%40,1
AK PARTİ birinci
12.377 geçerli oy · katılım %90,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Mucur ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %40,1 ile birinci; 12.377 geçerli oy, katılım %90,2.
Kayıtlı seçmen 14.144 · Oy kullanan 12.754 (katılım %90,2) · Geçerli 12.377 · Geçersiz 377
Mucur Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 4.958 | %40,1 |
| CHP | 3.470 | %28,0 |
| MHP | 2.212 | %17,9 |
| İYİ | 747 | %6,0 |
| ZAFER | 196 | %1,6 |
| YRP | 176 | %1,4 |
| DEM | 139 | %1,1 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 84 | %0,7 |
| BBP | 71 | %0,6 |
| MEMLEKET | 68 | %0,6 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 47 | %0,4 |
| AP | 43 | %0,4 |
| GBP | 42 | %0,3 |
| ANAP | 33 | %0,3 |
| TİP | 31 | %0,3 |
| HAK-PAR | 10 | %0,1 |
| SOL | 8 | %0,1 |
| HKP | 8 | %0,1 |
| VATAN | 8 | %0,1 |
| MİLLET | 7 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 7 | %0,1 |
| TKP | 6 | %0,1 |
| GENÇPARTİ | 3 | %0,0 |
| YP | 2 | %0,0 |
| TKH | 1 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Mucur mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Acıöz Mah. | 1 | 110 | %92,7 | MHP | %30,0 |
| Aksaklı Köyü | 1 | 11 | %145,5 | AKP | %50,0 |
| Altınyazı Köyü | 1 | 100 | %93,0 | CHP | %43,5 |
| Asmakaradam Köyü | 1 | 107 | %89,7 | AKP | %35,1 |
| Avcıköy | 1 | 142 | %90,9 | AKP | %64,8 |
| Aydoğmuş Köyü | 1 | 230 | %90,9 | CHP | %34,5 |
| Babur Köyü | 1 | 18 | %94,4 | AKP | %70,6 |
| Bayramuşağı Köyü | 1 | 87 | %94,3 | AKP | %92,4 |
| Bazlamaç Köyü | 1 | 82 | %98,8 | AKP | %58,8 |
| Budak Köyü | 1 | 102 | %99,0 | AKP | %27,8 |
| Büyükkayapa Köyü | 1 | 110 | %92,7 | AKP | %36,3 |
| Dalakçı Köyü | 1 | 205 | %89,3 | CHP | %59,3 |
| Dağçiftliği Köyü | 1 | 52 | %98,1 | DEM | %74,5 |
| Devepınarı Köyü | 1 | 18 | %105,6 | İYİ | %31,6 |
| Geyicek Köyü | 1 | 83 | %94,0 | AKP | %52,0 |
| Gümüşkümbet Köyü | 1 | 177 | %92,1 | CHP | %59,0 |
| Güzyurdu Köyü | 1 | 67 | %92,5 | AKP | %31,2 |
| Hamidiye Mah. | 8 | 2.668 | %87,4 | AKP | %40,8 |
| Karaarkaç Köyü | 1 | 48 | %89,6 | AKP | %39,5 |
| Karacalı Köyü | 1 | 54 | %103,7 | CHP | %42,6 |
| Karakuyu Köyü | 2 | 134 | %100,8 | CHP | %43,9 |
| Karkın Köyü | 1 | 133 | %88,0 | CHP | %36,8 |
| Karşıyaka Mah. | 4 | 1.236 | %89,8 | AKP | %43,5 |
| Kepez Köyü | 1 | 68 | %86,8 | AKP | %72,4 |
| Kılıçlı Köyü | 1 | 67 | %91,0 | AKP | %43,1 |
| Kıran Köyü | 1 | 67 | %95,5 | AKP | %59,7 |
| Kızılağıl Köyü | 1 | 18 | %105,6 | İYİ | %36,8 |
| Kızıldağyeniyapan Köyü | 2 | 428 | %93,0 | AKP | %66,2 |
| Kurugöl Köyü | 1 | 391 | %90,3 | CHP | %41,4 |
| Kuşaklı Köyü | 1 | 65 | %98,5 | AKP | %67,7 |
| Küçükburunağıl Köyü | 1 | 106 | %90,6 | GBP | %39,5 |
| Küçükkavak Köyü | 1 | 26 | %96,2 | İYİ | %37,5 |
| Küçükkayapa Köyü | 1 | 26 | %96,2 | MHP | %32,0 |
| Medetsiz Köyü | 1 | 133 | %87,2 | AKP | %50,0 |
| Obruk Köyü | 1 | 69 | %91,3 | AKP | %40,3 |
| Osmangazi Mah. | 1 | 339 | %85,0 | CHP | %40,1 |
| Palangıç Köyü | 1 | 55 | %94,6 | CHP | %36,5 |
| Pınarkaya Köyü | 1 | 117 | %93,2 | AKP | %44,8 |
| Rahmalar Köyü | 1 | 40 | %95,0 | AKP | %43,2 |
| Seyfe Köyü | 1 | 82 | %91,5 | CHP | %72,0 |
| Solaklı Mah. | 3 | 838 | %88,2 | AKP | %39,8 |
| Susuz Köyü | 1 | 32 | %100,0 | AKP | %43,8 |
| Yazıkınık Köyü | 1 | 103 | %96,1 | AKP | %34,0 |
| Yenice Mah. | 14 | 4.665 | %89,8 | AKP | %40,1 |
| Yeniköy | 1 | 29 | %106,9 | AKP | %48,4 |
| Yeğenağa Köyü | 1 | 57 | %84,2 | AKP | %43,8 |
| Yeşilyurt Köyü | 1 | 55 | %98,2 | AKP | %34,7 |
| Yürücek Köyü | 1 | 46 | %113,0 | CHP | %38,5 |
| Çatalarkaç Köyü | 1 | 26 | %111,5 | MHP | %37,9 |
| İnaç Köyü | 1 | 117 | %84,6 | AKP | %42,7 |
| Şatıroğlu Mah. | 1 | 105 | %96,2 | CHP | %50,0 |