Balışeyh · Milletvekili
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiBalışeyh ilçesi
%35,1
AK PARTİ birinci
4.334 geçerli oy · katılım %91,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Balışeyh ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %35,1 ile birinci; 4334 geçerli oy, katılım %91,3.
Balışeyh
Kayıtlı seçmen 4.891 · Oy kullanan 4.464 (katılım %91,3) · Geçerli 4.334 · Geçersiz 130
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| AKP | 1.522 | %35,1 |
| CHP | 1.287 | %29,7 |
| MHP | 926 | %21,4 |
| İYİ | 277 | %6,4 |
| YRP | 58 | %1,3 |
| DEM | 45 | %1,0 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 40 | %0,9 |
| ZAFER | 39 | %0,9 |
| BBP | 22 | %0,5 |
| ANAP | 19 | %0,4 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 19 | %0,4 |
| MEMLEKET | 13 | %0,3 |
| VATAN | 11 | %0,3 |
| GENÇPARTİ | 10 | %0,2 |
| Mustafa Babacan (bağımsız) | 8 | %0,2 |
| MİLLİ YOL | 7 | %0,2 |
| AP | 7 | %0,2 |
| MİLLET | 4 | %0,1 |
| TKH | 4 | %0,1 |
| SOL | 4 | %0,1 |
| HKP | 4 | %0,1 |
| YP | 3 | %0,1 |
| HAK-PAR | 2 | %0,1 |
| TKP | 2 | %0,1 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akçakavak Köyü | 1 | 146 | %96,6 | AKP | %41,4 |
| Aydınşeyh Köyü | 1 | 179 | %91,1 | AKP | %36,9 |
| Aşağıkarakısık Köyü | 1 | 60 | %106,7 | MHP | %43,8 |
| Ballı Mah. | 1 | 167 | %89,8 | CHP | %33,8 |
| Battalobası Köyü | 1 | 84 | %95,2 | MHP | %32,9 |
| Beyobası Köyü | 1 | 123 | %94,3 | AKP | %66,4 |
| Beşbıçak Köyü | 1 | 87 | %93,1 | AKP | %44,9 |
| Bıyıkaydın Köyü | 1 | 85 | %92,9 | MHP | %48,1 |
| Dikmen Köyü | 1 | 114 | %85,1 | AKP | %34,7 |
| Eldelek Köyü | 1 | 114 | %91,2 | CHP | %32,4 |
| Hıdırşeyh Köyü | 1 | 217 | %88,9 | AKP | %46,8 |
| Hüseyinobası Köyü | 1 | 95 | %94,7 | AKP | %35,7 |
| Işıklar Köyü | 1 | 170 | %89,4 | AKP | %31,3 |
| Karalı Köyü | 1 | 154 | %92,2 | AKP | %48,9 |
| Kargın Köyü | 1 | 43 | %93,0 | MHP | %45,0 |
| Kenanobası Köyü | 1 | 124 | %93,6 | MHP | %38,9 |
| Kılevli Köyü | 1 | 96 | %100,0 | AKP | %49,5 |
| Kırlangıç Köyü | 1 | 199 | %92,0 | AKP | %35,8 |
| Koçubaba Köyü | 1 | 203 | %96,6 | CHP | %91,8 |
| Kulaksız Köyü | 1 | 220 | %89,6 | AKP | %38,0 |
| Kösedurak Köyü | 1 | 81 | %85,2 | MHP | %47,0 |
| Mehmetbeyobası Köyü | 1 | 81 | %88,9 | AKP | %47,9 |
| Oba Mah. | 1 | 301 | %84,7 | AKP | %44,8 |
| Selamlı Köyü | 1 | 75 | %92,0 | AKP | %48,5 |
| Toki Mah. | 2 | 484 | %88,4 | AKP | %40,6 |
| Ulaklı Köyü | 1 | 77 | %97,4 | AKP | %45,8 |
| Uzunlar Köyü | 1 | 109 | %89,0 | CHP | %65,6 |
| Yeni Mah. | 2 | 569 | %87,9 | AKP | %35,5 |
| Yenice Köyü | 1 | 124 | %96,0 | MHP | %38,5 |
| Yenili Köyü | 1 | 88 | %97,7 | MHP | %36,1 |
| Yukarıkarakısık Köyü | 1 | 97 | %97,9 | CHP | %88,4 |
| İzzettinköy | 1 | 125 | %95,2 | MHP | %36,2 |