%38,2
AK PARTİ birinci
94.139 geçerli oy · katılım %88,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kırşehir Merkez ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %38,2 ile birinci; 94.139 geçerli oy, katılım %88,2.
Kayıtlı seçmen 109.290 · Oy kullanan 96.376 (katılım %88,2) · Geçerli 94.139 · Geçersiz 2.237
Kırşehir Merkez Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 35.930 | %38,2 |
| CHP | 29.542 | %31,4 |
| MHP | 10.814 | %11,5 |
| İYİ | 7.133 | %7,6 |
| DEM | 2.682 | %2,9 |
| ZAFER | 2.185 | %2,3 |
| YRP | 1.574 | %1,7 |
| BBP | 1.056 | %1,1 |
| MEMLEKET | 753 | %0,8 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 466 | %0,5 |
| TİP | 438 | %0,5 |
| AP | 335 | %0,4 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 311 | %0,3 |
| ANAP | 193 | %0,2 |
| MİLLİ YOL | 140 | %0,2 |
| TKP | 89 | %0,1 |
| SOL | 87 | %0,1 |
| GENÇPARTİ | 70 | %0,1 |
| MİLLET | 69 | %0,1 |
| GBP | 69 | %0,1 |
| HAK-PAR | 51 | %0,1 |
| VATAN | 47 | %0,1 |
| HKP | 46 | %0,1 |
| YP | 21 | %0,0 |
| TKH | 18 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 8 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 6 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 6 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Kırşehir Merkez mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Ahievran Mah. | 22 | 7.945 | %87,5 | CHP | %43,0 |
| Akçaağıl Köyü | 1 | 280 | %92,1 | AKP | %36,7 |
| Aşıkpaşa Mah. | 33 | 11.957 | %88,5 | CHP | %40,4 |
| Bahçelievler Mah. | 10 | 3.604 | %90,4 | AKP | %53,7 |
| Bağbaşı Mah. | 27 | 8.860 | %86,3 | AKP | %42,2 |
| Dedeli Köyü | 1 | 215 | %91,6 | YRP | %49,7 |
| Değirmenkaşı Köyü | 1 | 333 | %87,1 | AKP | %37,3 |
| Dulkadirli Karaisa Köyü | 1 | 59 | %96,6 | AKP | %66,7 |
| Dulkadirli Köyü | 1 | 359 | %83,3 | AKP | %47,4 |
| Ecikağıl Köyü | 1 | 65 | %101,5 | AKP | %38,7 |
| Gölhisar Mah. | 2 | 600 | %92,8 | AKP | %39,4 |
| Göllü Köyü | 1 | 61 | %83,6 | CHP | %40,0 |
| Güldiken Mah. | 11 | 3.920 | %89,2 | AKP | %39,5 |
| Güzler Köyü | 1 | 188 | %93,1 | CHP | %42,4 |
| Hamurlubeşler Köyü | 1 | 51 | %100,0 | AKP | %54,0 |
| Hamurluüçler Köyü | 1 | 45 | %93,3 | AKP | %71,4 |
| Hashüyük Köyü | 1 | 79 | %88,6 | AKP | %31,9 |
| Kalankaldı Köyü | 1 | 22 | %113,6 | AKP | %64,0 |
| Karaboğaz Köyü | 1 | 112 | %90,2 | AKP | %40,8 |
| Karaduraklı Köyü | 1 | 52 | %92,3 | CHP | %33,3 |
| Karahıdır Köyü | 2 | 435 | %86,7 | CHP | %42,7 |
| Karalar Köyü | 1 | 174 | %85,1 | CHP | %45,1 |
| Karıncalı Köyü | 1 | 105 | %86,7 | AKP | %38,6 |
| Kartalkaya Köyü | 1 | 110 | %91,8 | AKP | %49,5 |
| Kayabaşı Mah. | 8 | 2.844 | %86,4 | AKP | %34,6 |
| Kervansaray Mah. | 30 | 10.363 | %88,5 | AKP | %36,2 |
| Kesikköprü Köyü | 1 | 46 | %97,8 | AKP | %48,9 |
| Kındam Mah. | 5 | 1.830 | %90,1 | AKP | %46,7 |
| Kırkpınar Köyü | 1 | 44 | %90,9 | CHP | %42,5 |
| Kocabey Köyü | 1 | 95 | %88,4 | AKP | %48,8 |
| Kortulu Köyü | 1 | 147 | %91,2 | AKP | %38,8 |
| Kurtbeliyeniyapan Köyü | 1 | 20 | %120,0 | CHP | %50,0 |
| Kuruağıl Köyü | 1 | 107 | %88,8 | CHP | %40,2 |
| Kuşdilli Mah. | 9 | 2.696 | %88,6 | AKP | %42,0 |
| Körpınar Köyü | 1 | 235 | %96,2 | CHP | %41,8 |
| Medrese Mah. | 38 | 13.670 | %87,8 | AKP | %39,0 |
| Nasuhdede Mah. | 19 | 6.921 | %87,6 | CHP | %38,1 |
| Saraycık Köyü | 1 | 143 | %93,7 | AKP | %49,2 |
| Sevdiğin Köyü | 1 | 83 | %94,0 | AKP | %45,5 |
| Seyrekköy | 1 | 40 | %100,0 | CHP | %50,0 |
| Sıdıklı Büyükoba Köyü | 1 | 174 | %79,9 | AKP | %46,7 |
| Sıdıklı Darboğaz Köyü | 1 | 63 | %87,3 | CHP | %40,8 |
| Sıdıklı Kumarkaç Köyü | 1 | 146 | %86,3 | AKP | %40,2 |
| Sıdıklı Küçükboğaz Köyü | 1 | 104 | %79,8 | CHP | %49,4 |
| Sıdıklı Küçükoba Köyü | 1 | 228 | %82,5 | AKP | %54,8 |
| Sıdıklı İkizağıl Köyü | 1 | 167 | %93,4 | AKP | %38,3 |
| Sıdıklıortaoba Köyü | 1 | 85 | %77,7 | CHP | %50,0 |
| Taburoğlu Köyü | 1 | 116 | %85,3 | AKP | %29,9 |
| Tatarilyaskışla Köyü | 1 | 70 | %88,6 | AKP | %54,2 |
| Tatarilyasyayla Köyü | 1 | 83 | %95,2 | AKP | %37,7 |
| Tepesidelik Köyü | 1 | 46 | %93,5 | AKP | %32,6 |
| Tokluman Köyü | 2 | 451 | %84,3 | AKP | %56,2 |
| Tosunburnu Köyü | 1 | 129 | %87,6 | CHP | %54,0 |
| Ulupınar Köyü | 2 | 454 | %86,6 | AKP | %32,6 |
| Uzunaliuşağı Köyü | 1 | 153 | %84,3 | AKP | %56,8 |
| Yağmurluarmutlu Köyü | 1 | 43 | %83,7 | AKP | %55,6 |
| Yağmurlubüyükoba Köyü | 1 | 62 | %95,2 | AKP | %44,1 |
| Yağmurlukale Köyü | 1 | 34 | %97,1 | AKP | %48,3 |
| Yağmurlusayobası Köyü | 1 | 20 | %105,0 | AKP | %47,6 |
| Yenice Mah. | 61 | 22.494 | %88,3 | AKP | %42,1 |
| Yeşilli Köyü | 1 | 81 | %88,9 | AKP | %55,7 |
| Yeşiloba Köyü | 1 | 36 | %102,8 | CHP | %62,2 |
| Yukarıhamurlu Köyü | 1 | 176 | %86,4 | AKP | %51,0 |
| Çadırlıhacıyusuf Köyü | 1 | 223 | %86,1 | AKP | %44,4 |
| Çayağzı Köyü | 2 | 733 | %93,0 | AKP | %37,6 |
| Çoğun Köyü | 1 | 141 | %92,9 | BBP | %45,3 |
| Çukurçayır Mah. | 4 | 1.508 | %86,0 | AKP | %40,0 |
| Özbağ-Helvacılar Mah. | 1 | 282 | %90,4 | AKP | %53,9 |
| Özbağ-Karşıyaka Mah. | 1 | 181 | %94,5 | AKP | %49,7 |
| Özbağ-Kızılca Mah. | 2 | 426 | %90,1 | CHP | %44,0 |
| Özbağ-Kışlapınar Mah. | 2 | 396 | %93,4 | AKP | %36,3 |
| Özbağ-Saraylar Mah. | 1 | 283 | %85,5 | AKP | %40,1 |
| Özbağ-Yeni Mah. | 1 | 373 | %88,7 | AKP | %51,8 |
| Özbağ-Örcün Mah. | 2 | 414 | %88,2 | AKP | %43,1 |