Yeşilyurt · Milletvekili
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiYeşilyurt ilçesi
%42,4
AK PARTİ birinci
166.480 geçerli oy · katılım %79,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Yeşilyurt ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %42,4 ile birinci; 166.480 geçerli oy, katılım %79,8.
Yeşilyurt
Kayıtlı seçmen 212.412 · Oy kullanan 169.597 (katılım %79,8) · Geçerli 166.480 · Geçersiz 3.117
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| AKP | 70.545 | %42,4 |
| CHP | 38.073 | %22,9 |
| MHP | 21.977 | %13,2 |
| YRP | 15.857 | %9,5 |
| İYİ | 7.643 | %4,6 |
| DEM | 3.998 | %2,4 |
| BBP | 2.544 | %1,5 |
| ZAFER | 2.348 | %1,4 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 972 | %0,6 |
| MEMLEKET | 827 | %0,5 |
| ANAP | 331 | %0,2 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 213 | %0,1 |
| Yusuf Karakuş (bağımsız) | 160 | %0,1 |
| SOL | 148 | %0,1 |
| TKP | 123 | %0,1 |
| Tahsin Yaşar (bağımsız) | 113 | %0,1 |
| MİLLET | 106 | %0,1 |
| Mehmet Özbey (bağımsız) | 98 | %0,1 |
| HAK-PAR | 85 | %0,1 |
| HKP | 75 | %0,1 |
| GBP | 67 | %0,0 |
| VATAN | 64 | %0,0 |
| MİLLİ YOL | 53 | %0,0 |
| TKH | 37 | %0,0 |
| Ahmet Murat Sarıcı (bağımsız) | 15 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 4 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 4 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Abdulgaffar Mah. | 7 | 2.378 | %80,3 | CHP | %45,3 |
| Atalar Mah. | 1 | 149 | %92,0 | CHP | %80,9 |
| Atatürk Mah. | 3 | 927 | %84,8 | AKP | %47,6 |
| Aşağı Bağlar Mah. | 8 | 2.908 | %83,9 | CHP | %38,9 |
| Aşağıköy Mah. | 1 | 204 | %79,4 | AKP | %74,7 |
| Banazı Mah. | 4 | 1.384 | %82,4 | AKP | %44,4 |
| Bentbaşı Mah. | 5 | 1.899 | %78,2 | AKP | %47,8 |
| Bostanbaşı Mah. | 49 | 17.891 | %73,6 | AKP | %37,6 |
| Bindal Mah. | 4 | 1.205 | %91,0 | AKP | %75,9 |
| Cafana Mah. | 3 | 819 | %85,0 | AKP | %49,9 |
| Cemalgürsel Mah. | 10 | 3.522 | %85,2 | CHP | %66,9 |
| Cevatpaşa Mah. | 11 | 3.817 | %70,4 | AKP | %33,0 |
| Cumhuriyet (YEŞİLYURT) Mah. | 2 | 464 | %93,1 | CHP | %75,2 |
| Cumhuriyet Mah. | 4 | 1.254 | %83,5 | AKP | %46,9 |
| Duranlar Mah. | 1 | 140 | %100,7 | AKP | %54,3 |
| Duruldu Mah. | 1 | 144 | %79,9 | AKP | %53,9 |
| Dilek Mah. | 17 | 5.297 | %92,2 | AKP | %51,0 |
| Fatih Mah. | 2 | 594 | %88,4 | AKP | %53,4 |
| Gazi Mah. | 3 | 971 | %80,2 | AKP | %38,7 |
| Gedik Mah. | 7 | 2.637 | %85,7 | AKP | %69,6 |
| Göktarla Mah. | 1 | 78 | %96,2 | AKP | %61,6 |
| Gözene Mah. | 3 | 836 | %80,3 | AKP | %38,7 |
| Gündüzbey Mah. | 5 | 1.827 | %78,3 | AKP | %47,6 |
| Hamidiye Mah. | 2 | 553 | %77,0 | AKP | %46,3 |
| Hıroğlu Mah. | 2 | 690 | %70,3 | AKP | %43,9 |
| Hoca Ahmet Yesevi Mah. | 12 | 4.198 | %80,4 | AKP | %45,8 |
| Horata Mah. | 2 | 661 | %80,9 | AKP | %37,5 |
| Kadiruşağı Mah. | 1 | 256 | %99,6 | AKP | %48,0 |
| Karahan Mah. | 1 | 208 | %94,2 | CHP | %42,4 |
| Karakavak Mah. | 19 | 6.772 | %76,2 | AKP | %41,9 |
| Kaynarca Mah. | 4 | 1.434 | %83,4 | AKP | %61,4 |
| Kendirli Mah. | 2 | 483 | %95,9 | AKP | %64,6 |
| Kırkpınar Mah. | 1 | 220 | %92,3 | AKP | %46,3 |
| Kırlangıç Mah. | 1 | 126 | %96,0 | CHP | %81,7 |
| Konak Mah. | 4 | 1.215 | %84,1 | AKP | %40,1 |
| Koyunoğlu Mah. | 14 | 4.598 | %78,4 | AKP | %44,3 |
| Kozluk Mah. | 1 | 239 | %91,2 | AKP | %84,3 |
| Koşu Mah. | 4 | 1.199 | %80,3 | AKP | %31,8 |
| Kuyulu Mah. | 2 | 487 | %88,9 | AKP | %60,7 |
| Kuşdoğan Mah. | 1 | 316 | %89,2 | CHP | %73,1 |
| Kiltepe Mah. | 8 | 2.897 | %79,9 | AKP | %47,2 |
| Mahmutlu Mah. | 1 | 318 | %98,4 | AKP | %70,4 |
| Melekbaba Mah. | 10 | 3.529 | %82,2 | AKP | %58,1 |
| Merkez Fatih Mah. | 2 | 707 | %80,3 | CHP | %43,5 |
| Mullakasım Mah. | 3 | 875 | %78,7 | AKP | %38,4 |
| Oluklu Mah. | 1 | 234 | %88,5 | CHP | %75,4 |
| Ortaköy Mah. | 2 | 138 | %88,4 | AKP | %51,3 |
| Salkonak Mah. | 1 | 158 | %86,7 | AKP | %82,0 |
| Salköprü Mah. | 8 | 3.031 | %76,3 | AKP | %47,1 |
| Samanköy Mah. | 3 | 830 | %92,9 | AKP | %58,7 |
| Samanlı Mah. | 5 | 1.588 | %81,9 | CHP | %43,9 |
| Seyran Mah. | 8 | 2.810 | %83,6 | AKP | %44,1 |
| Seyituşağı Mah. | 1 | 156 | %101,9 | CHP | %72,3 |
| Suluköy Mah. | 3 | 812 | %94,3 | AKP | %75,8 |
| Sütlüce Mah. | 3 | 791 | %95,3 | AKP | %69,2 |
| Tecde Mah. | 42 | 15.755 | %79,3 | AKP | %41,1 |
| Tepeköy Mah. | 3 | 880 | %90,8 | AKP | %69,1 |
| Tohma Mah. | 3 | 974 | %94,6 | AKP | %60,0 |
| Topraktepe Mah. | 2 | 488 | %92,6 | AKP | %58,2 |
| Topsöğüt Mah. | 13 | 4.362 | %91,7 | AKP | %68,5 |
| Turgut Özal Mah. | 16 | 5.560 | %76,7 | AKP | %37,4 |
| Yaka Mah. | 4 | 1.372 | %93,1 | AKP | %66,1 |
| Yakınca Mah. | 40 | 14.369 | %77,4 | AKP | %39,0 |
| Yalınkaya Mah. | 1 | 93 | %92,5 | AKP | %60,5 |
| Yavuz Selim Mah. | 24 | 8.617 | %81,0 | AKP | %49,3 |
| Yeşilkaynak Mah. | 4 | 1.496 | %77,7 | AKP | %42,1 |
| Zaviye Mah. | 36 | 13.446 | %76,3 | CHP | %35,1 |
| Çarmuzu Mah. | 3 | 1.081 | %79,8 | AKP | %46,6 |
| Çavuşoğlu Mah. | 7 | 2.511 | %77,7 | CHP | %48,8 |
| Çayırköy Mah. | 1 | 243 | %95,9 | CHP | %71,6 |
| Çukurdere Mah. | 13 | 4.841 | %76,7 | AKP | %47,5 |
| Çilesiz Mah. | 31 | 11.416 | %74,6 | AKP | %31,0 |
| Öncü Mah. | 1 | 157 | %98,1 | AKP | %84,1 |
| Özal Mah. | 3 | 1.131 | %94,7 | AKP | %72,8 |
| Özalper Mah. | 32 | 11.729 | %77,6 | AKP | %39,8 |
| Üçgöze Mah. | 1 | 53 | %107,6 | AKP | %73,7 |
| İkizce Mah. | 2 | 576 | %92,0 | CHP | %81,7 |
| İlyas Mah. | 6 | 1.912 | %79,7 | AKP | %50,0 |
| İnönü Mah. | 19 | 6.830 | %76,5 | AKP | %41,4 |
| Şahnahan Mah. | 7 | 2.466 | %93,7 | AKP | %65,8 |
| Şeyh Bayram Mah. | 17 | 6.180 | %79,0 | CHP | %34,3 |