%48,1
AK PARTİ birinci
71.281 geçerli oy · katılım %93,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Tavşanlı ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %48,1 ile birinci; 71.281 geçerli oy, katılım %93,0.
Kayıtlı seçmen 78.500 · Oy kullanan 72.962 (katılım %93,0) · Geçerli 71.281 · Geçersiz 1.681
Tavşanlı Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 34.274 | %48,1 |
| MHP | 11.625 | %16,3 |
| CHP | 10.040 | %14,1 |
| İYİ | 6.952 | %9,8 |
| YRP | 4.387 | %6,2 |
| ZAFER | 1.077 | %1,5 |
| BBP | 508 | %0,7 |
| MEMLEKET | 489 | %0,7 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 453 | %0,6 |
| AP | 235 | %0,3 |
| MİLLET | 226 | %0,3 |
| DEM | 212 | %0,3 |
| ANAP | 158 | %0,2 |
| TİP | 156 | %0,2 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 141 | %0,2 |
| GENÇPARTİ | 96 | %0,1 |
| VATAN | 66 | %0,1 |
| HAK-PAR | 57 | %0,1 |
| HKP | 51 | %0,1 |
| TKP | 28 | %0,0 |
| SOL | 19 | %0,0 |
| TKH | 18 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 8 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 3 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 2 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Tavşanlı mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Ada Mah. | 2 | 744 | %92,6 | AKP | %54,6 |
| Akçaköy | 1 | 117 | %98,3 | AKP | %64,9 |
| Akçaşehir Köyü | 1 | 158 | %101,3 | AKP | %78,3 |
| Alabarda Köyü | 1 | 90 | %90,0 | AKP | %55,8 |
| Altınova Köyü | 1 | 75 | %89,3 | AKP | %44,4 |
| Aliköy | 1 | 383 | %96,6 | AKP | %45,4 |
| Artıranlar Köyü | 1 | 82 | %97,6 | AKP | %54,7 |
| Arifler Köyü | 1 | 36 | %108,3 | AKP | %75,7 |
| Avcılar Köyü | 1 | 79 | %94,9 | AKP | %57,5 |
| Aydınlar Köyü | 1 | 70 | %100,0 | AKP | %55,2 |
| Ayvalı Köyü | 3 | 960 | %96,2 | AKP | %64,9 |
| Ağaköy | 1 | 126 | %92,1 | AKP | %56,4 |
| Balıköy-Balıköy-Kadı Mah. | 1 | 107 | %93,5 | AKP | %41,7 |
| Balıköy-Balıköy-Karaşehir Mah. | 1 | 81 | %95,1 | AKP | %33,3 |
| Balıköy-Balıköy-Kışla Mah. | 1 | 109 | %95,4 | AKP | %48,5 |
| Balıköy-Balıköy-Merkez Mah. | 2 | 732 | %83,6 | AKP | %42,8 |
| Balıköy-Balıköy-Çıvgalar Mah. | 1 | 193 | %90,7 | AKP | %41,0 |
| Balıköy-Soluganlar Mah. | 1 | 62 | %91,9 | AKP | %38,5 |
| Bağlık Mah. | 5 | 1.720 | %94,7 | AKP | %51,2 |
| Başköy | 1 | 300 | %95,0 | AKP | %46,4 |
| Beyköy Mah. | 3 | 886 | %95,6 | AKP | %49,3 |
| Bozbelen Köyü | 1 | 200 | %93,5 | AKP | %44,6 |
| Burhan Köyü | 1 | 90 | %98,9 | AKP | %61,9 |
| Dağdemirli Köyü | 1 | 57 | %105,3 | AKP | %75,9 |
| Dağçeşme Mah. | 8 | 2.741 | %93,1 | AKP | %47,1 |
| Dedeler Mah. | 1 | 311 | %95,2 | AKP | %49,0 |
| Derbent Köyü | 1 | 296 | %96,3 | AKP | %58,0 |
| Derecik Köyü | 3 | 853 | %95,6 | AKP | %56,7 |
| Devekayası Köyü | 1 | 134 | %98,5 | AKP | %56,4 |
| Değirmisaz Köyü | 1 | 79 | %89,9 | CHP | %38,6 |
| Doğanlar Köyü | 1 | 103 | %96,1 | AKP | %41,5 |
| Dudaş Köyü | 1 | 102 | %95,1 | AKP | %69,2 |
| Durak Mah. | 12 | 4.000 | %91,3 | AKP | %40,6 |
| Dutlar Köyü | 1 | 91 | %95,6 | AKP | %47,1 |
| Dümrekhüseyinpaşa Köyü | 1 | 97 | %93,8 | AKP | %52,9 |
| Dümrekorta Köyü | 1 | 28 | %103,6 | AKP | %35,7 |
| Dümrekuluköy | 1 | 108 | %89,8 | CHP | %34,1 |
| Elmaağacı Köyü | 1 | 223 | %96,4 | AKP | %65,1 |
| Elmalı Köyü | 1 | 11 | %127,3 | AKP | %69,2 |
| Emirler Köyü | 1 | 171 | %95,3 | AKP | %63,5 |
| Erikli Köyü | 1 | 107 | %89,7 | AKP | %71,6 |
| Eğriöz Köyü | 1 | 97 | %100,0 | AKP | %73,4 |
| Eşen Köyü | 1 | 350 | %97,4 | AKP | %56,5 |
| Gazelyakup Köyü | 1 | 179 | %93,9 | AKP | %56,1 |
| Gevrekler Köyü | 1 | 60 | %91,7 | AKP | %56,6 |
| Göbel Köyü | 2 | 610 | %93,4 | AKP | %53,3 |
| Gökçeyurt Köyü | 1 | 18 | %111,1 | AKP | %85,0 |
| Gölcük Köyü | 1 | 113 | %99,1 | AKP | %76,2 |
| Gümüşgölcük Köyü | 1 | 104 | %100,0 | AKP | %70,7 |
| Gümüşyeniköy | 1 | 84 | %96,4 | AKP | %70,5 |
| Hanımçeşme Mah. | 15 | 5.054 | %94,2 | AKP | %44,2 |
| Karacakaş Köyü | 1 | 117 | %97,4 | AKP | %57,1 |
| Karakaya Köyü | 1 | 36 | %97,2 | AKP | %57,1 |
| Karakova Mah. | 2 | 607 | %93,9 | AKP | %55,3 |
| Karaköy | 1 | 164 | %95,1 | AKP | %73,3 |
| Karakişi Köyü | 1 | 68 | %102,9 | AKP | %70,6 |
| Karapelit Köyü | 1 | 232 | %97,8 | AKP | %76,0 |
| Karcık Köyü | 1 | 74 | %102,7 | AKP | %72,6 |
| Kargılı Köyü | 1 | 110 | %90,9 | AKP | %49,5 |
| Karlı Köyü | 1 | 243 | %98,4 | AKP | %65,6 |
| Kavaklı Köyü | 1 | 109 | %87,2 | AKP | %61,5 |
| Kavaklı Mah. | 7 | 2.223 | %91,5 | AKP | %46,4 |
| Kayaarası Köyü | 2 | 554 | %95,1 | AKP | %45,6 |
| Kayı Köyü | 1 | 236 | %97,9 | AKP | %62,7 |
| Kırkkavak Köyü | 1 | 141 | %85,1 | AKP | %58,3 |
| Kızılbük Köyü | 1 | 67 | %101,5 | AKP | %58,5 |
| Kızılçukur Köyü | 2 | 424 | %89,6 | AKP | %54,6 |
| Kışlademirli Köyü | 1 | 147 | %96,6 | AKP | %61,8 |
| Kocayeri Köyü | 1 | 34 | %105,9 | AKP | %69,4 |
| Kozluca Köyü | 1 | 65 | %93,9 | AKP | %68,4 |
| Kuruçay-Kuruçay-Güzelyurt Mah. | 1 | 344 | %96,2 | AKP | %50,9 |
| Kuruçay-Kuruçay-Kocapınar Mah. | 2 | 520 | %93,7 | AKP | %52,0 |
| Kuruçay-Kuruçay-Ören Mah. | 2 | 673 | %96,9 | AKP | %55,8 |
| Köprücek Köyü | 2 | 478 | %95,8 | AKP | %65,0 |
| Köreken Köyü | 1 | 39 | %94,9 | AKP | %46,0 |
| Köseler Köyü | 1 | 286 | %93,0 | AKP | %61,7 |
| Madanlar Köyü | 1 | 24 | %104,2 | AKP | %52,0 |
| Moymul Mah. | 18 | 6.505 | %91,3 | AKP | %39,6 |
| Nusretler Köyü | 1 | 91 | %100,0 | YRP | %47,6 |
| Opanözü Köyü | 1 | 210 | %93,3 | AKP | %44,6 |
| Ovacık Köyü | 1 | 258 | %96,5 | AKP | %60,2 |
| Sekbandemirli Köyü | 1 | 149 | %97,3 | AKP | %69,3 |
| Subaşı Mah. | 8 | 2.814 | %93,3 | AKP | %47,3 |
| Tepecik-Tepecik-Aşağı Mah. | 2 | 530 | %94,3 | AKP | %46,4 |
| Tepecik-Tepecik-Orta Mah. | 3 | 886 | %95,2 | AKP | %46,8 |
| Tepecik-Tepecik-Yukarı Mah. | 2 | 675 | %94,5 | AKP | %47,3 |
| Tunçbilek-Gürağaç Cevizli Mah. | 2 | 620 | %96,0 | AKP | %49,6 |
| Tunçbilek-Gürağaç Çınar Mah. | 2 | 508 | %94,9 | AKP | %48,3 |
| Tunçbilek-Tunçbilek Merkez Mah. | 3 | 950 | %94,0 | AKP | %44,8 |
| Tunçbilek-Tunçbilek-Demirbilek Mah. | 2 | 719 | %94,0 | AKP | %46,3 |
| Tunçbilek-Tunçbilek-Hamitabat Mah. | 1 | 349 | %98,3 | AKP | %43,2 |
| Tunçbilek-Tunçbilek-Işık Mah. | 1 | 213 | %96,2 | AKP | %34,5 |
| Tunçbilek-Tunçbilek-Köprübaşı Mah. | 1 | 313 | %96,8 | MHP | %25,6 |
| Tunçbilek-Tunçbilek-Çamaltı Mah. | 1 | 54 | %92,6 | CHP | %29,2 |
| Ulucami Mah. | 18 | 6.091 | %90,2 | AKP | %46,6 |
| Uluçam Köyü | 1 | 87 | %87,4 | AKP | %49,3 |
| Vakıf Köyü | 1 | 34 | %105,9 | AKP | %55,9 |
| Yataklı Köyü | 1 | 157 | %91,1 | AKP | %49,6 |
| Yağmurlu Köyü | 1 | 146 | %98,6 | AKP | %50,0 |
| Yeni Mah. | 29 | 10.309 | %91,2 | AKP | %43,2 |
| Yeniköy | 2 | 402 | %92,3 | AKP | %56,0 |
| Yıldırım Beyazıt Mah. | 9 | 3.248 | %92,3 | AKP | %53,3 |
| Yörgüç Köyü | 1 | 311 | %91,0 | AKP | %50,9 |
| Çakıllı Köyü | 1 | 75 | %102,7 | AKP | %57,9 |
| Çaldibi Köyü | 1 | 169 | %88,8 | AKP | %58,5 |
| Çaltılı Köyü | 1 | 240 | %91,7 | AKP | %70,3 |
| Çardaklı Mah. | 2 | 529 | %95,5 | AKP | %53,7 |
| Çayırköy | 1 | 56 | %98,2 | AKP | %48,2 |
| Çayıroluk Köyü | 1 | 19 | %105,3 | AKP | %40,0 |
| Çıkrıcak Köyü | 1 | 95 | %102,1 | AKP | %43,8 |
| Çınarcık Köyü | 1 | 56 | %92,9 | AKP | %61,7 |
| Çırçırçeşme Mah. | 4 | 1.202 | %93,5 | AKP | %47,7 |
| Çobanköy | 2 | 448 | %100,0 | AKP | %74,4 |
| Çobanlar Köyü | 1 | 107 | %82,2 | AKP | %53,0 |
| Çukurköy Mah. | 8 | 2.454 | %90,4 | AKP | %52,0 |
| Öksüzler Köyü | 1 | 25 | %96,0 | İYİ | %29,2 |
| Ömerbey Mah. | 2 | 617 | %95,1 | AKP | %51,6 |
| Ören Köyü | 1 | 59 | %101,7 | AKP | %66,1 |
| Üyücek Köyü | 1 | 104 | %95,2 | AKP | %56,8 |
| İsaköy | 1 | 261 | %97,7 | AKP | %51,5 |
| İstasyon Mah. | 9 | 3.118 | %93,0 | AKP | %44,7 |
| Şahmelek Köyü | 1 | 77 | %97,4 | AKP | %68,1 |
| Şahin Köyü | 1 | 201 | %98,0 | AKP | %65,1 |
| Şapçı Köyü | 1 | 157 | %94,3 | AKP | %38,9 |
| Şapçıdede Köyü | 1 | 72 | %102,8 | AKP | %63,5 |
| Şenlik Köyü | 1 | 134 | %98,5 | AKP | %66,9 |