Domaniç · Milletvekili
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiDomaniç ilçesi
%46,7
AK PARTİ birinci
10.485 geçerli oy · katılım %91,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Domaniç ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %46,7 ile birinci; 10.485 geçerli oy, katılım %91,0.
Domaniç
Kayıtlı seçmen 11.901 · Oy kullanan 10.831 (katılım %91,0) · Geçerli 10.485 · Geçersiz 346
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| AKP | 4.898 | %46,7 |
| CHP | 1.721 | %16,4 |
| MHP | 1.474 | %14,1 |
| İYİ | 1.197 | %11,4 |
| YRP | 447 | %4,3 |
| ZAFER | 191 | %1,8 |
| MEMLEKET | 113 | %1,1 |
| BBP | 75 | %0,7 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 73 | %0,7 |
| AP | 60 | %0,6 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 40 | %0,4 |
| TİP | 34 | %0,3 |
| ANAP | 27 | %0,3 |
| GENÇPARTİ | 25 | %0,2 |
| HAK-PAR | 20 | %0,2 |
| MİLLET | 17 | %0,2 |
| DEM | 17 | %0,2 |
| HKP | 15 | %0,1 |
| VATAN | 14 | %0,1 |
| TKP | 12 | %0,1 |
| TKH | 9 | %0,1 |
| SOL | 5 | %0,1 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Aksu Köyü | 1 | 170 | %89,4 | AKP | %35,4 |
| Berçin Köyü | 1 | 165 | %89,7 | AKP | %68,8 |
| Böçen Köyü | 1 | 132 | %91,7 | AKP | %37,5 |
| Bükerler Köyü | 1 | 166 | %92,8 | AKP | %54,0 |
| Cumhuriyet Mah. | 2 | 577 | %91,7 | CHP | %35,9 |
| Domaniçerikli Köyü | 1 | 69 | %89,9 | AKP | %60,7 |
| Domaniçkaraköy | 2 | 545 | %89,5 | AKP | %42,2 |
| Domaniçkozluca Köyü | 1 | 64 | %96,9 | AKP | %73,8 |
| Domur Köyü | 1 | 226 | %91,6 | AKP | %43,6 |
| Durabey Köyü | 1 | 370 | %95,4 | AKP | %58,7 |
| Fındıcak Köyü | 1 | 59 | %96,6 | AKP | %50,0 |
| Fıranlar Köyü | 1 | 243 | %95,1 | AKP | %46,3 |
| Güney Köyü | 1 | 215 | %93,0 | AKP | %37,2 |
| Hasantepe Mah. | 4 | 1.296 | %87,2 | AKP | %38,0 |
| Hisar Mah. | 4 | 1.502 | %86,2 | AKP | %39,7 |
| Karamanlar Köyü | 1 | 90 | %86,7 | AKP | %71,6 |
| Karşıyaka Mah. | 2 | 431 | %90,0 | AKP | %33,8 |
| Kırık Köyü | 1 | 101 | %99,0 | AKP | %54,0 |
| Kozcağız Köyü | 1 | 127 | %89,8 | AKP | %46,5 |
| Küçükköy | 1 | 219 | %95,9 | AKP | %28,4 |
| Muhacirlar Köyü | 1 | 109 | %96,3 | AKP | %59,4 |
| Muratlı Köyü | 2 | 668 | %96,7 | AKP | %57,1 |
| Ortaca Köyü | 1 | 120 | %86,7 | AKP | %37,0 |
| Safa Köyü | 1 | 118 | %94,1 | AKP | %48,2 |
| Sarıot Köyü | 1 | 388 | %86,6 | AKP | %48,3 |
| Saruhanlar Köyü | 1 | 380 | %90,0 | AKP | %63,9 |
| Seydikuzu Köyü | 1 | 16 | %81,3 | İYİ | %38,5 |
| Soğucak Köyü | 1 | 67 | %97,0 | MHP | %40,0 |
| Tıraz Köyü | 1 | 182 | %91,2 | AKP | %69,5 |
| Yeşilköy | 1 | 205 | %89,8 | AKP | %49,1 |
| Çakılköy | 1 | 87 | %97,7 | AKP | %41,5 |
| Çamlıca Köyü | 1 | 390 | %95,4 | AKP | %61,2 |
| Çarşamba Köyü | 1 | 244 | %93,0 | AKP | %63,2 |
| Çokköy | 2 | 474 | %92,2 | AKP | %53,5 |
| Çukurca-Cumhuriyet Mah. | 2 | 548 | %94,0 | AKP | %52,5 |
| Çukurca-Ilıcaksu Mah. | 2 | 561 | %92,3 | AKP | %35,8 |
| Çukurca-Küçükler Mah. | 1 | 29 | %103,5 | AKP | %50,0 |
| Çukurca-Osmanlı Mah. | 2 | 548 | %90,5 | AKP | %56,3 |