%38,9
AK PARTİ birinci
69.558 geçerli oy · katılım %88,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kilis Merkez ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %38,9 ile birinci; 69.558 geçerli oy, katılım %88,3.
Kayıtlı seçmen 80.895 · Oy kullanan 71.459 (katılım %88,3) · Geçerli 69.558 · Geçersiz 1.901
Kilis Merkez Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 27.021 | %38,9 |
| MHP | 17.946 | %25,8 |
| CHP | 14.604 | %21,0 |
| İYİ | 3.967 | %5,7 |
| YRP | 1.636 | %2,4 |
| ZAFER | 1.355 | %2,0 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 704 | %1,0 |
| DEM | 669 | %1,0 |
| MEMLEKET | 494 | %0,7 |
| BBP | 294 | %0,4 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 127 | %0,2 |
| AP | 116 | %0,2 |
| GENÇPARTİ | 107 | %0,2 |
| ANAP | 94 | %0,1 |
| AB | 78 | %0,1 |
| MİLLET | 64 | %0,1 |
| TKP | 56 | %0,1 |
| GBP | 47 | %0,1 |
| HAK-PAR | 36 | %0,1 |
| VATAN | 33 | %0,1 |
| HKP | 28 | %0,0 |
| SOL | 23 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 23 | %0,0 |
| YP | 16 | %0,0 |
| TKH | 13 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 7 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Kilis Merkez mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Abdioymağı Mah. | 1 | 178 | %93,3 | MHP | %44,8 |
| Acar Köyü | 1 | 310 | %88,7 | AKP | %42,3 |
| Akıncı Köyü | 1 | 117 | %94,0 | AKP | %40,0 |
| Akpınar Mah. | 1 | 214 | %92,1 | AKP | %44,1 |
| Akçabağlar Köyü | 1 | 75 | %100,0 | AKP | %46,0 |
| Alatepe Köyü | 1 | 54 | %100,0 | AKP | %66,7 |
| Albay İbrahim Karaoğlanoğlu Mah. | 12 | 4.268 | %88,8 | AKP | %35,8 |
| Altınüzüm Mah. | 1 | 326 | %86,5 | AKP | %47,6 |
| Arpakesmez Köyü | 1 | 97 | %95,9 | AKP | %40,9 |
| Aslan Mah. | 1 | 141 | %92,2 | AKP | %42,5 |
| Atatürk Mah. | 9 | 3.289 | %85,4 | AKP | %35,0 |
| Aşıt Mah. | 2 | 553 | %83,7 | AKP | %50,0 |
| Barış Mah. | 3 | 952 | %88,1 | AKP | %42,0 |
| Başmağara Köyü | 1 | 24 | %129,2 | MHP | %36,7 |
| Beşenli Köyü | 1 | 104 | %93,3 | AKP | %38,7 |
| Beşikkaya Köyü | 1 | 285 | %90,9 | MHP | %46,9 |
| Bozcayazı Köyü | 1 | 110 | %96,4 | AKP | %40,6 |
| Bulamaçlı Köyü | 1 | 269 | %87,0 | AKP | %41,0 |
| Bölük Mah. | 1 | 276 | %87,7 | AKP | %45,5 |
| Büyükkonak Köyü | 1 | 41 | %100,0 | AKP | %70,7 |
| Büyükkütah Mah. | 1 | 154 | %86,4 | AKP | %39,5 |
| Bilali Habeş Mah. | 4 | 1.229 | %89,8 | AKP | %43,6 |
| Canpolat Paşa Mah. | 1 | 122 | %91,0 | AKP | %42,6 |
| Ceritler Köyü | 1 | 144 | %100,0 | MHP | %49,3 |
| Cumhuriyet Mah. | 1 | 142 | %93,7 | AKP | %53,9 |
| Deliosman Köyü | 1 | 201 | %86,6 | AKP | %46,5 |
| Deliçay Köyü | 1 | 55 | %101,8 | MHP | %63,0 |
| Demirciler Köyü | 1 | 57 | %96,5 | CHP | %87,3 |
| Demirciler Mah. | 2 | 564 | %87,2 | AKP | %42,4 |
| Demirışık Köyü | 1 | 88 | %100,0 | MHP | %51,7 |
| Deveciler Mah. | 1 | 379 | %88,4 | AKP | %38,3 |
| Doğan Güreş Paşa Mah. | 6 | 2.166 | %87,5 | AKP | %37,8 |
| Doğançay Köyü | 1 | 120 | %99,2 | AKP | %69,2 |
| Duruca Köyü | 2 | 421 | %88,6 | CHP | %32,7 |
| Dölek Köyü | 1 | 174 | %92,0 | AKP | %39,1 |
| Ebulüle Mah. | 4 | 1.220 | %88,1 | AKP | %39,4 |
| Ekrem Çetin Mah. | 27 | 9.799 | %86,0 | AKP | %33,7 |
| Fatih Sultan Mehmet Mah. | 3 | 992 | %87,1 | AKP | %39,7 |
| Gaziler Mah. | 2 | 411 | %94,9 | AKP | %38,9 |
| Göktaş Köyü | 1 | 147 | %97,3 | AKP | %46,4 |
| Gözkaya Köyü | 1 | 251 | %91,6 | AKP | %56,6 |
| Gülbaba Köyü | 2 | 459 | %88,5 | MHP | %40,8 |
| Gümüşsuyu Köyü | 1 | 20 | %125,0 | MHP | %40,0 |
| Güneşli Köyü | 1 | 116 | %89,7 | AKP | %51,5 |
| Güvenli Köyü | 1 | 186 | %93,6 | AKP | %38,7 |
| Hacı Gümüş Mah. | 1 | 94 | %92,6 | AKP | %45,8 |
| Hacı İlyas Mah. | 1 | 72 | %106,9 | AKP | %43,8 |
| Hacipoğlu Köyü | 1 | 60 | %96,7 | CHP | %44,8 |
| Hakverdi Mah. | 1 | 218 | %89,9 | AKP | %47,2 |
| Hasan Kamil Demirbaş Mah. | 2 | 582 | %87,3 | AKP | %37,1 |
| Helvacıoğlu Mah. | 4 | 1.434 | %83,1 | AKP | %46,7 |
| Hürriyet Mah. | 2 | 622 | %88,9 | AKP | %38,5 |
| Hindioğlu Mah. | 1 | 189 | %90,0 | MHP | %43,2 |
| Hisarköy | 1 | 181 | %88,4 | AKP | %48,1 |
| Kanuni Sultan Süleyman Mah. | 3 | 967 | %90,0 | AKP | %41,2 |
| Kapdeğirmeni Köyü | 1 | 50 | %112,0 | AKP | %50,0 |
| Karaali Mah. | 1 | 283 | %85,5 | AKP | %43,0 |
| Karacaören Köyü | 1 | 119 | %87,4 | AKP | %54,8 |
| Karamelik Köyü | 1 | 161 | %90,1 | AKP | %32,4 |
| Karaçavuş Köyü | 1 | 127 | %96,1 | AKP | %47,9 |
| Kartalbey Mah. | 2 | 632 | %88,8 | AKP | %43,1 |
| Kazım Karabekir Mah. | 12 | 4.307 | %89,5 | AKP | %38,9 |
| Ketenciler Mah. | 1 | 167 | %91,6 | AKP | %46,2 |
| Kocabeyli Köyü | 1 | 174 | %103,5 | AKP | %65,2 |
| Kuskunkıran Köyü | 1 | 36 | %102,8 | AKP | %48,7 |
| Kuzuini Köyü | 1 | 72 | %102,8 | MHP | %58,1 |
| Küplüce Köyü | 1 | 113 | %103,5 | AKP | %38,5 |
| Küçükkonak Köyü | 1 | 97 | %105,2 | MHP | %87,1 |
| Maraşal Fevzi Çakmak Mah. | 2 | 689 | %84,5 | AKP | %42,7 |
| Mağaracık Köyü | 1 | 150 | %88,0 | AKP | %62,3 |
| Mehmet Abdi Bulut Mah. | 1 | 151 | %93,4 | MHP | %32,1 |
| Mehmet Rıfat Kazancıoğlu Mah. | 15 | 5.626 | %88,9 | AKP | %37,2 |
| Mehmet Sanlı Mah. | 8 | 2.852 | %82,8 | AKP | %36,1 |
| Mehmetali Köyü | 1 | 40 | %110,0 | AKP | %65,9 |
| Mercidabık Mah. | 1 | 343 | %90,7 | AKP | %51,3 |
| Meşetlik Mah. | 1 | 166 | %88,6 | AKP | %50,7 |
| Mıhali Mah. | 1 | 196 | %94,9 | AKP | %46,1 |
| Mısırcık Köyü | 1 | 175 | %85,1 | AKP | %42,2 |
| Muallim Rıfat Bilge Mah. | 2 | 571 | %89,1 | AKP | %39,6 |
| Mullahamit Mah. | 1 | 241 | %93,4 | MHP | %44,8 |
| Mücahitler Mah. | 3 | 835 | %89,7 | AKP | %39,8 |
| Müslümanbey Mah. | 2 | 460 | %88,0 | AKP | %43,5 |
| Nacaroğlu Mah. | 1 | 156 | %89,1 | AKP | %34,6 |
| Namık Kemal Mah. | 2 | 643 | %87,6 | AKP | %47,2 |
| Namık Ünler Paşa Mah. | 3 | 793 | %89,8 | AKP | %39,5 |
| Narlıca Köyü | 1 | 80 | %97,5 | AKP | %50,0 |
| Necmettin Erbakan Mah. | 12 | 4.440 | %88,2 | AKP | %36,3 |
| Nedim Ökmen Mah. | 3 | 1.040 | %86,9 | AKP | %39,3 |
| Nurettin Mah. | 1 | 78 | %105,1 | AKP | %50,0 |
| Okçular Mah. | 1 | 307 | %84,0 | AKP | %48,7 |
| Osman Gazi Mah. | 1 | 352 | %85,8 | AKP | %49,1 |
| Oylum Mah. | 1 | 367 | %85,8 | AKP | %37,0 |
| Polat Paşa Mah. | 2 | 696 | %87,6 | AKP | %42,5 |
| Saatli Köyü | 1 | 81 | %91,4 | CHP | %44,6 |
| Saraç Mehmet Çavuş Mah. | 3 | 807 | %89,5 | AKP | %43,2 |
| Süngütepe Köyü | 1 | 238 | %92,9 | MHP | %38,4 |
| Tabakhane Mah. | 1 | 156 | %87,8 | AKP | %36,1 |
| Tahtalı Köyü | 1 | 120 | %97,5 | AKP | %31,8 |
| Tamburalı Köyü | 1 | 27 | %122,2 | CHP | %63,6 |
| Tekye Mah. | 1 | 139 | %88,5 | AKP | %41,0 |
| Tırıklı Mah. | 1 | 126 | %92,9 | MHP | %43,5 |
| Topdağı Köyü | 1 | 59 | %106,8 | AKP | %61,3 |
| Tosyalı Mah. | 2 | 568 | %87,2 | AKP | %43,3 |
| Uzunlu Köyü | 1 | 206 | %98,1 | MHP | %53,2 |
| Vaiz Mah. | 1 | 253 | %86,6 | AKP | %41,2 |
| Yavuz Sultan Selim Mah. | 2 | 648 | %90,0 | AKP | %41,1 |
| Yavuzlu Köyü | 3 | 816 | %91,7 | AKP | %42,2 |
| Yaşar Aktürk Mah. | 9 | 3.272 | %88,8 | AKP | %38,7 |
| Yedi Aralık Mah. | 2 | 548 | %86,3 | AKP | %46,0 |
| Yeni Mah. | 1 | 196 | %92,4 | AKP | %48,6 |
| Zeytinli Mah. | 1 | 263 | %89,0 | AKP | %47,2 |
| Çakallıpınar Köyü | 1 | 43 | %95,4 | AKP | %60,0 |
| Çalkaya Köyü | 1 | 91 | %94,5 | AKP | %60,5 |
| Çaylak Mah. | 1 | 174 | %86,8 | AKP | %35,5 |
| Çerçili Köyü | 1 | 311 | %90,0 | AKP | %44,4 |
| Çukuroba Köyü | 2 | 429 | %89,3 | CHP | %40,4 |
| Çörten Köyü | 1 | 142 | %93,0 | AKP | %29,8 |
| Öncü Pınar Mah. | 3 | 801 | %92,3 | MHP | %50,4 |
| İnanlı Köyü | 1 | 73 | %98,6 | MHP | %37,7 |
| İnnaplı Kütah Mah. | 1 | 188 | %86,7 | AKP | %41,4 |
| İslambey Mah. | 1 | 203 | %87,7 | AKP | %48,0 |
| İsmet Paşa Mah. | 7 | 2.372 | %85,9 | AKP | %35,1 |
| Şehit Sakıp Mah. | 2 | 740 | %87,8 | AKP | %45,8 |
| Şehitler Mah. | 1 | 295 | %85,8 | AKP | %38,7 |
| Şıh Abdullah Mah. | 2 | 601 | %87,2 | AKP | %39,4 |
| Şıh Ahmet Mah. | 1 | 226 | %90,7 | AKP | %47,9 |
| Şıh Mehmet Mah. | 5 | 1.658 | %91,4 | AKP | %42,7 |
| Şıhlar Mah. | 1 | 116 | %89,7 | AKP | %46,5 |
| Şörhabil Mah. | 2 | 405 | %89,1 | AKP | %52,3 |