%34,7
AK PARTİ birinci
17.801 geçerli oy · katılım %87,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Akçadağ ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %34,7 ile birinci; 17.801 geçerli oy, katılım %87,0.
Kayıtlı seçmen 20.881 · Oy kullanan 18.174 (katılım %87,0) · Geçerli 17.801 · Geçersiz 373
Akçadağ Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 6.177 | %34,7 |
| CHP | 5.039 | %28,3 |
| MHP | 2.979 | %16,7 |
| DEM | 1.395 | %7,8 |
| YRP | 930 | %5,2 |
| İYİ | 553 | %3,1 |
| BBP | 220 | %1,2 |
| ZAFER | 121 | %0,7 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 101 | %0,6 |
| SOL | 66 | %0,4 |
| ANAP | 64 | %0,4 |
| MEMLEKET | 43 | %0,2 |
| TKP | 27 | %0,2 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 25 | %0,1 |
| GBP | 12 | %0,1 |
| HKP | 11 | %0,1 |
| TKH | 10 | %0,1 |
| HAK-PAR | 6 | %0,0 |
| MİLLİ YOL | 6 | %0,0 |
| VATAN | 6 | %0,0 |
| Yusuf Karakuş (bağımsız) | 5 | %0,0 |
| MİLLET | 4 | %0,0 |
| Tahsin Yaşar (bağımsız) | 1 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Akçadağ mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Aksaray Mah. | 1 | 355 | %91,8 | AKP | %42,6 |
| Aksüt Mah. | 1 | 67 | %91,0 | CHP | %45,9 |
| Aktepe Mah. | 4 | 1.449 | %81,6 | AKP | %43,3 |
| Altunlu Mah. | 1 | 176 | %91,5 | CHP | %67,9 |
| Aliçeri Mah. | 1 | 60 | %93,3 | AKP | %45,5 |
| Ancar Mah. | 1 | 254 | %93,7 | AKP | %52,5 |
| Aydınlar Mah. | 1 | 378 | %89,4 | AKP | %35,2 |
| Aşağıörükçü Mah. | 1 | 183 | %93,4 | AKP | %78,4 |
| Bahri Mah. | 5 | 1.117 | %89,3 | AKP | %47,2 |
| Bayramuşağı Mah. | 1 | 213 | %84,5 | CHP | %86,0 |
| Bağköy Mah. | 1 | 131 | %80,9 | AKP | %60,4 |
| Başpınar Mah. | 3 | 649 | %81,5 | AKP | %45,2 |
| Bekiruşağı Mah. | 1 | 124 | %79,0 | DEM | %53,9 |
| Bölüklü Mah. | 1 | 306 | %84,3 | CHP | %40,5 |
| Büyükköy Mah. | 1 | 133 | %77,4 | AKP | %59,0 |
| Büyükçimiş Mah. | 1 | 202 | %83,7 | CHP | %81,6 |
| Darıca Mah. | 1 | 214 | %76,2 | DEM | %52,6 |
| Dedeköy Mah. | 1 | 371 | %78,4 | CHP | %89,7 |
| Demirciler Mah. | 1 | 51 | %92,2 | AKP | %47,8 |
| Develi Mah. | 2 | 417 | %80,3 | MHP | %42,6 |
| Doğanlar Mah. | 2 | 472 | %87,9 | AKP | %57,3 |
| Doğantepe Mah. | 1 | 51 | %100,0 | CHP | %84,3 |
| Doğu Mah. | 5 | 1.527 | %84,9 | AKP | %46,9 |
| Durulova Mah. | 1 | 146 | %81,5 | CHP | %55,5 |
| Dutlu Mah. | 1 | 61 | %62,3 | DEM | %50,0 |
| Dümüklü Mah. | 1 | 66 | %84,9 | CHP | %79,3 |
| Esenbey Mah. | 1 | 328 | %90,2 | AKP | %43,3 |
| Esenli Mah. | 1 | 160 | %88,1 | AKP | %57,5 |
| Eğin Mah. | 1 | 362 | %90,3 | AKP | %57,2 |
| Fatih Mah. | 1 | 85 | %97,7 | MHP | %53,1 |
| Gölpınar Mah. | 1 | 309 | %88,0 | CHP | %40,0 |
| Güneşli Mah. | 1 | 116 | %87,1 | DEM | %58,0 |
| Gürkaynak Mah. | 1 | 125 | %84,8 | CHP | %64,4 |
| Hançerli Mah. | 1 | 75 | %93,3 | CHP | %84,1 |
| Hartut Mah. | 1 | 131 | %88,6 | AKP | %55,3 |
| Harunuşağı Mah. | 1 | 183 | %74,3 | DEM | %47,7 |
| Ilıcak Mah. | 1 | 144 | %93,1 | MHP | %67,9 |
| Kadıibrahim Mah. | 1 | 103 | %93,2 | AKP | %39,6 |
| Kahyalı Mah. | 1 | 108 | %89,8 | CHP | %79,2 |
| Karamağara Mah. | 1 | 70 | %87,1 | AKP | %71,7 |
| Karapınar Mah. | 1 | 278 | %92,1 | CHP | %80,4 |
| Kasımuşağı Mah. | 1 | 231 | %83,1 | CHP | %57,0 |
| Kayadibi Mah. | 1 | 111 | %88,3 | AKP | %68,4 |
| Keklikpınarı Mah. | 1 | 238 | %97,9 | MHP | %71,6 |
| Keller Mah. | 1 | 86 | %97,7 | CHP | %75,6 |
| Kepez Mah. | 1 | 351 | %82,3 | CHP | %59,0 |
| Kolköy Mah. | 1 | 245 | %91,8 | AKP | %68,5 |
| Kotangölü Mah. | 3 | 732 | %88,5 | AKP | %26,4 |
| Kozluca Mah. | 2 | 637 | %82,1 | AKP | %53,7 |
| Kurtuşağı Mah. | 1 | 76 | %82,9 | AKP | %66,7 |
| Kömekavak Mah. | 1 | 133 | %94,0 | CHP | %80,3 |
| Kültür Mah. | 3 | 752 | %85,0 | AKP | %38,2 |
| Küçükkürne Mah. | 1 | 171 | %98,3 | AKP | %55,7 |
| Levent Mah. | 1 | 155 | %92,9 | AKP | %49,0 |
| Mezra Mah. | 1 | 147 | %80,3 | AKP | %60,0 |
| Muratlı Mah. | 1 | 56 | %98,2 | AKP | %61,8 |
| Mihmanlı Mah. | 1 | 154 | %83,8 | AKP | %49,2 |
| Ortaköy Mah. | 1 | 105 | %84,8 | CHP | %80,7 |
| Resuluşağı Mah. | 1 | 141 | %85,1 | AKP | %68,1 |
| Sahilköy Mah. | 1 | 118 | %92,4 | CHP | %75,0 |
| Sakalıuzun Mah. | 1 | 41 | %90,2 | MHP | %32,4 |
| Sarıhacı Mah. | 1 | 201 | %87,1 | AKP | %67,7 |
| Tataruşağı Mah. | 1 | 141 | %83,0 | CHP | %56,0 |
| Taşevler Mah. | 1 | 229 | %81,2 | AKP | %79,1 |
| Taşolar Mah. | 1 | 164 | %86,0 | AKP | %47,5 |
| Yalınbudak Mah. | 1 | 74 | %105,4 | AKP | %50,0 |
| Yalınkaya Mah. | 1 | 113 | %90,3 | AKP | %64,7 |
| Yaylımlı Mah. | 1 | 276 | %91,3 | CHP | %76,6 |
| Yağmurlu Mah. | 2 | 448 | %91,7 | AKP | %62,2 |
| Yukarıörükçü Mah. | 1 | 207 | %85,0 | AKP | %53,1 |
| Çakıllıpınar Mah. | 1 | 101 | %97,0 | DEM | %48,0 |
| Çatalbahçe Mah. | 1 | 141 | %90,1 | AKP | %84,8 |
| Çevirme Mah. | 1 | 59 | %61,0 | DEM | %58,3 |
| Çobanuşağı Mah. | 1 | 175 | %86,3 | AKP | %55,9 |
| Ören Mah. | 5 | 1.191 | %91,4 | CHP | %64,0 |
| İkinciler Mah. | 2 | 470 | %92,8 | CHP | %78,0 |
| Şeyhler Mah. | 2 | 461 | %94,4 | AKP | %51,4 |