Cihanbeyli · Milletvekili
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiCihanbeyli ilçesi
%34,3
AK PARTİ birinci
27.660 geçerli oy · katılım %76,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Cihanbeyli ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %34,3 ile birinci; 27.660 geçerli oy, katılım %76,2.
Cihanbeyli
Kayıtlı seçmen 37.648 · Oy kullanan 28.697 (katılım %76,2) · Geçerli 27.660 · Geçersiz 1.037
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| AKP | 9.473 | %34,3 |
| DEM | 8.010 | %29,0 |
| CHP | 3.391 | %12,3 |
| MHP | 3.208 | %11,6 |
| İYİ | 1.246 | %4,5 |
| YRP | 741 | %2,7 |
| ZAFER | 384 | %1,4 |
| SOL | 217 | %0,8 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 174 | %0,6 |
| BBP | 153 | %0,6 |
| MEMLEKET | 148 | %0,5 |
| TİP | 138 | %0,5 |
| AP | 73 | %0,3 |
| ANAP | 67 | %0,2 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 52 | %0,2 |
| HAK-PAR | 41 | %0,2 |
| HKP | 38 | %0,1 |
| MİLLET | 27 | %0,1 |
| TKP | 22 | %0,1 |
| VATAN | 21 | %0,1 |
| GBP | 14 | %0,1 |
| TKH | 10 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 4 | %0,0 |
| Hasan Şaban Sert (bağımsız) | 3 | %0,0 |
| Mevladen Gönüllü (bağımsız) | 3 | %0,0 |
| Hasan Fehmi Bıyık (bağımsız) | 1 | %0,0 |
| Yüksel Kızılkan (bağımsız) | 1 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Ahirigüzel Mah. | 1 | 124 | %91,9 | AKP | %42,1 |
| Atçeken Mah. | 5 | 1.764 | %83,7 | AKP | %36,0 |
| Ağabeyli Mah. | 2 | 520 | %93,9 | AKP | %57,2 |
| Bahçelievler Mah. | 5 | 1.525 | %84,4 | AKP | %38,3 |
| Beyliova Mah. | 1 | 83 | %96,4 | AKP | %82,5 |
| Bulduk Mah. | 3 | 1.082 | %41,8 | DEM | %52,1 |
| Böğrüdelik Mah. | 1 | 336 | %86,3 | AKP | %57,0 |
| Büyükbeşkavak Mah. | 4 | 886 | %73,3 | DEM | %60,9 |
| Cumhuriyet Mah. | 7 | 2.499 | %83,4 | AKP | %36,6 |
| Damlakuyu Mah. | 1 | 282 | %72,7 | AKP | %38,4 |
| Gemecik Mah. | 1 | 206 | %79,1 | AKP | %42,4 |
| Göktepe Mah. | 4 | 1.255 | %83,4 | AKP | %30,4 |
| Gölyazı Mah. | 7 | 2.050 | %68,2 | DEM | %71,1 |
| Günyüzü Mah. | 5 | 1.269 | %84,7 | DEM | %48,5 |
| Hodoğlu Mah. | 2 | 505 | %86,1 | AKP | %44,2 |
| Kale Mah. | 1 | 65 | %93,9 | AKP | %51,7 |
| Kandil Mah. | 4 | 1.222 | %69,3 | AKP | %46,1 |
| Karabağ Mah. | 6 | 1.859 | %83,2 | MHP | %46,2 |
| Karatepe Mah. | 1 | 277 | %91,3 | AKP | %50,6 |
| Karşıyaka Mah. | 5 | 1.557 | %83,1 | AKP | %39,4 |
| Kayı Mah. | 1 | 93 | %88,2 | MHP | %49,4 |
| Kelhasan Mah. | 2 | 712 | %41,0 | DEM | %59,1 |
| Kırkışla Mah. | 2 | 556 | %81,3 | DEM | %46,6 |
| Kocatepe Mah. | 1 | 31 | %96,8 | CHP | %23,3 |
| Korkmazlar Mah. | 1 | 92 | %67,4 | AKP | %54,2 |
| Kuşça Mah. | 3 | 998 | %59,1 | DEM | %66,6 |
| Köprübaşı Mah. | 7 | 2.413 | %82,6 | AKP | %30,1 |
| Kütükuşağı Mah. | 3 | 979 | %52,2 | AKP | %47,4 |
| Küçükbeşkavak Mah. | 1 | 351 | %63,8 | AKP | %53,6 |
| Mutlukonak Mah. | 1 | 69 | %63,8 | AKP | %81,0 |
| Pınarbaşı Mah. | 2 | 448 | %86,8 | AKP | %43,1 |
| Sağlık Mah. | 2 | 438 | %76,9 | DEM | %69,6 |
| Sığırcık Mah. | 1 | 105 | %94,3 | AKP | %60,2 |
| Taşpınar Mah. | 8 | 2.338 | %90,9 | AKP | %44,2 |
| Turanlar Mah. | 1 | 249 | %55,0 | DEM | %64,3 |
| Tüfekçipınar Mah. | 1 | 94 | %78,7 | AKP | %46,0 |
| Uzuncayayla Mah. | 1 | 95 | %96,8 | AKP | %59,3 |
| Yapalı Mah. | 3 | 912 | %77,7 | DEM | %75,8 |
| Yeniceoba Mah. | 12 | 4.311 | %65,3 | DEM | %55,6 |
| Yeniyayla Mah. | 1 | 87 | %96,6 | AKP | %56,6 |
| Yeşilöz Mah. | 3 | 1.083 | %81,9 | AKP | %36,0 |
| Yünlükuyu Mah. | 1 | 63 | %85,7 | AKP | %62,0 |
| Zaferiye Mah. | 1 | 212 | %81,6 | AKP | %82,9 |
| Çöl Mah. | 2 | 614 | %75,4 | DEM | %58,4 |
| Çimen Mah. | 1 | 255 | %64,3 | AKP | %83,7 |
| Üzerliktepe Mah. | 1 | 76 | %98,7 | AKP | %37,0 |
| İnsuyu Mah. | 2 | 608 | %80,9 | AKP | %41,3 |