Seydişehir · Milletvekili
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiSeydişehir ilçesi
%38,1
AK PARTİ birinci
44.012 geçerli oy · katılım %91,1
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Seydişehir ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %38,1 ile birinci; 44.012 geçerli oy, katılım %91,1.
Seydişehir
Kayıtlı seçmen 50.137 · Oy kullanan 45.660 (katılım %91,1) · Geçerli 44.012 · Geçersiz 1.648
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| AKP | 16.781 | %38,1 |
| CHP | 11.869 | %27,0 |
| MHP | 4.699 | %10,7 |
| İYİ | 4.567 | %10,4 |
| YRP | 2.612 | %5,9 |
| ZAFER | 1.124 | %2,6 |
| BBP | 425 | %1,0 |
| MEMLEKET | 365 | %0,8 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 341 | %0,8 |
| AP | 256 | %0,6 |
| DEM | 200 | %0,5 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 195 | %0,4 |
| MİLLET | 103 | %0,2 |
| TİP | 93 | %0,2 |
| ANAP | 85 | %0,2 |
| HAK-PAR | 56 | %0,1 |
| VATAN | 55 | %0,1 |
| HKP | 50 | %0,1 |
| TKP | 32 | %0,1 |
| GBP | 30 | %0,1 |
| TKH | 21 | %0,1 |
| SOL | 18 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 17 | %0,0 |
| Hasan Şaban Sert (bağımsız) | 7 | %0,0 |
| Mevladen Gönüllü (bağımsız) | 4 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 2 | %0,0 |
| Hasan Fehmi Bıyık (bağımsız) | 2 | %0,0 |
| Yüksel Kızılkan (bağımsız) | 2 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Aktaş Mah. | 2 | 433 | %91,7 | AKP | %48,3 |
| Akçalar Mah. | 2 | 499 | %94,2 | CHP | %36,6 |
| Alaylar Bir Mah. | 14 | 4.567 | %91,5 | AKP | %33,8 |
| Alaylar İki Mah. | 11 | 3.832 | %90,8 | CHP | %32,0 |
| Anabağlar Mah. | 1 | 316 | %82,0 | AKP | %50,4 |
| Aşağıkaraören Mah. | 1 | 262 | %89,3 | CHP | %41,7 |
| Bahçelievler Mah. | 2 | 392 | %90,1 | AKP | %40,3 |
| Başkaraören Mah. | 1 | 174 | %87,9 | AKP | %40,8 |
| Bostandere Mah. | 3 | 796 | %91,7 | AKP | %41,5 |
| Boyalı Mah. | 1 | 355 | %88,2 | CHP | %35,7 |
| Bükçe Mah. | 1 | 17 | %123,5 | AKP | %61,9 |
| Değirmenci Mah. | 3 | 843 | %92,8 | CHP | %42,6 |
| Dikilitaş Mah. | 2 | 419 | %93,1 | AKP | %68,1 |
| Gevrekli Mah. | 3 | 1.096 | %91,6 | AKP | %49,1 |
| Gökhüyük Mah. | 2 | 407 | %92,4 | CHP | %39,4 |
| Gökçehüyük Mah. | 1 | 259 | %95,4 | AKP | %52,4 |
| Gölyüzü Mah. | 1 | 213 | %88,7 | AKP | %52,8 |
| Hacıseyitali Mah. | 15 | 5.439 | %89,6 | CHP | %32,8 |
| Irmaklı Mah. | 1 | 81 | %98,8 | CHP | %27,6 |
| Karabulak Mah. | 1 | 133 | %99,3 | CHP | %30,1 |
| Karacaören Mah. | 1 | 152 | %89,5 | AKP | %45,3 |
| Karakavak Mah. | 4 | 1.308 | %90,9 | AKP | %44,0 |
| Kavak Mah. | 1 | 342 | %95,9 | AKP | %58,0 |
| Kesecik Mah. | 3 | 922 | %89,7 | AKP | %41,9 |
| Ketenli Mah. | 3 | 1.032 | %91,6 | AKP | %46,3 |
| Kızılca Mah. | 1 | 196 | %96,9 | AKP | %37,6 |
| Kızılcalar Mah. | 19 | 6.796 | %90,9 | AKP | %37,8 |
| Kozlu Mah. | 1 | 186 | %90,3 | AKP | %55,1 |
| Kumluca Mah. | 2 | 391 | %93,1 | AKP | %54,0 |
| Kuran Mah. | 1 | 352 | %92,3 | AKP | %59,1 |
| Madenli Mah. | 1 | 114 | %98,3 | AKP | %45,1 |
| Mesudiye Mah. | 1 | 232 | %96,6 | AKP | %84,8 |
| Muradiye Mah. | 1 | 126 | %90,5 | AKP | %45,1 |
| Ortakaraören Mah. | 6 | 2.031 | %92,9 | CHP | %60,6 |
| Oğlakçı Mah. | 1 | 84 | %85,7 | AKP | %50,8 |
| Pınarbaşı Mah. | 8 | 2.331 | %91,2 | AKP | %36,1 |
| Saadetler Mah. | 3 | 777 | %87,5 | AKP | %41,3 |
| Saraycık Mah. | 1 | 91 | %86,8 | AKP | %52,0 |
| Seyitharun Mah. | 3 | 779 | %89,9 | CHP | %33,2 |
| Sofuhane Mah. | 3 | 843 | %89,1 | AKP | %37,2 |
| Stat Mah. | 3 | 806 | %89,7 | AKP | %38,7 |
| Susuz Mah. | 1 | 218 | %89,9 | AKP | %54,7 |
| Taraşcı Mah. | 5 | 1.671 | %92,7 | CHP | %37,3 |
| Taşağıl Mah. | 1 | 217 | %93,1 | AKP | %40,7 |
| Tepecik Mah. | 1 | 285 | %95,4 | AKP | %58,1 |
| Tol Mah. | 1 | 257 | %93,0 | AKP | %41,1 |
| Ufacık Mah. | 1 | 35 | %91,4 | AKP | %66,7 |
| Ulukapı Mah. | 11 | 3.171 | %90,1 | AKP | %42,5 |
| Yaylacık Mah. | 1 | 322 | %94,4 | AKP | %75,8 |
| Yenicami Mah. | 6 | 2.146 | %89,8 | CHP | %31,4 |
| Yenice Mah. | 1 | 75 | %100,0 | AKP | %57,3 |
| Çat Mah. | 1 | 28 | %96,4 | AKP | %33,3 |
| Çatmakaya Mah. | 1 | 314 | %90,1 | AKP | %55,4 |
| Çavuş Mah. | 2 | 509 | %94,3 | AKP | %64,4 |
| İncesu Mah. | 2 | 465 | %95,1 | AKP | %56,9 |