%37,7
AK PARTİ birinci
6.833 geçerli oy · katılım %86,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Arapgir ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %37,7 ile birinci; 6833 geçerli oy, katılım %86,2.
Kayıtlı seçmen 8.165 · Oy kullanan 7.034 (katılım %86,2) · Geçerli 6.833 · Geçersiz 201
Arapgir Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 2.574 | %37,7 |
| CHP | 2.362 | %34,6 |
| MHP | 846 | %12,4 |
| İYİ | 337 | %4,9 |
| YRP | 193 | %2,8 |
| DEM | 189 | %2,8 |
| ZAFER | 76 | %1,1 |
| BBP | 72 | %1,1 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 43 | %0,6 |
| MEMLEKET | 35 | %0,5 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 35 | %0,5 |
| ANAP | 29 | %0,4 |
| HKP | 9 | %0,1 |
| HAK-PAR | 7 | %0,1 |
| SOL | 7 | %0,1 |
| GBP | 5 | %0,1 |
| MİLLET | 4 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 4 | %0,1 |
| VATAN | 4 | %0,1 |
| Tahsin Yaşar (bağımsız) | 1 | %0,0 |
| Yusuf Karakuş (bağımsız) | 1 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Arapgir mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Aktaş Mah. | 1 | 170 | %86,5 | AKP | %48,6 |
| Alıçlı Mah. | 1 | 69 | %100,0 | CHP | %85,1 |
| Aşağıulupınar Mah. | 1 | 81 | %102,5 | CHP | %39,2 |
| Aşağıyenice Mah. | 1 | 121 | %90,1 | CHP | %56,4 |
| Aşağıçörenge Mah. | 1 | 166 | %91,6 | CHP | %48,3 |
| Berenge Mah. | 1 | 212 | %84,9 | AKP | %32,0 |
| Bostancık Mah. | 2 | 251 | %79,3 | AKP | %57,5 |
| Boğazlı Mah. | 1 | 98 | %99,0 | CHP | %84,1 |
| Budak Mah. | 1 | 116 | %98,3 | AKP | %51,8 |
| Cömertli Mah. | 1 | 74 | %96,0 | AKP | %32,8 |
| Deregezen Mah. | 1 | 99 | %72,7 | AKP | %59,2 |
| Düzce Mah. | 1 | 71 | %95,8 | MHP | %43,9 |
| Eskiarapgir Mah. | 1 | 88 | %90,9 | AKP | %88,5 |
| Esikli Mah. | 1 | 100 | %83,0 | AKP | %63,3 |
| Eğnir Mah. | 1 | 113 | %82,3 | CHP | %72,8 |
| Gebeli Mah. | 1 | 45 | %93,3 | CHP | %66,7 |
| Göz Mah. | 1 | 38 | %89,5 | MHP | %58,8 |
| Gözeli Mah. | 1 | 61 | %98,4 | CHP | %85,0 |
| Günyüzü Mah. | 1 | 89 | %102,3 | CHP | %86,8 |
| Hezenek Mah. | 1 | 111 | %71,2 | AKP | %47,3 |
| Hocaali Mah. | 1 | 161 | %87,6 | CHP | %45,3 |
| Kayakesen Mah. | 1 | 92 | %96,7 | AKP | %44,8 |
| Kaynak Mah. | 1 | 64 | %96,9 | AKP | %72,1 |
| Kazanç Mah. | 1 | 58 | %82,8 | AKP | %66,7 |
| Kılıçlı Mah. | 1 | 118 | %67,0 | AKP | %41,3 |
| Konducak Mah. | 1 | 191 | %87,4 | AKP | %79,4 |
| Koru Mah. | 1 | 346 | %89,6 | AKP | %70,4 |
| Köseoğlu Mah. | 1 | 149 | %85,2 | CHP | %44,4 |
| Mehmetakif Mah. | 4 | 1.384 | %83,0 | AKP | %42,0 |
| Meşeli Mah. | 1 | 32 | %93,8 | AKP | %75,9 |
| Onar Mah. | 1 | 166 | %92,8 | CHP | %88,1 |
| Ormansırtı Mah. | 1 | 77 | %83,1 | AKP | %57,8 |
| Osmanpaşa Mah. | 1 | 67 | %92,5 | AKP | %43,1 |
| Pacalı Mah. | 1 | 131 | %84,0 | AKP | %53,7 |
| Pirali Mah. | 1 | 31 | %71,0 | AKP | %47,6 |
| Sekizsu Mah. | 1 | 38 | %97,4 | MHP | %38,9 |
| Selamlı Mah. | 1 | 44 | %84,1 | AKP | %78,4 |
| Serge Mah. | 1 | 14 | %135,7 | AKP | %68,4 |
| Suceyin Mah. | 1 | 146 | %92,5 | CHP | %81,2 |
| Sugeçti Mah. | 1 | 47 | %93,6 | CHP | %52,3 |
| Sinikli Mah. | 1 | 86 | %83,7 | AKP | %35,3 |
| Sipahiuşağı Mah. | 1 | 75 | %81,3 | AKP | %76,7 |
| Tarhan Mah. | 1 | 66 | %69,7 | AKP | %62,8 |
| Taşdelen Mah. | 1 | 87 | %90,8 | CHP | %81,6 |
| Taşdibek Mah. | 1 | 40 | %87,5 | CHP | %81,3 |
| Ulaçlı Mah. | 1 | 59 | %94,9 | CHP | %65,5 |
| Yaylacık Mah. | 1 | 117 | %86,3 | AKP | %53,5 |
| Yazılı Mah. | 1 | 123 | %96,8 | CHP | %91,6 |
| Yeni Mah. | 3 | 833 | %80,0 | AKP | %37,4 |
| Yeşilyayla Mah. | 1 | 63 | %95,2 | CHP | %84,5 |
| Yukarıulupınar Mah. | 1 | 79 | %92,4 | CHP | %45,2 |
| Yukarıyabanlı Mah. | 1 | 47 | %93,6 | AKP | %65,9 |
| Yukarıyenice Mah. | 1 | 199 | %67,3 | AKP | %35,1 |
| Yukarıçörenge Mah. | 1 | 181 | %79,6 | CHP | %44,1 |
| Zöhrap Mah. | 1 | 73 | %90,4 | CHP | %32,8 |
| Çakırsu Mah. | 1 | 102 | %100,0 | CHP | %79,6 |
| Çarşı Mah. | 1 | 132 | %81,1 | AKP | %41,5 |
| Çaybaşı Mah. | 1 | 20 | %135,0 | CHP | %74,1 |
| Çobanlı Mah. | 1 | 51 | %92,2 | CHP | %34,1 |
| Çimen Mah. | 1 | 30 | %116,7 | CHP | %76,5 |
| Çiğnir Mah. | 1 | 71 | %81,7 | CHP | %84,5 |
| Şağıluşağı Mah. | 1 | 35 | %85,7 | AKP | %67,9 |
| Şıhlar Mah. | 1 | 67 | %95,5 | AKP | %39,1 |