%35,7
AK PARTİ birinci
92.980 geçerli oy · katılım %88,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Ereğli ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %35,7 ile birinci; 92.980 geçerli oy, katılım %88,3.
Kayıtlı seçmen 110.669 · Oy kullanan 97.764 (katılım %88,3) · Geçerli 92.980 · Geçersiz 4.784
Ereğli Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 33.221 | %35,7 |
| CHP | 26.223 | %28,2 |
| MHP | 12.294 | %13,2 |
| İYİ | 8.196 | %8,8 |
| ZAFER | 2.351 | %2,5 |
| Hasan Fehmi Bıyık (bağımsız) | 2.114 | %2,3 |
| DEM | 1.784 | %1,9 |
| YRP | 1.698 | %1,8 |
| MEMLEKET | 1.027 | %1,1 |
| BBP | 762 | %0,8 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 650 | %0,7 |
| Yüksel Kızılkan (bağımsız) | 586 | %0,6 |
| TİP | 382 | %0,4 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 344 | %0,4 |
| AP | 335 | %0,4 |
| ANAP | 203 | %0,2 |
| Hasan Şaban Sert (bağımsız) | 189 | %0,2 |
| SOL | 134 | %0,1 |
| MİLLET | 103 | %0,1 |
| HKP | 90 | %0,1 |
| HAK-PAR | 70 | %0,1 |
| TKP | 62 | %0,1 |
| VATAN | 60 | %0,1 |
| GBP | 54 | %0,1 |
| TKH | 19 | %0,0 |
| Mevladen Gönüllü (bağımsız) | 10 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 9 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 7 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 3 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Ereğli mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| 500 Evler Mah. | 4 | 1.334 | %88,2 | AKP | %38,8 |
| Acıkuyu Mah. | 1 | 190 | %87,4 | AKP | %39,4 |
| Acıpınar Mah. | 1 | 148 | %91,2 | AKP | %43,9 |
| Adabağ Mah. | 1 | 190 | %94,7 | AKP | %51,7 |
| Akhüyük Mah. | 1 | 232 | %93,1 | AKP | %33,7 |
| Alhan Mah. | 3 | 933 | %88,6 | AKP | %63,6 |
| Alpaslan Mah. | 2 | 719 | %86,9 | CHP | %40,2 |
| Atakent Mah. | 3 | 942 | %86,8 | AKP | %39,6 |
| Aydınlar Mah. | 9 | 3.238 | %88,0 | AKP | %41,0 |
| Aziziye Mah. | 5 | 1.798 | %92,9 | AKP | %43,8 |
| Aşağıgöndelen Mah. | 2 | 386 | %86,8 | AKP | %39,5 |
| Aşıklar Mah. | 1 | 144 | %90,3 | AKP | %33,1 |
| Bahçeli Mah. | 1 | 106 | %97,2 | CHP | %44,9 |
| Barbaros Mah. | 12 | 4.363 | %87,7 | AKP | %37,8 |
| Batıalagözlü Mah. | 6 | 1.999 | %88,0 | AKP | %34,9 |
| Belceağaç Mah. | 2 | 506 | %92,7 | AKP | %36,9 |
| Belkaya Mah. | 8 | 2.814 | %85,2 | AKP | %39,8 |
| Beyköy Mah. | 2 | 480 | %95,4 | AKP | %50,6 |
| Beyören Mah. | 1 | 184 | %83,7 | AKP | %41,0 |
| Boyacıali Mah. | 2 | 599 | %85,5 | CHP | %38,1 |
| Bulgurluk Mah. | 2 | 479 | %88,9 | CHP | %42,1 |
| Burhaniye Mah. | 1 | 201 | %86,1 | CHP | %31,7 |
| Büyükdede Mah. | 1 | 151 | %94,0 | AKP | %45,5 |
| Cahı Mah. | 11 | 3.895 | %86,9 | AKP | %33,3 |
| Camikebir Mah. | 3 | 937 | %87,5 | AKP | %32,9 |
| Cumhuriyet Mah. | 7 | 2.389 | %88,9 | AKP | %44,1 |
| Dalmaz Mah. | 4 | 1.385 | %89,5 | CHP | %37,7 |
| Dogualagözlü Mah. | 4 | 1.475 | %88,2 | AKP | %38,2 |
| Eti Mah. | 12 | 4.361 | %88,5 | CHP | %40,6 |
| Fatih Mah. | 7 | 2.498 | %88,0 | AKP | %37,5 |
| Gaybi Mah. | 1 | 175 | %100,0 | CHP | %48,5 |
| Göktöme Mah. | 1 | 115 | %97,4 | AKP | %32,7 |
| Gökçeyazı Mah. | 2 | 498 | %91,6 | AKP | %54,3 |
| Gülbahçe Mah. | 7 | 2.375 | %88,1 | AKP | %32,7 |
| Hacımemiş Mah. | 3 | 788 | %92,6 | AKP | %56,4 |
| Hacımustafa Mah. | 7 | 2.518 | %87,9 | CHP | %34,1 |
| Hacımutahir Mah. | 10 | 3.790 | %87,3 | CHP | %42,5 |
| Hamidiye Mah. | 5 | 1.749 | %87,9 | CHP | %34,1 |
| Hıdırlı Mah. | 4 | 1.405 | %88,5 | AKP | %33,0 |
| Hortu Mah. | 3 | 1.105 | %84,3 | AKP | %49,0 |
| Kamışlıkuyu Mah. | 2 | 409 | %87,3 | MHP | %44,4 |
| Karaburun Mah. | 1 | 314 | %95,5 | MHP | %37,2 |
| Kargacı Mah. | 2 | 472 | %91,7 | AKP | %42,3 |
| Kazancı Mah. | 7 | 2.334 | %88,6 | CHP | %50,8 |
| Kızılgedik Mah. | 1 | 32 | %118,8 | AKP | %50,0 |
| Kuskuncuk Mah. | 1 | 355 | %92,1 | AKP | %45,9 |
| Kutören Mah. | 3 | 937 | %89,8 | CHP | %34,3 |
| Kuzukuyu Mah. | 1 | 211 | %88,2 | İYİ | %33,2 |
| Mehmet Akif Mah. | 10 | 3.420 | %90,2 | AKP | %33,4 |
| Melicek Mah. | 1 | 360 | %91,4 | AKP | %46,3 |
| Mimar Sinan Mah. | 4 | 1.422 | %86,3 | AKP | %33,9 |
| Namık Kemal Mah. | 10 | 3.724 | %86,8 | AKP | %36,0 |
| Orhangazi Mah. | 10 | 3.481 | %86,9 | AKP | %33,1 |
| Orhaniye Mah. | 9 | 2.828 | %86,5 | AKP | %30,8 |
| Pınarözü Mah. | 1 | 182 | %87,9 | CHP | %38,3 |
| Pirömer Mah. | 4 | 1.403 | %89,2 | CHP | %37,6 |
| Sarıca Mah. | 1 | 203 | %93,1 | AKP | %29,7 |
| Sarıtopallı Mah. | 4 | 859 | %82,1 | AKP | %37,9 |
| Selçuklu Mah. | 1 | 192 | %87,5 | AKP | %37,2 |
| Servili Mah. | 2 | 516 | %89,7 | AKP | %35,5 |
| Sümer Mah. | 2 | 645 | %89,8 | CHP | %53,1 |
| Talatpaşa Mah. | 6 | 2.045 | %89,9 | AKP | %37,2 |
| Tatlıkuyu Mah. | 1 | 306 | %87,9 | AKP | %42,6 |
| Taşağıl Mah. | 1 | 359 | %95,3 | AKP | %54,8 |
| Taşbudak Mah. | 1 | 195 | %81,0 | MHP | %44,4 |
| Toros Mah. | 8 | 2.677 | %83,2 | AKP | %37,4 |
| Türbe Mah. | 11 | 4.085 | %88,3 | AKP | %39,1 |
| Türkmen Mah. | 2 | 469 | %88,7 | AKP | %41,0 |
| Ulumeşe Mah. | 1 | 224 | %94,6 | AKP | %56,3 |
| Yazlık Mah. | 2 | 581 | %92,3 | AKP | %40,4 |
| Yellice Mah. | 2 | 478 | %89,3 | MHP | %41,7 |
| Yenibağlar Mah. | 4 | 1.323 | %86,2 | AKP | %51,0 |
| Yeniköy Mah. | 2 | 415 | %89,9 | CHP | %33,5 |
| Yıldırımbeyazıt Mah. | 3 | 1.037 | %87,8 | AKP | %39,2 |
| Yıldızlı Mah. | 1 | 352 | %94,9 | CHP | %54,3 |
| Yukarıgöndelen Mah. | 1 | 240 | %94,2 | CHP | %65,0 |
| Yunuslu Mah. | 9 | 3.165 | %91,6 | AKP | %36,2 |
| Zengen Mah. | 5 | 1.384 | %93,1 | CHP | %45,8 |
| Ziya Gökalp Mah. | 8 | 2.905 | %87,8 | AKP | %39,6 |
| Çakmak Mah. | 1 | 314 | %90,5 | AKP | %45,2 |
| Çayhan Mah. | 4 | 1.248 | %87,4 | AKP | %52,7 |
| Çömlekçi Mah. | 8 | 2.773 | %90,2 | AKP | %44,5 |
| Çiller Mah. | 1 | 329 | %91,8 | CHP | %48,5 |
| Çimencik Mah. | 3 | 791 | %89,1 | AKP | %43,3 |
| Özgürler Mah. | 2 | 457 | %90,6 | CHP | %92,9 |
| Üçgöz Mah. | 6 | 2.066 | %87,9 | CHP | %31,2 |
| Şinasi Mah. | 7 | 2.558 | %87,1 | AKP | %36,5 |