%48,6
AK PARTİ birinci
26.162 geçerli oy · katılım %87,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Taşköprü ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %48,6 ile birinci; 26.162 geçerli oy, katılım %87,7.
Kayıtlı seçmen 30.851 · Oy kullanan 27.043 (katılım %87,7) · Geçerli 26.162 · Geçersiz 881
Taşköprü Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 12.715 | %48,6 |
| CHP | 4.970 | %19,0 |
| MHP | 4.027 | %15,4 |
| İYİ | 2.141 | %8,2 |
| YRP | 621 | %2,4 |
| ZAFER | 450 | %1,7 |
| MEMLEKET | 227 | %0,9 |
| BBP | 215 | %0,8 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 192 | %0,7 |
| AP | 172 | %0,7 |
| ANAP | 113 | %0,4 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 65 | %0,3 |
| GENÇPARTİ | 35 | %0,1 |
| VATAN | 34 | %0,1 |
| DEM | 32 | %0,1 |
| MİLLET | 29 | %0,1 |
| TKP | 23 | %0,1 |
| HKP | 23 | %0,1 |
| HAK-PAR | 19 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 15 | %0,1 |
| TKH | 13 | %0,1 |
| GBP | 12 | %0,1 |
| SOL | 11 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 3 | %0,0 |
| Hasan Doğan Vurdu (bağımsız) | 3 | %0,0 |
| YP | 2 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Taşköprü mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Abay Köyü | 1 | 155 | %92,9 | CHP | %36,9 |
| Abdalhasan Köyü | 1 | 104 | %77,9 | CHP | %28,6 |
| Afşar Köyü | 1 | 196 | %91,8 | AKP | %48,5 |
| Akdeğirmen Köyü | 1 | 271 | %94,1 | AKP | %62,4 |
| Akdoğan Köyü | 1 | 161 | %95,7 | AKP | %43,8 |
| Akdoğantekke Köyü | 1 | 165 | %91,5 | AKP | %50,3 |
| Akseki Köyü | 1 | 77 | %92,2 | AKP | %60,0 |
| Akçakese Köyü | 1 | 209 | %86,6 | AKP | %57,8 |
| Alamabatak Köyü | 1 | 126 | %97,6 | AKP | %42,3 |
| Alamakayış Köyü | 1 | 99 | %80,8 | AKP | %85,0 |
| Alamaşişli Köyü | 1 | 112 | %90,2 | AKP | %53,1 |
| Alasökü Köyü | 1 | 37 | %75,7 | AKP | %50,0 |
| Alatarla Köyü | 3 | 881 | %89,4 | AKP | %43,9 |
| Alipaşa Köyü | 1 | 93 | %85,0 | AKP | %79,5 |
| Alisaray Köyü | 1 | 118 | %94,1 | AKP | %42,3 |
| Armutlu Köyü | 1 | 118 | %86,4 | AKP | %50,5 |
| Arslanlı Köyü | 1 | 94 | %80,9 | MHP | %36,5 |
| Ayvalı Köyü | 1 | 353 | %90,1 | AKP | %60,6 |
| Ağcıkişi Mah. | 1 | 366 | %92,6 | AKP | %38,8 |
| Aşağıemerce Köyü | 1 | 159 | %93,7 | AKP | %49,0 |
| Aşağıçayırcık Köyü | 1 | 175 | %98,9 | AKP | %64,9 |
| Aşağıçit Köyü | 1 | 104 | %84,6 | AKP | %54,8 |
| Aşağışehirören Köyü | 1 | 65 | %78,5 | AKP | %54,2 |
| Badembekdemir Köyü | 1 | 121 | %90,1 | AKP | %59,2 |
| Bademci Köyü | 1 | 143 | %93,7 | AKP | %57,9 |
| Bahçelievler Mah. | 6 | 2.167 | %87,9 | AKP | %47,2 |
| Bekdemirekşi Köyü | 1 | 197 | %92,4 | AKP | %68,9 |
| Bekirli Köyü | 1 | 93 | %93,6 | AKP | %57,8 |
| Beyköy | 1 | 279 | %83,9 | AKP | %45,6 |
| Boyundurcak Köyü | 1 | 257 | %98,1 | AKP | %57,2 |
| Bozarmut Köyü | 1 | 146 | %94,5 | AKP | %63,4 |
| Böcü Köyü | 1 | 110 | %90,9 | AKP | %37,4 |
| Bükköy | 1 | 198 | %95,5 | AKP | %54,4 |
| Camikebir Mah. | 5 | 1.789 | %85,2 | AKP | %42,7 |
| Celep Köyü | 1 | 132 | %81,1 | AKP | %51,5 |
| Dağbelören Köyü | 1 | 82 | %73,2 | AKP | %63,2 |
| Derebeysibey Köyü | 1 | 112 | %94,6 | AKP | %57,4 |
| Derekaraağaç Köyü | 1 | 70 | %78,6 | AKP | %48,2 |
| Dereköy | 1 | 130 | %84,6 | AKP | %73,6 |
| Donalar Köyü | 1 | 296 | %92,6 | AKP | %45,9 |
| Doymuş Köyü | 1 | 52 | %82,7 | CHP | %36,6 |
| Duruca Köyü | 1 | 171 | %84,8 | AKP | %67,1 |
| Dilek Köyü | 1 | 47 | %78,7 | AKP | %51,4 |
| Ersil Köyü | 1 | 234 | %83,8 | AKP | %40,0 |
| Erikköy | 1 | 81 | %91,4 | AKP | %41,9 |
| Esenlik Köyü | 1 | 209 | %91,4 | AKP | %68,8 |
| Eskiatça Köyü | 1 | 114 | %94,7 | AKP | %77,6 |
| Eskioğlu Köyü | 1 | 49 | %81,6 | CHP | %30,8 |
| Ethem Mah. | 1 | 348 | %89,9 | AKP | %39,0 |
| Garipşah Köyü | 1 | 93 | %92,5 | AKP | %52,9 |
| Gökırmak Mah. | 1 | 234 | %91,9 | AKP | %58,6 |
| Gündoğdu Köyü | 1 | 65 | %86,2 | AKP | %74,1 |
| Güneykalınkese Köyü | 1 | 131 | %77,9 | AKP | %34,4 |
| Gizlice Mah. | 3 | 825 | %87,5 | AKP | %49,9 |
| Hacıali Köyü | 1 | 74 | %75,7 | AKP | %24,5 |
| Hamzaoğlu Köyü | 1 | 246 | %89,8 | AKP | %33,8 |
| Harmancık Mah. | 4 | 1.499 | %86,1 | AKP | %44,0 |
| Hasanlı Köyü | 1 | 54 | %85,2 | AKP | %37,0 |
| Hocaköy | 1 | 86 | %80,2 | AKP | %42,2 |
| Kabalar Köyü | 1 | 91 | %96,7 | AKP | %56,3 |
| Kadıköy | 1 | 63 | %88,9 | AKP | %45,5 |
| Kapaklı Köyü | 1 | 125 | %73,6 | AKP | %53,9 |
| Karacakaya Köyü | 1 | 53 | %86,8 | AKP | %44,2 |
| Karacaoğlu Köyü | 1 | 153 | %90,9 | AKP | %65,9 |
| Karadedeoğlu Köyü | 1 | 55 | %80,0 | AKP | %48,8 |
| Karapürçek Köyü | 1 | 202 | %83,2 | AKP | %45,3 |
| Karasait Mah. | 2 | 528 | %86,0 | AKP | %36,2 |
| Karnıaçık Köyü | 1 | 143 | %90,9 | AKP | %53,5 |
| Karşıköy | 1 | 278 | %91,4 | AKP | %53,1 |
| Kayadibi Köyü | 1 | 140 | %76,4 | AKP | %58,8 |
| Kayapınar Köyü | 1 | 59 | %55,9 | AKP | %69,7 |
| Kaygınca Köyü | 1 | 181 | %91,2 | AKP | %50,0 |
| Kese Köyü | 1 | 68 | %77,9 | AKP | %43,1 |
| Kılıçlı Köyü | 1 | 80 | %77,5 | AKP | %43,3 |
| Kıran Köyü | 1 | 143 | %87,4 | AKP | %57,1 |
| Kırha Köyü | 1 | 156 | %94,2 | AKP | %50,0 |
| Kızılcaören Köyü | 1 | 190 | %90,5 | AKP | %63,9 |
| Kızılcaörhen Köyü | 1 | 147 | %92,5 | AKP | %60,5 |
| Kızılkese Köyü | 1 | 61 | %85,3 | AKP | %46,0 |
| Kornapa Köyü | 1 | 222 | %89,2 | AKP | %34,4 |
| Koçanlı Köyü | 1 | 106 | %84,0 | AKP | %48,9 |
| Kuyluş Köyü | 1 | 106 | %95,3 | İYİ | %33,7 |
| Kuzkalınkese Köyü | 1 | 107 | %64,5 | AKP | %68,7 |
| Köçekli Köyü | 1 | 193 | %79,8 | CHP | %43,6 |
| Küçüksü Köyü | 1 | 190 | %87,9 | AKP | %54,0 |
| Kirazcık Köyü | 1 | 70 | %81,4 | AKP | %49,1 |
| Masatlar Köyü | 1 | 181 | %93,9 | AKP | %57,1 |
| Musalla Mah. | 1 | 231 | %84,9 | AKP | %42,4 |
| Obrucak Köyü | 1 | 150 | %78,7 | AKP | %47,5 |
| Olukbaşı Köyü | 1 | 181 | %90,1 | AKP | %33,5 |
| Ortaköy | 1 | 170 | %92,9 | AKP | %61,6 |
| Ortaöz Köyü | 1 | 41 | %87,8 | CHP | %66,7 |
| Oymaağaçseki Köyü | 1 | 94 | %92,6 | AKP | %52,4 |
| Paşaköy | 1 | 201 | %72,1 | AKP | %40,7 |
| Pulcular Mah. | 6 | 1.962 | %83,6 | AKP | %43,4 |
| Pirahmetli Köyü | 1 | 101 | %68,3 | AKP | %64,1 |
| Samanlıören Köyü | 1 | 116 | %94,8 | AKP | %66,1 |
| Sarıkavak Köyü | 1 | 105 | %87,6 | AKP | %68,2 |
| Sarıseki Köyü | 1 | 87 | %85,1 | AKP | %60,0 |
| Sarpun Köyü | 1 | 89 | %88,8 | AKP | %83,5 |
| Sümer Mah. | 1 | 325 | %91,4 | AKP | %55,6 |
| Tabakhane Mah. | 2 | 399 | %86,0 | AKP | %37,6 |
| Tavukçuoğlu Köyü | 1 | 71 | %97,2 | AKP | %36,5 |
| Taşçılar Köyü | 1 | 60 | %75,0 | AKP | %54,8 |
| Tekeoğlu Köyü | 1 | 162 | %96,3 | AKP | %41,8 |
| Tekke Mah. | 3 | 1.133 | %87,1 | AKP | %51,3 |
| Tepedelik Köyü | 1 | 124 | %86,3 | AKP | %53,8 |
| Tokaş Köyü | 1 | 67 | %86,6 | CHP | %54,4 |
| Urgancı Köyü | 1 | 167 | %98,8 | AKP | %69,5 |
| Uzunkavak Köyü | 1 | 322 | %91,9 | AKP | %44,6 |
| Vakıfbelören Köyü | 1 | 205 | %94,2 | AKP | %54,3 |
| Yavuç Köyü | 1 | 223 | %86,6 | İYİ | %46,5 |
| Yavuçkuyucağı Köyü | 1 | 168 | %85,7 | AKP | %48,6 |
| Yazıhamit Köyü | 1 | 160 | %93,8 | AKP | %38,0 |
| Yeniler Köyü | 1 | 98 | %83,7 | AKP | %55,0 |
| Yeşilyurt Köyü | 1 | 96 | %92,7 | AKP | %61,8 |
| Yoğunoluk Köyü | 1 | 107 | %75,7 | AKP | %44,2 |
| Yukarıemerce Köyü | 1 | 130 | %92,3 | AKP | %45,6 |
| Yukarıçayırcık Köyü | 1 | 173 | %91,9 | AKP | %60,5 |
| Yukarışehirören Köyü | 1 | 58 | %81,0 | AKP | %48,9 |
| Çambaşı Köyü | 1 | 125 | %88,8 | AKP | %46,7 |
| Çaycevher Köyü | 1 | 258 | %89,5 | AKP | %46,1 |
| Çaykirpi Köyü | 1 | 128 | %90,6 | AKP | %60,5 |
| Çaylaklar Köyü | 1 | 94 | %91,5 | AKP | %37,2 |
| Çekiç Köyü | 1 | 59 | %88,1 | AKP | %66,0 |
| Çetmi Köyü | 2 | 555 | %92,6 | AKP | %43,5 |
| Çevik Köyü | 1 | 72 | %87,5 | AKP | %50,0 |
| Çoroğlu Köyü | 1 | 162 | %98,2 | AKP | %86,2 |
| Çördük Köyü | 1 | 243 | %88,5 | CHP | %56,3 |
| Çiftkıran Köyü | 1 | 120 | %83,3 | AKP | %62,0 |
| Çiftlikköy | 1 | 144 | %85,4 | AKP | %60,7 |
| Çitköy | 1 | 182 | %88,5 | AKP | %55,7 |
| Ömerli Köyü | 1 | 75 | %86,7 | AKP | %59,3 |
| Örhen Köyü | 1 | 97 | %97,9 | AKP | %62,4 |
| Örhenli Köyü | 1 | 91 | %90,1 | AKP | %48,7 |
| Üstatlar Mah. | 3 | 965 | %88,5 | AKP | %41,7 |
| İmamoğlu Köyü | 1 | 88 | %70,5 | AKP | %63,3 |
| İncesu Köyü | 1 | 227 | %82,4 | AKP | %51,2 |
| Şahinçatı Köyü | 1 | 60 | %73,3 | AKP | %51,2 |
| Şehirören Köyü | 1 | 67 | %68,7 | AKP | %48,8 |