Kırıkkale Merkez · Milletvekili
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiKırıkkale Merkez ilçesi
%35,4
AK PARTİ birinci
125.218 geçerli oy · katılım %88,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kırıkkale Merkez ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %35,4 ile birinci; 125.218 geçerli oy, katılım %88,8.
Kırıkkale Merkez
Kayıtlı seçmen 144.369 · Oy kullanan 128.231 (katılım %88,8) · Geçerli 125.218 · Geçersiz 3.013
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| AKP | 44.270 | %35,4 |
| CHP | 33.721 | %26,9 |
| MHP | 25.299 | %20,2 |
| İYİ | 12.670 | %10,1 |
| YRP | 2.399 | %1,9 |
| ZAFER | 1.849 | %1,5 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1.340 | %1,1 |
| BBP | 762 | %0,6 |
| MEMLEKET | 604 | %0,5 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 385 | %0,3 |
| Mustafa Babacan (bağımsız) | 346 | %0,3 |
| AP | 311 | %0,3 |
| DEM | 306 | %0,2 |
| ANAP | 293 | %0,2 |
| VATAN | 129 | %0,1 |
| GENÇPARTİ | 119 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 84 | %0,1 |
| MİLLET | 80 | %0,1 |
| HKP | 58 | %0,1 |
| HAK-PAR | 53 | %0,0 |
| TKP | 42 | %0,0 |
| YP | 24 | %0,0 |
| TKH | 23 | %0,0 |
| SOL | 22 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 15 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 8 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 6 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Ahılı Köyü | 3 | 1.043 | %88,9 | AKP | %37,8 |
| Akşemsettin Mah. | 1 | 176 | %85,8 | AKP | %39,9 |
| Aşağımahmutlar Mah. | 4 | 1.275 | %92,6 | AKP | %61,8 |
| Bahçelievler Mah. | 18 | 6.232 | %88,4 | AKP | %37,0 |
| Bağlarbaşı Mah. | 26 | 9.507 | %88,0 | AKP | %34,4 |
| Dağevi Köyü | 1 | 62 | %104,8 | AKP | %43,6 |
| Etiler Mah. | 21 | 7.609 | %88,8 | AKP | %37,9 |
| Fabrikalar Mah. | 8 | 2.722 | %92,8 | CHP | %39,3 |
| Fatih Mah. | 1 | 167 | %91,6 | AKP | %49,0 |
| Gündoğdu Mah. | 11 | 4.087 | %88,3 | AKP | %39,2 |
| Gürler Mah. | 17 | 6.431 | %89,3 | AKP | %36,1 |
| Güzeltepe Mah. | 16 | 5.713 | %88,5 | AKP | %32,8 |
| Hacılar-Altınova Mah. | 2 | 579 | %92,8 | CHP | %35,1 |
| Hacılar-Hacıbey Mah. | 3 | 791 | %87,9 | CHP | %36,1 |
| Hacılar-Sağlık Mah. | 3 | 924 | %91,1 | CHP | %40,4 |
| Hasandede Köyü | 3 | 872 | %93,8 | CHP | %78,8 |
| Hüseyin Kahya Mah. | 8 | 2.975 | %89,3 | AKP | %33,4 |
| Kaletepe Mah. | 34 | 12.246 | %89,3 | AKP | %36,7 |
| Karacaali Köyü | 1 | 301 | %93,7 | AKP | %44,0 |
| Karşıyaka Mah. | 12 | 4.232 | %86,4 | AKP | %39,4 |
| Kazmaca Köyü | 1 | 298 | %94,6 | MHP | %49,8 |
| Kırıkköyü Mah. | 2 | 687 | %94,0 | AKP | %37,8 |
| Kızıldere Köyü | 1 | 139 | %94,2 | AKP | %48,8 |
| Kızılırmak Mah. | 1 | 326 | %94,2 | AKP | %46,0 |
| Kurtuluş Mah. | 10 | 3.707 | %89,9 | AKP | %38,2 |
| Kimeski Mah. | 2 | 554 | %92,2 | AKP | %38,2 |
| Osmangazi Mah. | 9 | 3.066 | %92,0 | AKP | %37,8 |
| Ovacık Mah. | 12 | 4.217 | %87,7 | CHP | %35,8 |
| Pazarcık Köyü | 1 | 139 | %96,4 | AKP | %36,1 |
| Sanayi Mah. | 25 | 8.663 | %87,1 | AKP | %40,1 |
| Selim Özer Mah. | 9 | 3.211 | %86,8 | AKP | %40,6 |
| Tepebaşı Mah. | 14 | 5.259 | %88,9 | AKP | %36,8 |
| Ulaş Köyü | 1 | 134 | %100,8 | AKP | %51,9 |
| Yaylacık Mah. | 26 | 9.450 | %87,8 | CHP | %34,1 |
| Yenidoğan Mah. | 4 | 1.388 | %86,0 | AKP | %33,4 |
| Yenimahalle Mah. | 38 | 13.799 | %88,0 | AKP | %31,9 |
| Yukarımahmutlar Köyü | 1 | 279 | %92,8 | MHP | %45,9 |
| Yuva Mah. | 10 | 3.490 | %86,3 | AKP | %40,2 |
| Çalılıöz Mah. | 46 | 16.949 | %89,8 | AKP | %34,6 |
| Çullu Mah. | 2 | 670 | %93,1 | AKP | %43,6 |