İhsangazi · Milletvekili
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimiİhsangazi ilçesi
%53,1
AK PARTİ birinci
3.738 geçerli oy · katılım %90,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
İhsangazi ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %53,1 ile birinci; 3738 geçerli oy, katılım %90,0.
İhsangazi
Kayıtlı seçmen 4.346 · Oy kullanan 3.913 (katılım %90,0) · Geçerli 3.738 · Geçersiz 175
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| AKP | 1.986 | %53,1 |
| MHP | 697 | %18,7 |
| CHP | 450 | %12,0 |
| İYİ | 222 | %5,9 |
| YRP | 79 | %2,1 |
| ZAFER | 63 | %1,7 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 44 | %1,2 |
| BBP | 34 | %0,9 |
| MEMLEKET | 30 | %0,8 |
| AP | 28 | %0,8 |
| ANAP | 25 | %0,7 |
| GENÇPARTİ | 15 | %0,4 |
| HKP | 13 | %0,4 |
| TKP | 9 | %0,2 |
| MİLLET | 6 | %0,2 |
| VATAN | 6 | %0,2 |
| DEM | 5 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 5 | %0,1 |
| GBP | 5 | %0,1 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 5 | %0,1 |
| SOL | 4 | %0,1 |
| HAK-PAR | 3 | %0,1 |
| Hasan Doğan Vurdu (bağımsız) | 2 | %0,1 |
| TKH | 1 | %0,0 |
| YP | 1 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Afşar Mah. | 1 | 88 | %94,3 | AKP | %48,8 |
| Akkaya Köyü | 1 | 63 | %98,4 | AKP | %50,0 |
| Akkirpi Köyü | 1 | 103 | %90,3 | AKP | %47,3 |
| Bedirgeriş Köyü | 1 | 36 | %102,8 | AKP | %77,8 |
| Belençal Köyü | 1 | 76 | %90,8 | AKP | %42,2 |
| Bozarmut Köyü | 1 | 69 | %85,5 | AKP | %51,8 |
| Dağyolu Köyü | 1 | 66 | %97,0 | AKP | %47,5 |
| Elçelebi Mah. | 1 | 90 | %94,4 | AKP | %40,5 |
| Enbiya Köyü | 1 | 135 | %96,3 | AKP | %54,1 |
| Görpe Köyü | 1 | 116 | %97,4 | AKP | %57,3 |
| Haydarlar Köyü | 1 | 254 | %93,7 | AKP | %56,1 |
| Hocahacip Köyü | 1 | 119 | %87,4 | AKP | %61,4 |
| Kalfat Mah. | 1 | 161 | %98,1 | AKP | %50,3 |
| Kapaklı Köyü | 1 | 48 | %97,9 | AKP | %62,2 |
| Kayapınar Köyü | 1 | 63 | %92,1 | MHP | %40,0 |
| Kızıleller Köyü | 1 | 129 | %88,4 | AKP | %65,7 |
| Koçcuğaz Köyü | 1 | 125 | %91,2 | AKP | %52,9 |
| Kuşçular Mah. | 1 | 130 | %96,2 | AKP | %47,2 |
| Obruk Köyü | 1 | 167 | %87,4 | AKP | %72,9 |
| Sarıpınar Köyü | 1 | 134 | %92,5 | AKP | %74,6 |
| Sepetçioğlu Köyü | 1 | 26 | %92,3 | AKP | %60,9 |
| Sevindik Mah. | 1 | 127 | %92,1 | AKP | %54,9 |
| Sünlük Köyü | 1 | 38 | %97,4 | AKP | %55,6 |
| Sipahiler Mah. | 1 | 178 | %94,9 | AKP | %42,8 |
| Yarışlar Köyü | 1 | 61 | %93,4 | AKP | %56,4 |
| Yeni Mah. | 3 | 1.129 | %80,0 | AKP | %48,5 |
| Yeşil Mah. | 1 | 66 | %101,5 | AKP | %41,3 |
| Çatalyazı Köyü | 1 | 95 | %96,8 | AKP | %58,0 |
| Çay Mah. | 1 | 127 | %92,9 | AKP | %45,1 |
| Çiçekpınar Köyü | 1 | 107 | %90,7 | AKP | %51,1 |
| Örencik Köyü | 1 | 50 | %98,0 | AKP | %79,6 |
| İnciğez Köyü | 1 | 93 | %90,3 | AKP | %41,6 |
| İsalar Mah. | 1 | 77 | %98,7 | AKP | %69,0 |