
| İYİ | 12.271 | %9,9 |
| DEM | 2.799 | %2,3 |
| ZAFER | 2.481 | %2,0 |
| YRP | 1.545 | %1,3 |
| MEMLEKET | 1.278 | %1,0 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 759 | %0,6 |
| BBP | 747 | %0,6 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 704 | %0,6 |
| GENÇPARTİ | 446 | %0,4 |
| AP | 405 | %0,3 |
| VATAN | 253 | %0,2 |
| TKP | 162 | %0,1 |
| HKP | 154 | %0,1 |
| HAK-PAR | 152 | %0,1 |
| SOL | 149 | %0,1 |
| MİLLET | 131 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 53 | %0,0 |
| TKH | 40 | %0,0 |
| YP | 29 | %0,0 |
| Mehmet Emin Önal (bağımsız) | 23 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 11 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 6 | %0,0 |
| Hakan Kırkulak (bağımsız) | 6 | %0,0 |
| Nihat Durak (bağımsız) | 5 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 2 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Akhisar mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akkocalı Mah. | 1 | 324 | %96,6 | AKP | %77,9 |
| Akselendi Mah. | 5 | 1.567 | %91,6 | AKP | %36,1 |
| Akçaalan Mah. | 1 | 163 | %96,3 | AKP | %43,2 |
| Akçeşme Mah. | 1 | 164 | %98,2 | AKP | %56,0 |
| Arabacıbozköy Mah. | 3 | 845 | %92,2 | AKP | %46,1 |
| Atatürk Mah. | 33 | 12.117 | %91,5 | CHP | %49,2 |
| Aşağıdolma Mah. | 1 | 142 | %98,6 | AKP | %78,6 |
| Ballıca Mah. | 4 | 1.169 | %93,2 | CHP | %39,5 |
| Başlamış Mah. | 1 | 208 | %89,9 | AKP | %46,7 |
| Bekirler Mah. | 1 | 142 | %98,6 | CHP | %42,5 |
| Beyoba Mah. | 4 | 1.389 | %93,7 | CHP | %71,4 |
| Boyalılar Mah. | 1 | 71 | %94,4 | AKP | %41,9 |
| Büknüş Mah. | 1 | 292 | %90,1 | CHP | %51,6 |
| Bünyanosmaniye Mah. | 1 | 291 | %93,8 | CHP | %50,2 |
| Cumhuriyet Mah. | 17 | 6.344 | %93,3 | AKP | %41,7 |
| Dayıoğlu Mah. | 1 | 146 | %96,6 | CHP | %36,5 |
| Dağdere Mah. | 5 | 1.617 | %96,7 | AKP | %53,0 |
| Dereköy Mah. | 2 | 712 | %92,6 | CHP | %41,6 |
| Dolmadeğirmen Mah. | 2 | 454 | %98,0 | AKP | %82,0 |
| Doğankaya Mah. | 1 | 292 | %91,1 | AKP | %53,8 |
| Doğuca Mah. | 1 | 139 | %99,3 | CHP | %43,0 |
| Durasıl Mah. | 1 | 316 | %96,2 | AKP | %71,2 |
| Dingiller Mah. | 1 | 133 | %95,5 | CHP | %37,6 |
| Efendi Mah. | 35 | 13.072 | %93,3 | AKP | %44,2 |
| Erdelli Mah. | 1 | 261 | %92,0 | CHP | %34,4 |
| Eroğlu Mah. | 1 | 179 | %94,4 | AKP | %39,2 |
| Evkafteke Mah. | 1 | 54 | %96,3 | AKP | %45,1 |
| Göcek Mah. | 1 | 234 | %97,9 | AKP | %47,7 |
| Gökçeahmet Mah. | 2 | 744 | %95,2 | AKP | %55,9 |
| Gökçeler Mah. | 1 | 157 | %97,5 | AKP | %36,0 |
| Hacı İshak Mah. | 22 | 7.616 | %87,7 | CHP | %39,1 |
| Hacıosmanlar Mah. | 1 | 293 | %96,6 | AKP | %55,1 |
| Hacıibrahimler Mah. | 1 | 82 | %93,9 | AKP | %52,8 |
| Hamidiye Mah. | 1 | 93 | %95,7 | AKP | %47,7 |
| Hamitköy Mah. | 1 | 268 | %93,3 | AKP | %45,3 |
| Hanpaşa Mah. | 2 | 628 | %97,0 | AKP | %64,0 |
| Harmandalı Mah. | 1 | 181 | %95,6 | AKP | %56,0 |
| Has Hoca Mah. | 6 | 2.037 | %90,6 | CHP | %36,4 |
| Hasköy Mah. | 1 | 251 | %94,0 | AKP | %51,3 |
| Hürriyet Mah. | 47 | 17.171 | %91,9 | CHP | %40,9 |
| Işıkköy Mah. | 2 | 390 | %89,7 | AKP | %48,1 |
| Kabaağaçkıran Mah. | 1 | 22 | %122,7 | AKP | %65,4 |
| Kadıdağı Mah. | 2 | 570 | %90,5 | AKP | %42,7 |
| Kapaklı Mah. | 2 | 665 | %91,4 | CHP | %49,8 |
| Karabörklü Mah. | 1 | 189 | %94,7 | AKP | %33,3 |
| Karaköy Mah. | 1 | 160 | %95,0 | AKP | %63,2 |
| Karayağcı Mah. | 1 | 132 | %102,3 | AKP | %42,4 |
| Kavakalan Mah. | 1 | 223 | %96,9 | CHP | %44,0 |
| Kayalıoğlu Mah. | 4 | 1.456 | %92,7 | CHP | %54,4 |
| Kayganlı Mah. | 1 | 47 | %102,1 | AKP | %59,6 |
| Kethüda Mah. | 12 | 4.231 | %92,2 | CHP | %45,1 |
| Kızlaralanı Mah. | 1 | 264 | %93,6 | AKP | %44,7 |
| Kobaşdere Mah. | 1 | 68 | %104,4 | AKP | %73,9 |
| Kocakağan Mah. | 2 | 577 | %93,1 | AKP | %74,1 |
| Kulaksızlar Mah. | 1 | 135 | %97,0 | AKP | %63,8 |
| Kurtulmuş Mah. | 1 | 202 | %96,0 | AKP | %59,3 |
| Kömürcü Mah. | 2 | 426 | %97,4 | AKP | %59,2 |
| Mecidiye Mah. | 3 | 889 | %88,0 | CHP | %48,7 |
| Medar Mah. | 5 | 1.590 | %92,4 | CHP | %50,1 |
| Moralılar Mah. | 1 | 106 | %90,6 | CHP | %44,2 |
| Musaca Mah. | 1 | 58 | %96,6 | AKP | %49,1 |
| Musalar Mah. | 1 | 109 | %93,6 | AKP | %53,9 |
| Muştullar Mah. | 1 | 196 | %99,0 | İYİ | %36,0 |
| Paşa Mah. | 4 | 1.301 | %87,7 | CHP | %54,8 |
| Pekmezci Mah. | 1 | 140 | %98,6 | AKP | %55,6 |
| Pınarcık Mah. | 1 | 226 | %96,0 | CHP | %43,5 |
| Ragıp Bey Mah. | 15 | 5.460 | %90,5 | CHP | %57,8 |
| Rahmiye Mah. | 1 | 79 | %91,1 | CHP | %42,0 |
| Reşat Bey Mah. | 34 | 11.631 | %91,9 | CHP | %45,1 |
| Sabancılar Mah. | 1 | 170 | %91,8 | AKP | %33,3 |
| Sakarkaya Mah. | 1 | 360 | %91,4 | AKP | %51,0 |
| Sarılar Mah. | 1 | 218 | %95,9 | AKP | %67,5 |
| Sarıçalı Mah. | 2 | 454 | %95,2 | AKP | %38,7 |
| Sarnıçköy Mah. | 1 | 205 | %96,1 | AKP | %61,6 |
| Sazoba Mah. | 2 | 586 | %92,3 | CHP | %52,3 |
| Sağrakçı Mah. | 1 | 199 | %100,0 | AKP | %79,8 |
| Selvili Mah. | 1 | 180 | %94,4 | AKP | %48,8 |
| Selçikli Mah. | 3 | 1.073 | %92,5 | AKP | %46,4 |
| Seyit Ahmet Mah. | 13 | 4.748 | %92,5 | AKP | %37,6 |
| Seğirdim Mah. | 2 | 241 | %95,9 | AKP | %45,0 |
| Sırtköy Mah. | 1 | 68 | %100,0 | CHP | %38,8 |
| Söğütlü Mah. | 1 | 47 | %104,3 | AKP | %77,6 |
| Süleymanköy Mah. | 1 | 187 | %92,5 | CHP | %33,7 |
| Süleymanlı Mah. | 6 | 1.859 | %92,4 | AKP | %32,9 |
| Sünnetçiler Mah. | 1 | 271 | %96,7 | CHP | %85,9 |
| Sindelli Mah. | 1 | 312 | %90,1 | CHP | %53,1 |
| Taşçılar Mah. | 1 | 60 | %100,0 | CHP | %45,8 |
| Topluca Mah. | 1 | 126 | %95,2 | AKP | %38,6 |
| Tütenli Mah. | 2 | 500 | %97,0 | AKP | %43,1 |
| Ulu Camii Mah. | 23 | 8.546 | %92,6 | AKP | %41,0 |
| Ulupınar Mah. | 1 | 128 | %96,9 | AKP | %62,8 |
| Yatağan Mah. | 1 | 228 | %97,8 | CHP | %85,6 |
| Yayakırıldık Mah. | 2 | 427 | %95,6 | AKP | %51,9 |
| Yaykın Mah. | 1 | 260 | %98,5 | AKP | %48,5 |
| Yenice Mah. | 2 | 440 | %94,8 | AKP | %55,7 |
| Yenidoğan Mah. | 1 | 150 | %99,3 | AKP | %45,2 |
| Yeğenoba Mah. | 1 | 235 | %92,8 | AKP | %50,2 |
| Zeytinlibağ Mah. | 1 | 69 | %98,6 | AKP | %60,3 |
| Zeytinliova Mah. | 8 | 2.342 | %91,7 | CHP | %41,4 |
| Çamönü Mah. | 3 | 1.051 | %93,1 | AKP | %46,0 |
| Çanakçı Mah. | 1 | 310 | %94,2 | AKP | %63,3 |
| Çıtak Mah. | 1 | 208 | %94,2 | AKP | %59,1 |
| Çobanhasan Mah. | 1 | 354 | %91,0 | CHP | %34,8 |
| Çoruk Mah. | 1 | 53 | %101,9 | AKP | %73,6 |
| Üçavlu Mah. | 1 | 307 | %98,1 | AKP | %42,2 |
| İnönü Mah. | 15 | 5.680 | %91,1 | CHP | %49,3 |
| İsaca Mah. | 2 | 429 | %92,3 | AKP | %62,6 |
| Şehitler Mah. | 1 | 114 | %95,6 | AKP | %63,8 |
| Şeyhisa Mah. | 3 | 988 | %88,9 | CHP | %36,0 |