Hadim · Milletvekili
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiHadim ilçesi
%45,7
AK PARTİ birinci
7.463 geçerli oy · katılım %88,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Hadim ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %45,7 ile birinci; 7463 geçerli oy, katılım %88,4.
Hadim
Kayıtlı seçmen 8.744 · Oy kullanan 7.733 (katılım %88,4) · Geçerli 7.463 · Geçersiz 270
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| AKP | 3.409 | %45,7 |
| MHP | 1.163 | %15,6 |
| CHP | 1.149 | %15,4 |
| İYİ | 824 | %11,0 |
| YRP | 390 | %5,2 |
| ZAFER | 130 | %1,7 |
| BBP | 126 | %1,7 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 63 | %0,8 |
| MEMLEKET | 41 | %0,6 |
| AP | 37 | %0,5 |
| DEM | 19 | %0,3 |
| ANAP | 16 | %0,2 |
| HAK-PAR | 15 | %0,2 |
| MİLLET | 14 | %0,2 |
| HKP | 13 | %0,2 |
| TİP | 12 | %0,2 |
| VATAN | 9 | %0,1 |
| GBP | 7 | %0,1 |
| TKP | 6 | %0,1 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 6 | %0,1 |
| TKH | 4 | %0,1 |
| Hasan Şaban Sert (bağımsız) | 4 | %0,1 |
| SOL | 3 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
| Yüksel Kızılkan (bağımsız) | 1 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Armağanlar Mah. | 2 | 397 | %85,4 | AKP | %37,7 |
| Aşağı Hadim Mah. | 1 | 297 | %90,2 | CHP | %55,3 |
| Aşağı Mernek Mah. | 1 | 33 | %97,0 | AKP | %46,9 |
| Aşağıeşenler Mah. | 2 | 407 | %88,0 | CHP | %36,0 |
| Bademli Mah. | 1 | 342 | %90,1 | AKP | %55,2 |
| Beyreli Mah. | 2 | 141 | %94,3 | AKP | %52,8 |
| Bolat Mah. | 2 | 658 | %93,8 | AKP | %46,0 |
| Dedemli Mah. | 2 | 682 | %77,6 | AKP | %42,1 |
| Dolhanlar Mah. | 2 | 207 | %85,5 | AKP | %56,0 |
| Dülgerler Mah. | 1 | 118 | %88,1 | AKP | %64,4 |
| Eğiste Mah. | 2 | 545 | %93,6 | AKP | %64,9 |
| Fakılar Mah. | 1 | 64 | %90,6 | AKP | %50,0 |
| Gaziler Mah. | 1 | 166 | %92,8 | AKP | %52,0 |
| Gerez Mah. | 1 | 349 | %87,4 | AKP | %38,5 |
| Gezlevi Mah. | 3 | 1.042 | %84,5 | AKP | %50,5 |
| Göynükkışla Mah. | 2 | 417 | %92,3 | AKP | %53,8 |
| Hocalar Mah. | 1 | 129 | %84,5 | CHP | %44,4 |
| Kalınağıl Mah. | 1 | 89 | %87,6 | AKP | %59,2 |
| Kaplanlı Mah. | 1 | 56 | %98,2 | AKP | %69,8 |
| Küplüce Mah. | 1 | 86 | %96,5 | AKP | %49,4 |
| Mernek Mah. | 1 | 94 | %83,0 | AKP | %39,0 |
| Oduncu Mah. | 1 | 42 | %90,5 | AKP | %64,9 |
| Sarnıç Mah. | 1 | 85 | %94,1 | AKP | %76,9 |
| Selahattin Mah. | 1 | 67 | %97,0 | AKP | %54,7 |
| Taşpınar Mah. | 4 | 1.324 | %87,7 | AKP | %37,7 |
| Umurlar Mah. | 1 | 58 | %101,7 | AKP | %65,5 |
| Yağcı Mah. | 1 | 242 | %86,4 | AKP | %43,1 |
| Yelmez Mah. | 1 | 152 | %94,7 | AKP | %45,1 |
| Yenikonak Mah. | 1 | 192 | %92,2 | AKP | %47,9 |
| Yukarıeşenler Mah. | 1 | 166 | %86,1 | MHP | %53,2 |
| Çiftepınar Mah. | 1 | 63 | %101,6 | AKP | %69,4 |
| İğdeören Mah. | 1 | 34 | %97,1 | AKP | %63,6 |