Altıntaş · Milletvekili
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiAltıntaş ilçesi
%49,9
AK PARTİ birinci
10.472 geçerli oy · katılım %89,6
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Altıntaş ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %49,9 ile birinci; 10.472 geçerli oy, katılım %89,6.
Altıntaş
Kayıtlı seçmen 12.120 · Oy kullanan 10.856 (katılım %89,6) · Geçerli 10.472 · Geçersiz 384
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| AKP | 5.221 | %49,9 |
| CHP | 1.539 | %14,7 |
| MHP | 1.453 | %13,9 |
| İYİ | 906 | %8,7 |
| YRP | 720 | %6,9 |
| BBP | 161 | %1,5 |
| ZAFER | 139 | %1,3 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 63 | %0,6 |
| AP | 51 | %0,5 |
| MEMLEKET | 40 | %0,4 |
| DEM | 28 | %0,3 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 28 | %0,3 |
| ANAP | 24 | %0,2 |
| HAK-PAR | 19 | %0,2 |
| GENÇPARTİ | 19 | %0,2 |
| VATAN | 16 | %0,2 |
| TİP | 15 | %0,1 |
| MİLLET | 8 | %0,1 |
| TKP | 6 | %0,1 |
| SOL | 6 | %0,1 |
| TKH | 5 | %0,1 |
| HKP | 5 | %0,1 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akçaköy | 1 | 279 | %87,8 | AKP | %52,1 |
| Alıncık Köyü | 1 | 207 | %92,3 | AKP | %66,5 |
| Altıntaş Köyü | 1 | 222 | %94,6 | AKP | %61,6 |
| Alibey Köyü | 1 | 178 | %95,5 | AKP | %48,8 |
| Aydınlar Köyü | 1 | 48 | %87,5 | CHP | %59,5 |
| Aykırıkçı Köyü | 1 | 98 | %94,9 | AKP | %42,1 |
| Beşkarış Köyü | 2 | 429 | %92,5 | AKP | %58,0 |
| Bozbay Mah. | 2 | 545 | %84,2 | AKP | %47,8 |
| Cumhuriyet Mah. | 4 | 1.167 | %86,0 | AKP | %40,7 |
| Erenköy | 1 | 254 | %96,5 | AKP | %58,5 |
| Eymir Köyü | 1 | 380 | %94,0 | AKP | %46,1 |
| Gecek Köyü | 1 | 287 | %88,9 | AKP | %47,4 |
| Genişler Köyü | 1 | 153 | %84,3 | AKP | %51,2 |
| Gökçeler Köyü | 2 | 485 | %96,1 | AKP | %60,1 |
| Hürriyet Mah. | 3 | 1.072 | %85,7 | AKP | %36,0 |
| Işıklar Köyü | 1 | 151 | %92,7 | AKP | %51,9 |
| Karaağaç Köyü | 1 | 161 | %91,3 | AKP | %51,8 |
| Kuyucak Köyü | 1 | 153 | %93,5 | AKP | %51,1 |
| Mecidiye Köyü | 1 | 65 | %95,4 | AKP | %78,7 |
| Murathanlar Köyü | 1 | 223 | %93,7 | AKP | %42,7 |
| Osmaniye Köyü | 1 | 88 | %89,8 | AKP | %59,7 |
| Oysu Köyü | 1 | 297 | %87,2 | AKP | %86,8 |
| Pınarcık Köyü | 1 | 211 | %89,1 | AKP | %46,7 |
| Pusan Köyü | 1 | 180 | %92,2 | CHP | %57,1 |
| Sadıkkırı Köyü | 1 | 67 | %98,5 | AKP | %49,2 |
| Saraycık Köyü | 1 | 299 | %86,3 | AKP | %61,4 |
| Sevdiğin Köyü | 2 | 504 | %93,5 | AKP | %50,0 |
| Yalnızsaray Köyü | 1 | 320 | %95,9 | AKP | %68,0 |
| Yapılcan Köyü | 1 | 66 | %103,0 | AKP | %66,7 |
| Yayla Köyü | 1 | 65 | %98,5 | AKP | %69,4 |
| Yeni Mah. | 1 | 71 | %112,7 | AKP | %69,6 |
| Yenikaraağaç Köyü | 1 | 84 | %98,8 | AKP | %65,9 |
| Yeşilyurt Köyü | 1 | 369 | %85,9 | AKP | %53,0 |
| Yolçatı Köyü | 1 | 290 | %95,5 | AKP | %55,3 |
| Zafertepeçalköy | 2 | 577 | %82,3 | AKP | %35,3 |
| Çakırsaz Köyü | 1 | 154 | %89,0 | AKP | %56,5 |
| Çayırbaşı Köyü | 2 | 588 | %90,3 | AKP | %52,2 |
| Üçhüyük Köyü | 1 | 284 | %90,1 | AKP | %51,2 |
| İstiklal Mah. | 3 | 1.006 | %84,2 | AKP | %40,8 |
| Şanlıyurt Köyü | 1 | 43 | %104,7 | AKP | %63,6 |