%44,8
CHP birinci
11.284 geçerli oy · katılım %89,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Hekimhan ilçesinde Milletvekili oylamasında CHP %44,8 ile birinci; 11.284 geçerli oy, katılım %89,0.
Kayıtlı seçmen 12.975 · Oy kullanan 11.552 (katılım %89,0) · Geçerli 11.284 · Geçersiz 268
Hekimhan Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| CHP | 5.050 | %44,8 |
| AKP | 2.790 | %24,7 |
| MHP | 1.611 | %14,3 |
| İYİ | 815 | %7,2 |
| YRP | 290 | %2,6 |
| DEM | 281 | %2,5 |
| ZAFER | 85 | %0,8 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 63 | %0,6 |
| BBP | 60 | %0,5 |
| MEMLEKET | 49 | %0,4 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 48 | %0,4 |
| ANAP | 40 | %0,4 |
| SOL | 38 | %0,3 |
| TKP | 22 | %0,2 |
| VATAN | 13 | %0,1 |
| HAK-PAR | 8 | %0,1 |
| GBP | 7 | %0,1 |
| TKH | 5 | %0,0 |
| HKP | 3 | %0,0 |
| MİLLİ YOL | 3 | %0,0 |
| MİLLET | 1 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
| Tahsin Yaşar (bağımsız) | 1 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Hekimhan mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akmağara Mah. | 1 | 143 | %93,0 | CHP | %87,9 |
| Aksütlü Mah. | 1 | 90 | %87,8 | AKP | %38,5 |
| Aşağısazlıca Mah. | 1 | 147 | %91,8 | CHP | %90,2 |
| Bahçedamı Mah. | 1 | 49 | %102,0 | CHP | %79,2 |
| Bahçelievler Mah. | 3 | 795 | %72,6 | CHP | %39,8 |
| Ballıkaya Mah. | 1 | 204 | %91,2 | CHP | %65,4 |
| Basak Mah. | 1 | 349 | %94,6 | CHP | %95,4 |
| Bağyolu Mah. | 1 | 340 | %89,4 | CHP | %34,0 |
| Başkavak Mah. | 1 | 69 | %101,5 | CHP | %84,1 |
| Başkınık Mah. | 1 | 168 | %94,6 | CHP | %92,3 |
| Beykent Mah. | 1 | 98 | %89,8 | CHP | %77,3 |
| Boğazgören Mah. | 1 | 114 | %95,6 | CHP | %72,5 |
| Budaklı Mah. | 1 | 106 | %101,9 | CHP | %70,8 |
| Davulgu Mah. | 1 | 50 | %104,0 | CHP | %80,4 |
| Delihasanyurdu Mah. | 1 | 90 | %81,1 | AKP | %65,8 |
| Dereköy Mah. | 1 | 47 | %106,4 | CHP | %62,0 |
| Deveci Mah. | 1 | 40 | %92,5 | AKP | %63,9 |
| Dumlu Mah. | 1 | 178 | %90,5 | AKP | %57,3 |
| Dursunlu Mah. | 1 | 265 | %86,8 | CHP | %48,4 |
| Dikenli Mah. | 1 | 123 | %96,8 | AKP | %67,8 |
| Dikili Mah. | 1 | 33 | %78,8 | AKP | %34,6 |
| Fatih Mah. | 1 | 192 | %92,7 | CHP | %33,5 |
| Güvenç Mah. | 1 | 91 | %103,3 | CHP | %89,4 |
| Güzelyayla Mah. | 1 | 89 | %85,4 | AKP | %52,8 |
| Güzelyurt Mah. | 6 | 1.020 | %86,4 | CHP | %42,4 |
| Güçlü Mah. | 1 | 169 | %88,8 | AKP | %61,1 |
| Girmana Mah. | 4 | 517 | %87,8 | MHP | %27,2 |
| Hacılar Mah. | 1 | 74 | %100,0 | CHP | %83,6 |
| Hasançelebi Mah. | 2 | 477 | %86,6 | CHP | %72,3 |
| Haydaroğlu Mah. | 1 | 97 | %91,8 | AKP | %48,3 |
| Işıklı Mah. | 1 | 51 | %103,9 | AKP | %60,4 |
| Karadere Mah. | 1 | 164 | %92,1 | CHP | %71,8 |
| Karaköçek Mah. | 1 | 93 | %87,1 | CHP | %67,9 |
| Karapınar Mah. | 1 | 54 | %90,7 | AKP | %60,4 |
| Karslılar Mah. | 1 | 33 | %106,1 | AKP | %46,9 |
| Karşıyaka Mah. | 2 | 499 | %90,0 | CHP | %47,2 |
| Kavacık Mah. | 1 | 34 | %94,1 | AKP | %67,7 |
| Kocaözü Mah. | 4 | 586 | %90,4 | CHP | %28,1 |
| Kozdere Mah. | 1 | 92 | %97,8 | CHP | %93,3 |
| Kurşunlu Mah. | 3 | 772 | %87,3 | AKP | %57,2 |
| Köprülü Mehmet Paşa Mah. | 1 | 271 | %91,1 | CHP | %33,1 |
| Köylüköyü Mah. | 1 | 131 | %89,3 | CHP | %78,8 |
| Mollaibrahim Mah. | 1 | 94 | %89,4 | MHP | %42,2 |
| Mimar Sinan Mah. | 2 | 398 | %84,7 | CHP | %38,6 |
| Salıcık Mah. | 1 | 126 | %96,0 | CHP | %78,5 |
| Saraylı Mah. | 1 | 61 | %100,0 | CHP | %76,7 |
| Sarıkız Mah. | 1 | 274 | %92,0 | CHP | %69,6 |
| Sazlıca Mah. | 1 | 104 | %98,1 | CHP | %91,1 |
| Söğüt Mah. | 1 | 116 | %76,7 | AKP | %42,7 |
| Taşbaşı Mah. | 1 | 283 | %88,0 | AKP | %38,0 |
| Taşoluk Mah. | 1 | 76 | %101,3 | AKP | %48,1 |
| Turgut Özal Mah. | 2 | 505 | %82,6 | CHP | %32,7 |
| Uğurlu Mah. | 1 | 27 | %100,0 | CHP | %85,2 |
| Yayladam Mah. | 1 | 280 | %86,4 | CHP | %48,7 |
| Yağca Mah. | 1 | 98 | %91,8 | AKP | %43,2 |
| Yeni Mah. | 2 | 390 | %88,7 | CHP | %37,4 |
| Yeşilkale Mah. | 1 | 56 | %105,4 | CHP | %81,0 |
| Yeşilköy Mah. | 1 | 73 | %87,7 | AKP | %61,9 |
| Yeşilpınar Mah. | 1 | 174 | %93,1 | AKP | %33,1 |
| Yukarıselimli Mah. | 1 | 169 | %97,6 | MHP | %47,9 |
| Çanakpınar Mah. | 1 | 93 | %98,9 | CHP | %86,8 |
| Çulhalı Mah. | 1 | 110 | %97,3 | CHP | %79,4 |
| Çimenlik Mah. | 1 | 80 | %85,0 | AKP | %39,7 |
| İğdir Mah. | 1 | 198 | %93,4 | CHP | %89,1 |
| Şehit Mehmet Fethi Akyüz Mah. | 1 | 186 | %87,6 | CHP | %39,9 |