%47,3
AK PARTİ birinci
34.923 geçerli oy · katılım %91,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kandıra ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %47,3 ile birinci; 34.923 geçerli oy, katılım %91,9.
Kayıtlı seçmen 39.395 · Oy kullanan 36.184 (katılım %91,9) · Geçerli 34.923 · Geçersiz 1.261
Kandıra Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 16.505 | %47,3 |
| CHP | 6.389 | %18,3 |
| YRP | 3.670 | %10,5 |
| İYİ | 3.464 | %9,9 |
| MHP | 2.021 | %5,8 |
| ZAFER | 619 | %1,8 |
| BBP | 456 | %1,3 |
| DEM | 362 | %1,0 |
| MEMLEKET | 297 | %0,9 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 284 | %0,8 |
| AP | 181 | %0,5 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 153 | %0,4 |
| VATAN | 84 | %0,2 |
| AB | 81 | %0,2 |
| HAK-PAR | 65 | %0,2 |
| GENÇPARTİ | 60 | %0,2 |
| MİLLET | 58 | %0,2 |
| HKP | 44 | %0,1 |
| TKP | 41 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 33 | %0,1 |
| SOL | 21 | %0,1 |
| TKH | 16 | %0,1 |
| YP | 13 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 3 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 3 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Kandıra mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Ahmethacılar Mah. | 1 | 220 | %96,8 | AKP | %69,7 |
| Akbal Mah. | 1 | 177 | %97,7 | AKP | %58,3 |
| Akdurak Mah. | 11 | 4.038 | %89,0 | AKP | %46,7 |
| Akıncı Mah. | 1 | 231 | %95,7 | AKP | %57,2 |
| Akçabeyli Mah. | 1 | 323 | %90,1 | AKP | %51,8 |
| Akçakese Mah. | 3 | 308 | %63,3 | AKP | %44,4 |
| Akçaova Mah. | 3 | 458 | %94,8 | CHP | %39,3 |
| Alaybey Mah. | 1 | 195 | %97,4 | AKP | %62,9 |
| Alefli Mah. | 1 | 119 | %96,6 | AKP | %62,8 |
| Antaplı Mah. | 1 | 176 | %98,3 | AKP | %81,3 |
| Avdan Mah. | 1 | 167 | %92,2 | AKP | %57,4 |
| Aydınlık Mah. | 7 | 2.607 | %90,3 | AKP | %39,1 |
| Ağaçağıl Mah. | 1 | 174 | %96,0 | AKP | %72,7 |
| Babaköy Mah. | 1 | 288 | %96,9 | AKP | %56,3 |
| Babalı Mah. | 2 | 617 | %83,0 | AKP | %42,3 |
| Balaban Mah. | 1 | 319 | %97,8 | AKP | %69,6 |
| Balcı Mah. | 1 | 264 | %95,1 | AKP | %53,4 |
| Ballar Mah. | 3 | 730 | %95,8 | CHP | %45,4 |
| Bağırganlı Mah. | 2 | 620 | %94,2 | AKP | %41,6 |
| Beyce Mah. | 2 | 211 | %93,8 | AKP | %68,6 |
| Beylerbeyi Mah. | 1 | 330 | %92,7 | AKP | %64,6 |
| Bolu Mah. | 1 | 339 | %90,9 | AKP | %52,8 |
| Bozburun Mah. | 2 | 290 | %96,2 | AKP | %48,7 |
| Cebeci Mah. | 2 | 569 | %89,8 | AKP | %36,5 |
| Dalca Mah. | 1 | 194 | %91,2 | AKP | %36,3 |
| Deliveli Mah. | 1 | 96 | %101,0 | AKP | %47,3 |
| Doğancılı Mah. | 1 | 110 | %100,9 | AKP | %49,1 |
| Duraklı Mah. | 1 | 226 | %95,6 | AKP | %69,8 |
| Döngelli Mah. | 2 | 366 | %91,8 | AKP | %57,8 |
| Elmacık Mah. | 1 | 180 | %91,7 | AKP | %65,1 |
| Esentepe Mah. | 1 | 176 | %95,5 | AKP | %61,9 |
| Eğercili Mah. | 1 | 294 | %90,5 | AKP | %66,5 |
| Ferizli Mah. | 1 | 185 | %96,8 | AKP | %50,6 |
| Gebeşler Mah. | 1 | 83 | %96,4 | AKP | %64,6 |
| Goncaaydın Mah. | 1 | 164 | %93,9 | AKP | %59,3 |
| Hacılar Mah. | 1 | 246 | %95,5 | AKP | %55,7 |
| Hacımazlı Mah. | 1 | 220 | %96,4 | AKP | %50,5 |
| Hacışeyh Mah. | 1 | 147 | %88,4 | AKP | %44,3 |
| Hediyeli Mah. | 1 | 299 | %92,0 | AKP | %48,4 |
| Hıdırlar Mah. | 1 | 89 | %98,9 | AKP | %55,2 |
| Hüdaverdiler Mah. | 1 | 93 | %90,3 | AKP | %57,7 |
| Kabaağaç Mah. | 1 | 154 | %98,7 | AKP | %31,5 |
| Kanatlar Mah. | 1 | 223 | %95,5 | AKP | %56,2 |
| Karaağaç Mah. | 4 | 1.122 | %91,1 | AKP | %50,9 |
| Karadivan Mah. | 1 | 175 | %97,1 | AKP | %64,7 |
| Karlı Mah. | 1 | 174 | %99,4 | AKP | %82,5 |
| Kaymaz Erikli Mah. | 1 | 164 | %97,0 | AKP | %52,6 |
| Kaymaz Mah. | 2 | 370 | %95,1 | AKP | %58,3 |
| Kefken Mah. | 4 | 1.395 | %91,1 | AKP | %31,5 |
| Kerpe Mah. | 2 | 425 | %88,9 | AKP | %37,5 |
| Kırkarmut Mah. | 2 | 362 | %97,5 | AKP | %57,7 |
| Kızılcapınar Mah. | 1 | 108 | %95,4 | AKP | %50,0 |
| Kocakaymas Mah. | 11 | 2.131 | %86,2 | AKP | %33,8 |
| Kubuzcu Mah. | 2 | 232 | %94,0 | AKP | %58,8 |
| Kurtyeri Mah. | 4 | 644 | %96,4 | AKP | %37,1 |
| Lokmanlı Mah. | 1 | 150 | %98,0 | AKP | %64,4 |
| Mancarlar Mah. | 1 | 110 | %101,8 | AKP | %61,3 |
| Merkez Erikli Mah. | 2 | 362 | %93,7 | AKP | %63,1 |
| Mülküşehsuvar Mah. | 1 | 283 | %98,6 | AKP | %70,6 |
| Nasuhlar Mah. | 1 | 94 | %97,9 | AKP | %55,1 |
| Orhan Mah. | 6 | 1.993 | %89,2 | AKP | %36,3 |
| Pelitpınarı Mah. | 2 | 240 | %96,3 | AKP | %70,7 |
| Pınardüzü Mah. | 1 | 269 | %93,7 | AKP | %62,7 |
| Pınarlı Mah. | 1 | 360 | %88,3 | AKP | %59,8 |
| Pirceler Mah. | 1 | 137 | %92,7 | AKP | %57,9 |
| Safalı Mah. | 2 | 383 | %94,0 | AKP | %44,0 |
| Sarıahmetler Mah. | 1 | 180 | %98,9 | AKP | %52,4 |
| Sarıcaali Mah. | 2 | 321 | %95,3 | AKP | %57,7 |
| Sarıgazi Mah. | 1 | 153 | %94,8 | AKP | %62,3 |
| Sarnıçlar Mah. | 1 | 348 | %93,7 | AKP | %72,1 |
| Selametli Mah. | 1 | 174 | %94,8 | AKP | %49,7 |
| Selimköy Mah. | 1 | 137 | %100,0 | AKP | %58,0 |
| Sepetçi Mah. | 1 | 183 | %94,0 | AKP | %56,2 |
| Seyitaliler Mah. | 1 | 348 | %90,8 | AKP | %64,9 |
| Sucuali Mah. | 1 | 103 | %103,9 | AKP | %61,4 |
| Süllü Mah. | 1 | 155 | %100,0 | AKP | %55,8 |
| Sinanlıbilallı Mah. | 1 | 233 | %96,1 | AKP | %68,5 |
| Tatarahmet Mah. | 1 | 133 | %90,2 | AKP | %45,4 |
| Teksen Mah. | 1 | 380 | %94,7 | CHP | %62,8 |
| Terziler Mah. | 1 | 182 | %94,5 | AKP | %62,7 |
| Topluca Mah. | 3 | 378 | %96,6 | AKP | %51,9 |
| Yağcılar Mah. | 2 | 385 | %93,8 | AKP | %61,8 |
| Yusufça Mah. | 2 | 332 | %96,7 | AKP | %51,0 |
| Çakırcaali Mah. | 1 | 275 | %94,6 | AKP | %50,6 |
| Çakmaklar Mah. | 1 | 122 | %93,4 | CHP | %46,4 |
| Çalca Mah. | 1 | 116 | %91,4 | AKP | %50,5 |
| Çalköy Mah. | 3 | 574 | %93,2 | CHP | %31,4 |
| Çalyer Mah. | 1 | 128 | %93,0 | AKP | %76,5 |
| Çamkonak Mah. | 2 | 614 | %91,7 | AKP | %50,0 |
| Çarşı Mah. | 9 | 2.876 | %88,5 | AKP | %34,5 |
| Çerçili Mah. | 1 | 370 | %93,0 | AKP | %49,6 |
| Ömerli Mah. | 1 | 181 | %92,8 | AKP | %51,3 |
| Özbey Mah. | 1 | 293 | %96,6 | AKP | %57,5 |
| Üğümce Mah. | 2 | 257 | %95,3 | AKP | %58,8 |
| İncecik Mah. | 2 | 248 | %93,6 | AKP | %66,1 |
| Şerefsungur Mah. | 1 | 218 | %90,4 | AKP | %60,0 |