Aslanapa · Milletvekili
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiAslanapa ilçesi
%56,2
AK PARTİ birinci
6.347 geçerli oy · katılım %94,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Aslanapa ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %56,2 ile birinci; 6347 geçerli oy, katılım %94,6.
Aslanapa
Kayıtlı seçmen 6.880 · Oy kullanan 6.505 (katılım %94,6) · Geçerli 6.347 · Geçersiz 158
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| AKP | 3.566 | %56,2 |
| MHP | 1.125 | %17,7 |
| YRP | 458 | %7,2 |
| İYİ | 449 | %7,1 |
| CHP | 377 | %5,9 |
| BBP | 79 | %1,2 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 75 | %1,2 |
| ZAFER | 49 | %0,8 |
| AP | 31 | %0,5 |
| ANAP | 29 | %0,5 |
| MEMLEKET | 24 | %0,4 |
| HAK-PAR | 15 | %0,2 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 14 | %0,2 |
| TKP | 12 | %0,2 |
| MİLLET | 8 | %0,1 |
| VATAN | 8 | %0,1 |
| DEM | 7 | %0,1 |
| TİP | 7 | %0,1 |
| GENÇPARTİ | 6 | %0,1 |
| HKP | 6 | %0,1 |
| TKH | 1 | %0,0 |
| SOL | 1 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Abaş Köyü | 1 | 29 | %110,3 | AKP | %50,0 |
| Adaköy | 1 | 352 | %95,5 | AKP | %58,4 |
| Aslıhanlar Köyü | 1 | 226 | %88,9 | MHP | %39,0 |
| Ballıbaba Köyü | 1 | 19 | %110,5 | AKP | %66,7 |
| Bayat Köyü | 1 | 130 | %94,6 | AKP | %72,1 |
| Bayramşah Köyü | 1 | 140 | %95,0 | AKP | %58,5 |
| Bezirgan Köyü | 1 | 314 | %93,0 | AKP | %46,6 |
| Cumhuriyet Mah. | 3 | 723 | %91,7 | AKP | %51,3 |
| Dereköy | 1 | 112 | %98,2 | AKP | %56,5 |
| Emrez Köyü | 1 | 88 | %97,7 | AKP | %72,1 |
| Esen Köyü | 1 | 156 | %100,6 | AKP | %71,2 |
| Gölbaşı Köyü | 1 | 46 | %89,1 | AKP | %56,1 |
| Göynükören Köyü | 1 | 170 | %95,3 | AKP | %44,6 |
| Haydarlar Köyü | 1 | 303 | %96,7 | AKP | %50,2 |
| Hürriyet Mah. | 2 | 258 | %93,8 | AKP | %48,8 |
| Karadiğin Köyü | 1 | 77 | %100,0 | AKP | %62,2 |
| Kureyşler Köyü | 1 | 117 | %98,3 | AKP | %78,1 |
| Musaköy | 1 | 59 | %105,1 | AKP | %70,5 |
| Nuhören Köyü | 1 | 263 | %93,5 | AKP | %63,8 |
| Ortaca Köyü | 1 | 296 | %95,6 | AKP | %64,3 |
| Pazarcık Köyü | 1 | 123 | %99,2 | AKP | %50,4 |
| Pınarbaşı Mah. | 1 | 210 | %94,8 | AKP | %68,4 |
| Sarayköy | 1 | 23 | %113,0 | AKP | %73,1 |
| Terziler Köyü | 1 | 118 | %93,2 | AKP | %54,6 |
| Tokul Köyü | 1 | 395 | %90,6 | AKP | %56,0 |
| Yalnızsaray Mah. | 1 | 315 | %99,1 | AKP | %68,6 |
| Yağcılar Köyü | 1 | 72 | %90,3 | CHP | %31,2 |
| Çakmak Köyü | 1 | 43 | %107,0 | AKP | %66,7 |
| Çalköy | 2 | 461 | %95,0 | AKP | %56,6 |
| Çamdibi Köyü | 1 | 300 | %94,0 | AKP | %59,2 |
| Çamırdık Köyü | 1 | 132 | %93,9 | AKP | %50,4 |
| Çukurca Köyü | 1 | 43 | %88,4 | AKP | %66,7 |
| Çömlekçi Köyü | 1 | 164 | %92,7 | AKP | %51,0 |
| Ören Köyü | 2 | 561 | %92,3 | AKP | %51,6 |
| Şenişler Köyü | 1 | 42 | %95,2 | AKP | %50,0 |