%52,4
AK PARTİ birinci
13.332 geçerli oy · katılım %86,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
İnebolu ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %52,4 ile birinci; 13.332 geçerli oy, katılım %86,9.
Kayıtlı seçmen 15.988 · Oy kullanan 13.887 (katılım %86,9) · Geçerli 13.332 · Geçersiz 555
İnebolu Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 6.988 | %52,4 |
| CHP | 2.737 | %20,5 |
| MHP | 1.555 | %11,7 |
| İYİ | 737 | %5,5 |
| YRP | 334 | %2,5 |
| ZAFER | 211 | %1,6 |
| BBP | 144 | %1,1 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 120 | %0,9 |
| MEMLEKET | 113 | %0,9 |
| AP | 81 | %0,6 |
| ANAP | 63 | %0,5 |
| HKP | 41 | %0,3 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 39 | %0,3 |
| HAK-PAR | 27 | %0,2 |
| TKP | 23 | %0,2 |
| MİLLET | 22 | %0,2 |
| DEM | 20 | %0,2 |
| VATAN | 19 | %0,1 |
| GENÇPARTİ | 17 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 11 | %0,1 |
| GBP | 11 | %0,1 |
| SOL | 7 | %0,1 |
| TKH | 5 | %0,0 |
| Hasan Doğan Vurdu (bağımsız) | 3 | %0,0 |
| YP | 2 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 2 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
İnebolu mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akgüney Köyü | 1 | 137 | %81,8 | AKP | %65,1 |
| Akkonak Köyü | 1 | 105 | %84,8 | AKP | %39,5 |
| Aktaş Köyü | 1 | 57 | %96,5 | AKP | %56,9 |
| Akçay Köyü | 1 | 49 | %81,6 | AKP | %71,8 |
| Alaca Köyü | 1 | 51 | %82,4 | AKP | %60,0 |
| Atabeyli Köyü | 1 | 189 | %84,7 | AKP | %60,0 |
| Avara Mah. | 1 | 285 | %86,3 | AKP | %45,3 |
| Ayvaköy | 1 | 37 | %97,3 | AKP | %42,9 |
| Ayvat Köyü | 1 | 58 | %81,0 | AKP | %42,2 |
| Aşağıhatipbağı Mah. | 7 | 2.375 | %87,7 | AKP | %38,4 |
| Aşağıçaylı Köyü | 1 | 121 | %90,1 | AKP | %46,3 |
| Bayıralan Köyü | 1 | 115 | %84,4 | AKP | %52,9 |
| Başköy | 1 | 56 | %82,1 | AKP | %38,6 |
| Belen Köyü | 1 | 106 | %71,7 | AKP | %75,0 |
| Belence Köyü | 1 | 67 | %94,0 | AKP | %87,1 |
| Belören Köyü | 1 | 55 | %78,2 | CHP | %41,0 |
| Beyler Köyü | 1 | 54 | %92,6 | AKP | %64,4 |
| Boyran Mah. | 2 | 495 | %86,1 | AKP | %42,8 |
| Camikebir Mah. | 3 | 763 | %85,7 | AKP | %40,1 |
| Cünürye Mah. | 6 | 1.694 | %85,0 | AKP | %36,9 |
| Deliktaş Köyü | 1 | 55 | %80,0 | AKP | %77,3 |
| Deresökü Köyü | 1 | 80 | %87,5 | AKP | %71,6 |
| Doğanören Köyü | 1 | 80 | %72,5 | AKP | %73,2 |
| Durupınar Köyü | 1 | 125 | %88,0 | AKP | %55,6 |
| Dibek Köyü | 1 | 178 | %88,8 | AKP | %70,2 |
| Dikili Köyü | 1 | 230 | %90,9 | AKP | %66,5 |
| Erenyolu Köyü | 1 | 133 | %94,7 | AKP | %71,7 |
| Erkekarpa Köyü | 1 | 241 | %88,8 | AKP | %63,2 |
| Esenyurt Köyü | 1 | 48 | %87,5 | AKP | %48,6 |
| Evrenye Köyü | 1 | 249 | %90,4 | AKP | %65,6 |
| Gökbel Köyü | 1 | 70 | %80,0 | AKP | %83,9 |
| Gökçevre Köyü | 1 | 124 | %87,9 | AKP | %60,4 |
| Göçkün Köyü | 1 | 296 | %89,2 | AKP | %70,0 |
| Güde Köyü | 1 | 53 | %90,6 | AKP | %58,7 |
| Güneşli Köyü | 1 | 81 | %90,1 | AKP | %71,8 |
| Hacımehmet Köyü | 1 | 144 | %79,9 | AKP | %65,7 |
| Hacıibrahim Köyü | 1 | 48 | %89,6 | AKP | %81,4 |
| Hamitköy | 1 | 158 | %82,9 | AKP | %62,9 |
| Hayrioğlu Köyü | 1 | 57 | %89,5 | AKP | %84,0 |
| Hörmetli Köyü | 1 | 184 | %88,0 | AKP | %60,9 |
| Kabalar Köyü | 1 | 332 | %91,6 | AKP | %73,1 |
| Kabalarsökü Köyü | 1 | 255 | %88,2 | AKP | %58,9 |
| Karabey Köyü | 1 | 104 | %88,5 | AKP | %43,4 |
| Karaca Mah. | 1 | 132 | %84,9 | AKP | %36,5 |
| Karadeniz Mah. | 1 | 196 | %86,2 | AKP | %47,9 |
| Karşıyaka Köyü | 1 | 63 | %85,7 | AKP | %55,1 |
| Kayaelması Köyü | 1 | 10 | %130,0 | AKP | %76,9 |
| Keloğlu Köyü | 1 | 14 | %114,3 | AKP | %28,6 |
| Kızılkara Mah. | 1 | 271 | %84,1 | CHP | %46,2 |
| Korupınar Köyü | 1 | 372 | %90,1 | AKP | %74,2 |
| Kuzluk Köyü | 1 | 173 | %91,9 | AKP | %68,9 |
| Köroğlu Köyü | 1 | 56 | %83,9 | AKP | %83,0 |
| Köseköy | 1 | 31 | %83,9 | AKP | %69,2 |
| Musa Mah. | 1 | 208 | %88,9 | AKP | %57,6 |
| Sakalar Köyü | 1 | 127 | %93,7 | AKP | %69,6 |
| Salıcıoğlu Köyü | 1 | 82 | %85,4 | AKP | %57,8 |
| Soğukpınar Köyü | 1 | 138 | %90,6 | CHP | %38,3 |
| Sökü Köyü | 1 | 24 | %95,8 | AKP | %60,9 |
| Taşburun Köyü | 1 | 83 | %85,5 | AKP | %56,7 |
| Taşoluk Köyü | 1 | 136 | %75,0 | AKP | %49,5 |
| Toklukaya Köyü | 1 | 228 | %94,7 | AKP | %74,8 |
| Uluköy | 1 | 64 | %84,4 | AKP | %41,5 |
| Uluyol Köyü | 1 | 32 | %96,9 | AKP | %64,5 |
| Uğrak Köyü | 1 | 258 | %91,5 | AKP | %67,9 |
| Yakaboyu Mah. | 1 | 114 | %89,5 | AKP | %63,7 |
| Yamaç Köyü | 1 | 61 | %78,7 | AKP | %57,5 |
| Yaztepe Köyü | 1 | 109 | %85,3 | AKP | %67,8 |
| Yeni Mah. | 1 | 100 | %83,0 | CHP | %36,6 |
| Yeşilöz Mah. | 1 | 274 | %92,3 | AKP | %46,8 |
| Yolüstü Köyü | 1 | 106 | %85,9 | AKP | %51,8 |
| Yukarıhatipbağı Mah. | 2 | 545 | %86,1 | AKP | %41,4 |
| Yukarıköy | 1 | 169 | %83,4 | AKP | %55,0 |
| Yukarıçaylı Köyü | 1 | 123 | %87,0 | AKP | %51,6 |
| Yunusköy | 1 | 139 | %80,6 | AKP | %59,4 |
| Yuvacık Köyü | 1 | 29 | %96,6 | AKP | %75,0 |
| Çamdalı Köyü | 1 | 43 | %79,1 | AKP | %75,0 |
| Çamlıca Mah. | 1 | 58 | %94,8 | CHP | %31,9 |
| Çaydüzü Köyü | 1 | 76 | %68,4 | AKP | %73,9 |
| Çaykıyı Köyü | 1 | 53 | %90,6 | AKP | %59,6 |
| Çubuk Köyü | 1 | 63 | %85,7 | AKP | %63,0 |
| Çiçekyazı Köyü | 1 | 134 | %86,6 | AKP | %58,2 |
| Örtülü Köyü | 1 | 123 | %86,2 | AKP | %77,9 |
| Özbaşı Köyü | 1 | 38 | %100,0 | AKP | %63,9 |
| Özlüce Köyü | 1 | 188 | %78,2 | AKP | %46,4 |
| Üçevler Köyü | 1 | 45 | %84,4 | AKP | %64,9 |
| Üçlüce Köyü | 1 | 44 | %100,0 | AKP | %81,4 |
| İkiyaka Köyü | 1 | 109 | %84,4 | AKP | %71,9 |
| İkizler Köyü | 1 | 38 | %89,5 | AKP | %79,4 |
| Şamalı Köyü | 1 | 70 | %82,9 | AKP | %80,0 |
| Şamaoğlu Köyü | 1 | 25 | %96,0 | AKP | %50,0 |
| Şeyhömer Köyü | 1 | 220 | %85,5 | AKP | %64,5 |