%39,8
AK PARTİ birinci
97.544 geçerli oy · katılım %90,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kastamonu Merkez ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %39,8 ile birinci; 97.544 geçerli oy, katılım %90,0.
Kayıtlı seçmen 111.460 · Oy kullanan 100.350 (katılım %90,0) · Geçerli 97.544 · Geçersiz 2.806
Kastamonu Merkez Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 38.836 | %39,8 |
| CHP | 26.632 | %27,3 |
| MHP | 15.286 | %15,7 |
| İYİ | 8.382 | %8,6 |
| ZAFER | 2.245 | %2,3 |
| YRP | 2.177 | %2,2 |
| MEMLEKET | 771 | %0,8 |
| BBP | 610 | %0,6 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 587 | %0,6 |
| AP | 330 | %0,3 |
| ANAP | 325 | %0,3 |
| DEM | 292 | %0,3 |
| GENÇPARTİ | 231 | %0,2 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 216 | %0,2 |
| MİLLET | 105 | %0,1 |
| VATAN | 85 | %0,1 |
| HKP | 78 | %0,1 |
| HAK-PAR | 70 | %0,1 |
| TKP | 60 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 44 | %0,1 |
| GBP | 44 | %0,1 |
| Hasan Doğan Vurdu (bağımsız) | 40 | %0,0 |
| SOL | 33 | %0,0 |
| TKH | 30 | %0,0 |
| YP | 20 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 7 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 4 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 4 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Kastamonu Merkez mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Ahlatköy | 1 | 124 | %89,5 | AKP | %55,0 |
| Ahlatçık Köyü | 1 | 117 | %94,0 | AKP | %37,4 |
| Ahmetbey Köyü | 1 | 97 | %95,9 | MHP | %33,0 |
| Akdoğan Köyü | 1 | 340 | %99,4 | AKP | %56,6 |
| Akkaya Bucağı İsmailli Köyü | 1 | 132 | %90,2 | AKP | %54,4 |
| Akmescit Mah. | 3 | 865 | %88,2 | AKP | %45,8 |
| Aksinir Köyü | 1 | 84 | %95,2 | AKP | %45,3 |
| Aktekke Mah. | 8 | 3.046 | %86,1 | AKP | %39,4 |
| Akçakese Köyü | 1 | 66 | %92,4 | AKP | %45,0 |
| Akçataş Köyü | 1 | 152 | %94,1 | AKP | %51,9 |
| Alparslan Köyü | 1 | 90 | %100,0 | AKP | %49,4 |
| Alpağut Köyü | 1 | 222 | %91,9 | AKP | %59,2 |
| Alpı Köyü | 1 | 103 | %101,9 | AKP | %53,4 |
| Alçıcılar Köyü | 1 | 224 | %83,5 | AKP | %58,6 |
| Arız Köyü | 1 | 161 | %93,2 | AKP | %46,5 |
| Atabeygazi Mah. | 1 | 231 | %86,2 | AKP | %48,9 |
| Ayvalar Köyü | 1 | 99 | %89,9 | AKP | %49,4 |
| Aşağıakça Köyü | 1 | 67 | %95,5 | AKP | %63,5 |
| Aşağıbatak Köyü | 1 | 50 | %94,0 | AKP | %56,5 |
| Aşağıelyakut Köyü | 1 | 163 | %95,7 | AKP | %32,0 |
| Aşağıyuva Köyü | 1 | 135 | %97,8 | AKP | %51,6 |
| Bahadır Köyü | 1 | 118 | %98,3 | AKP | %33,3 |
| Ballık Köyü | 1 | 85 | %95,3 | AKP | %46,8 |
| Baltacı Köyü | 1 | 53 | %101,9 | AKP | %51,9 |
| Baltacıkuyucağı Köyü | 1 | 143 | %95,8 | CHP | %33,8 |
| Bayındır Köyü | 1 | 50 | %96,0 | AKP | %51,2 |
| Başköy | 1 | 81 | %93,8 | MHP | %42,1 |
| Başören Köyü | 1 | 149 | %86,6 | AKP | %49,1 |
| Beyçelebi Mah. | 6 | 2.128 | %89,2 | CHP | %37,2 |
| Bostanköy | 1 | 181 | %93,9 | AKP | %40,4 |
| Bozoğlak Köyü | 1 | 145 | %91,7 | AKP | %46,2 |
| Budamış Mah. | 6 | 1.911 | %90,3 | AKP | %35,8 |
| Bulacık Köyü | 1 | 131 | %93,9 | AKP | %37,5 |
| Burhanlı Köyü | 1 | 91 | %95,6 | AKP | %66,3 |
| Bükköy | 1 | 313 | %93,3 | AKP | %36,4 |
| Bürme Köyü | 1 | 54 | %107,4 | AKP | %66,1 |
| Cambaz Köyü | 1 | 64 | %79,7 | AKP | %37,3 |
| Candaroğulları Mah. | 17 | 6.095 | %87,1 | AKP | %35,8 |
| Cebeci Köyü | 1 | 79 | %88,6 | AKP | %51,4 |
| Cebrail Mah. | 4 | 1.333 | %88,1 | AKP | %40,3 |
| Civciler Köyü | 1 | 87 | %96,6 | AKP | %35,7 |
| Damlaçay Köyü | 1 | 113 | %100,0 | AKP | %55,0 |
| Darıbükü Köyü | 1 | 112 | %100,9 | AKP | %67,0 |
| Dayılar Köyü | 1 | 74 | %97,3 | AKP | %35,3 |
| Demirci Köyü | 1 | 152 | %95,4 | AKP | %64,1 |
| Dereberçin Köyü | 1 | 133 | %95,5 | AKP | %72,7 |
| Dereköy | 1 | 168 | %92,9 | AKP | %54,6 |
| Dokuzkat Köyü | 1 | 163 | %98,2 | AKP | %33,6 |
| Dursunlar Köyü | 1 | 92 | %97,8 | AKP | %51,7 |
| Duruçay Köyü | 1 | 217 | %93,6 | AKP | %48,5 |
| Eceoğlu Köyü | 1 | 72 | %94,4 | AKP | %48,5 |
| Elmayakası Köyü | 1 | 95 | %96,8 | AKP | %44,4 |
| Emirköy | 1 | 88 | %90,9 | AKP | %76,6 |
| Emirli Köyü | 1 | 233 | %93,6 | AKP | %63,3 |
| Esenler Köyü | 1 | 72 | %95,8 | AKP | %70,5 |
| Esenli Köyü | 1 | 112 | %90,2 | AKP | %58,6 |
| Esentepe Mah. | 7 | 2.405 | %89,5 | AKP | %54,5 |
| Etyemez Köyü | 1 | 202 | %98,0 | AKP | %53,5 |
| Evciler Köyü | 1 | 65 | %106,2 | AKP | %65,6 |
| Eymir Köyü | 1 | 95 | %97,9 | AKP | %43,3 |
| Eşen Köyü | 1 | 172 | %94,2 | AKP | %42,8 |
| Gelinören Köyü | 1 | 120 | %90,0 | AKP | %60,2 |
| Geyikli Köyü | 1 | 89 | %84,3 | AKP | %38,0 |
| Göcen Köyü | 1 | 82 | %100,0 | AKP | %46,9 |
| Gödel Köyü | 1 | 75 | %97,3 | AKP | %41,7 |
| Gökçekent Köyü | 1 | 97 | %102,1 | AKP | %54,3 |
| Gökçukur Köyü | 1 | 64 | %93,8 | AKP | %46,6 |
| Gölköy | 1 | 252 | %92,1 | CHP | %36,1 |
| Gömeç Köyü | 1 | 114 | %97,4 | AKP | %59,6 |
| Gömmece Köyü | 1 | 85 | %97,7 | AKP | %60,2 |
| Gülef Köyü | 1 | 71 | %100,0 | AKP | %51,4 |
| Girdallı Köyü | 1 | 61 | %104,9 | AKP | %50,0 |
| Hacıbey Köyü | 1 | 266 | %93,6 | AKP | %57,1 |
| Hacıköy | 1 | 116 | %96,6 | AKP | %59,1 |
| Hacımuharrem Köyü | 1 | 198 | %93,4 | AKP | %37,6 |
| Hacıyusuf Köyü | 1 | 79 | %92,4 | AKP | %39,1 |
| Hacıilyas Köyü | 1 | 47 | %93,6 | AKP | %65,9 |
| Hacışaban Köyü | 1 | 71 | %90,1 | AKP | %45,6 |
| Halaçlı Köyü | 1 | 186 | %99,5 | AKP | %62,8 |
| Halife Köyü | 1 | 157 | %92,4 | MHP | %53,1 |
| Halifekuyucağı Köyü | 1 | 98 | %98,0 | CHP | %38,3 |
| Hamitköy | 1 | 52 | %103,9 | AKP | %42,6 |
| Hasköy | 1 | 223 | %94,6 | MHP | %44,1 |
| Hatipköy | 1 | 116 | %100,9 | AKP | %67,0 |
| Hatipli Köyü | 1 | 104 | %100,0 | AKP | %63,0 |
| Hatipoğlu Köyü | 1 | 141 | %82,3 | AKP | %51,8 |
| Haydarlar Köyü | 1 | 114 | %93,9 | AKP | %59,4 |
| Hepkebirler Mah. | 4 | 1.160 | %89,2 | AKP | %39,7 |
| Hocaköy | 1 | 150 | %92,0 | AKP | %36,8 |
| Honsalar Mah. | 3 | 847 | %85,1 | AKP | %43,7 |
| Hüseyinli Köyü | 1 | 92 | %92,4 | AKP | %57,0 |
| Hisarardı Mah. | 2 | 635 | %86,3 | AKP | %41,8 |
| Kadıoğlu Köyü | 1 | 155 | %97,4 | AKP | %55,2 |
| Karaevli Köyü | 1 | 102 | %91,2 | AKP | %60,5 |
| Karakuz Köyü | 1 | 64 | %95,3 | AKP | %43,1 |
| Karamukmolla Köyü | 1 | 105 | %97,1 | AKP | %50,5 |
| Karaçomak Köyü | 1 | 143 | %92,3 | AKP | %53,4 |
| Karaş Köyü | 1 | 256 | %96,9 | AKP | %49,0 |
| Kasaba Köyü | 1 | 78 | %105,1 | AKP | %40,2 |
| Kasabaörencik Köyü | 1 | 67 | %98,5 | AKP | %34,9 |
| Kavakköy | 1 | 127 | %96,1 | AKP | %42,7 |
| Kavalca Köyü | 1 | 76 | %101,3 | AKP | %46,7 |
| Kayalı Köyü | 1 | 74 | %101,4 | AKP | %52,1 |
| Kayı Köyü | 1 | 196 | %93,9 | AKP | %52,2 |
| Kaşçılar Köyü | 1 | 99 | %99,0 | AKP | %50,0 |
| Kemerler Köyü | 1 | 110 | %95,5 | AKP | %43,1 |
| Keremli Köyü | 1 | 194 | %95,9 | AKP | %57,1 |
| Kırcalar Köyü | 1 | 166 | %94,0 | AKP | %30,5 |
| Kırık Köyü | 1 | 63 | %101,6 | AKP | %41,3 |
| Kırışoğlu Köyü | 1 | 108 | %94,4 | AKP | %53,0 |
| Kırkçeşme Mah. | 3 | 1.107 | %87,0 | AKP | %45,4 |
| Kızılkese Köyü | 1 | 128 | %88,3 | AKP | %59,8 |
| Konukça Köyü | 1 | 164 | %96,3 | AKP | %49,3 |
| Koruköy | 1 | 110 | %100,0 | AKP | %37,7 |
| Kurtgömeç Köyü | 1 | 155 | %100,7 | AKP | %38,0 |
| Kurtkayı Köyü | 1 | 62 | %88,7 | AKP | %38,5 |
| Kurucaören Köyü | 1 | 58 | %103,5 | AKP | %38,2 |
| Kurusaray Köyü | 1 | 287 | %92,3 | AKP | %60,6 |
| Kuzeykent Mah. | 50 | 18.255 | %88,0 | CHP | %33,5 |
| Kuzyaka Bucağı Emirler Köyü | 1 | 142 | %92,3 | AKP | %53,5 |
| Kuzyaka Bucağı Kıyık Köyü | 1 | 113 | %89,4 | AKP | %54,6 |
| Kuzyaka Bucağı Çavundur Köyü | 1 | 131 | %101,5 | AKP | %66,2 |
| Kuzyaka Bucağı İsmailli Köyü | 1 | 122 | %98,4 | AKP | %54,7 |
| Kuzyaka Köyü | 1 | 120 | %87,5 | CHP | %31,4 |
| Kuşkara Köyü | 1 | 146 | %93,2 | AKP | %60,5 |
| Köklü Köyü | 1 | 128 | %96,9 | AKP | %60,8 |
| Köseoğlu Köyü | 1 | 153 | %92,2 | AKP | %64,8 |
| Küçüksu Köyü | 1 | 242 | %100,8 | AKP | %49,2 |
| Kirenli Köyü | 1 | 77 | %88,3 | AKP | %46,3 |
| Mehmet Akif Ersoy Mah. | 49 | 18.083 | %89,3 | AKP | %42,1 |
| Merkez Bucağı Emirler Köyü | 1 | 223 | %96,9 | AKP | %46,9 |
| Merkez Bucağı Kıyık Köyü | 1 | 144 | %98,6 | AKP | %58,8 |
| Merkez Bucağı Çavundur Köyü | 1 | 133 | %90,2 | AKP | %55,1 |
| Mescitköy | 1 | 110 | %96,4 | AKP | %48,0 |
| Mollaköy | 1 | 82 | %101,2 | AKP | %45,8 |
| Musallar Köyü | 1 | 109 | %97,3 | AKP | %48,5 |
| Nalcıkuyucağı Köyü | 1 | 83 | %95,2 | AKP | %56,4 |
| Numanlar Köyü | 1 | 94 | %97,9 | AKP | %45,5 |
| Obruk Köyü | 1 | 111 | %93,7 | AKP | %42,7 |
| Omcular Köyü | 1 | 44 | %102,3 | AKP | %34,1 |
| Ortaboğaz Köyü | 1 | 167 | %97,0 | AKP | %48,2 |
| Ortaköy | 1 | 130 | %99,2 | AKP | %37,6 |
| Oğulköy | 1 | 160 | %91,9 | AKP | %52,1 |
| Pehlivanköy | 1 | 179 | %95,5 | AKP | %58,3 |
| Sada Köyü | 1 | 52 | %101,9 | AKP | %49,1 |
| Sahip Köyü | 1 | 73 | %98,6 | AKP | %46,5 |
| Sapaca Köyü | 1 | 74 | %102,7 | AKP | %52,1 |
| Saraycık Köyü | 1 | 236 | %96,2 | AKP | %58,9 |
| Saraçlar Mah. | 28 | 9.816 | %91,0 | AKP | %34,4 |
| Sarıca Köyü | 1 | 69 | %94,2 | AKP | %55,4 |
| Sarıömer Köyü | 1 | 111 | %96,4 | AKP | %42,9 |
| Seremettin Köyü | 1 | 106 | %97,2 | AKP | %59,0 |
| Sırasöğütler Köyü | 1 | 141 | %96,5 | AKP | %65,1 |
| Subaşı Köyü | 1 | 190 | %97,9 | AKP | %45,3 |
| Sulusökü Köyü | 1 | 64 | %68,8 | AKP | %50,0 |
| Sipahi Köyü | 1 | 94 | %97,9 | AKP | %37,1 |
| Talipler Köyü | 1 | 82 | %101,2 | AKP | %36,3 |
| Tarlatepe Köyü | 1 | 83 | %88,0 | AKP | %37,7 |
| Taşlık Köyü | 1 | 164 | %98,2 | AKP | %51,9 |
| Tekkeköy | 1 | 40 | %95,0 | AKP | %56,8 |
| Tepeharman Köyü | 1 | 78 | %93,6 | AKP | %48,6 |
| Terziköy | 1 | 130 | %93,9 | AKP | %52,1 |
| Topçuoğlu Mah. | 2 | 709 | %88,6 | AKP | %39,7 |
| Uzunoluk Köyü | 1 | 162 | %94,4 | AKP | %49,0 |
| Yaka Köyü | 1 | 90 | %90,0 | AKP | %43,0 |
| Yarören Köyü | 1 | 88 | %98,9 | AKP | %47,0 |
| Yavuzselim Mah. | 1 | 369 | %87,3 | AKP | %36,5 |
| Yenikavak Köyü | 1 | 109 | %90,8 | AKP | %63,1 |
| Yılancı Köyü | 1 | 62 | %101,6 | AKP | %44,3 |
| Yolkonak Köyü | 1 | 138 | %93,5 | AKP | %58,5 |
| Yukarıbatak Köyü | 2 | 434 | %91,2 | AKP | %56,3 |
| Yukarıelyakut Köyü | 1 | 347 | %89,6 | AKP | %55,1 |
| Yukarıkuyucak Köyü | 1 | 139 | %97,8 | AKP | %50,4 |
| Yunusköy | 1 | 188 | %90,4 | AKP | %55,8 |
| Yürekveren Köyü | 1 | 186 | %96,8 | AKP | %45,2 |
| Çakıllı Köyü | 1 | 99 | %95,0 | AKP | %56,5 |
| Çatalçam Köyü | 1 | 83 | %92,8 | AKP | %59,2 |
| Çatören Köyü | 1 | 128 | %93,0 | AKP | %50,9 |
| Çerçiköy | 1 | 129 | %99,2 | AKP | %61,7 |
| Çevreli Köyü | 1 | 124 | %97,6 | AKP | %37,0 |
| Çıbanköy | 1 | 104 | %82,7 | AKP | %67,1 |
| Çorumlu Köyü | 1 | 90 | %94,4 | AKP | %40,7 |
| Çiğil Köyü | 1 | 105 | %91,4 | CHP | %34,4 |
| Ömerli Köyü | 1 | 67 | %103,0 | AKP | %41,8 |
| Örencik Köyü | 2 | 764 | %89,3 | CHP | %36,1 |
| Örenyeri Köyü | 1 | 56 | %100,0 | AKP | %62,5 |
| Ümitköy | 1 | 150 | %100,7 | AKP | %63,0 |
| Üyücek Köyü | 2 | 154 | %95,5 | İYİ | %37,2 |
| İbrahimli Köyü | 1 | 101 | %96,0 | AKP | %59,0 |
| İbişler Köyü | 1 | 133 | %96,2 | AKP | %48,0 |
| İmamköy | 1 | 88 | %94,3 | AKP | %53,8 |
| İnceboğaz Köyü | 1 | 126 | %96,8 | MHP | %41,0 |
| İnönü Mah. | 46 | 16.459 | %89,5 | AKP | %34,3 |
| İsfendiyar Mah. | 3 | 781 | %88,2 | AKP | %41,2 |
| İslamköy | 1 | 63 | %93,7 | AKP | %40,4 |
| İsmailbey Mah. | 7 | 2.539 | %88,3 | AKP | %34,1 |
| Şeyhköy | 1 | 102 | %80,4 | AKP | %58,8 |