%48,1
AK PARTİ birinci
8.615 geçerli oy · katılım %87,8
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Devrekani ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %48,1 ile birinci; 8615 geçerli oy, katılım %87,8.
Kayıtlı seçmen 10.126 · Oy kullanan 8.895 (katılım %87,8) · Geçerli 8.615 · Geçersiz 280
Devrekani Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 4.141 | %48,1 |
| MHP | 1.713 | %19,9 |
| CHP | 1.300 | %15,1 |
| İYİ | 690 | %8,0 |
| YRP | 155 | %1,8 |
| ZAFER | 129 | %1,5 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 76 | %0,9 |
| AP | 68 | %0,8 |
| BBP | 67 | %0,8 |
| MEMLEKET | 64 | %0,7 |
| ANAP | 62 | %0,7 |
| HKP | 18 | %0,2 |
| HAK-PAR | 17 | %0,2 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 16 | %0,2 |
| MİLLET | 15 | %0,2 |
| VATAN | 15 | %0,2 |
| TKP | 12 | %0,1 |
| GENÇPARTİ | 11 | %0,1 |
| DEM | 10 | %0,1 |
| GBP | 9 | %0,1 |
| YP | 6 | %0,1 |
| Hasan Doğan Vurdu (bağımsız) | 6 | %0,1 |
| TKH | 5 | %0,1 |
| SOL | 4 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 4 | %0,1 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 2 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Devrekani mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Ahlatçık Köyü | 1 | 55 | %85,5 | AKP | %30,4 |
| Ahiçelebi Mah. | 3 | 840 | %87,5 | AKP | %43,4 |
| Akdoğan Köyü | 1 | 60 | %88,3 | AKP | %54,9 |
| Akmescit Köyü | 1 | 162 | %84,6 | AKP | %51,5 |
| Akçapınar Köyü | 1 | 56 | %105,4 | AKP | %44,1 |
| Alaçay Köyü | 1 | 71 | %84,5 | AKP | %68,3 |
| Alınören Köyü | 1 | 54 | %77,8 | AKP | %57,5 |
| Alçılar Köyü | 1 | 60 | %75,0 | AKP | %45,5 |
| Arslanbey Köyü | 1 | 89 | %79,8 | AKP | %45,7 |
| Asarcık Köyü | 1 | 155 | %85,2 | AKP | %64,6 |
| Balabanlar Köyü | 1 | 130 | %90,0 | AKP | %36,2 |
| Baltıcak Köyü | 1 | 128 | %85,9 | AKP | %61,7 |
| Başakpınar Köyü | 1 | 179 | %78,2 | AKP | %52,0 |
| Başakpınartepe Köyü | 1 | 47 | %87,2 | AKP | %63,4 |
| Belovacık Köyü | 1 | 145 | %87,6 | AKP | %67,0 |
| Bınkıldayık Köyü | 1 | 88 | %93,2 | AKP | %49,4 |
| Bozarmut Köyü | 1 | 95 | %86,3 | AKP | %53,8 |
| Bozkoca Köyü | 1 | 81 | %93,8 | AKP | %43,2 |
| Bozkocatepe Köyü | 1 | 149 | %87,9 | AKP | %52,0 |
| Doğuörcünler Köyü | 1 | 144 | %84,0 | AKP | %57,6 |
| Elmalıtekke Köyü | 1 | 92 | %78,3 | AKP | %73,5 |
| Erenler Köyü | 1 | 21 | %85,7 | AKP | %55,6 |
| Etçiler Mah. | 1 | 53 | %126,4 | CHP | %40,9 |
| Fakılar Köyü | 1 | 72 | %88,9 | AKP | %55,6 |
| Göynükören Köyü | 1 | 67 | %95,5 | AKP | %38,1 |
| Habeşli Köyü | 1 | 246 | %91,9 | AKP | %40,6 |
| Hasırlı Köyü | 1 | 111 | %87,4 | AKP | %54,4 |
| Kadıoğlu Köyü | 1 | 65 | %83,1 | AKP | %35,2 |
| Kadirbey Mah. | 1 | 212 | %95,3 | AKP | %50,5 |
| Kanlıabat Köyü | 1 | 177 | %84,2 | AKP | %55,2 |
| Karayazıcılar Köyü | 1 | 40 | %100,0 | AKP | %55,3 |
| Karaçam Köyü | 1 | 82 | %76,8 | AKP | %56,7 |
| Kasaplar Köyü | 1 | 124 | %88,7 | AKP | %54,4 |
| Kınık Köyü | 1 | 142 | %93,7 | AKP | %59,2 |
| Kızacık Köyü | 1 | 109 | %87,2 | AKP | %46,4 |
| Kurtköy | 1 | 119 | %85,7 | AKP | %40,8 |
| Kurtşeyh Mah. | 7 | 1.949 | %86,0 | AKP | %42,5 |
| Kuzköy | 1 | 174 | %83,9 | AKP | %49,3 |
| Laçin Köyü | 1 | 144 | %92,4 | AKP | %58,5 |
| Mütevelli Mah. | 1 | 209 | %95,7 | AKP | %45,3 |
| Pınarözü Köyü | 1 | 111 | %82,0 | AKP | %59,6 |
| Saraydurak Köyü | 1 | 64 | %87,5 | AKP | %47,1 |
| Sarıyonca Köyü | 1 | 84 | %94,1 | AKP | %38,2 |
| Sarpınalınca Köyü | 1 | 60 | %90,0 | AKP | %47,1 |
| Sazyaka Mah. | 1 | 270 | %90,0 | AKP | %37,1 |
| Selahattinköy | 1 | 88 | %92,1 | AKP | %60,8 |
| Sinantekke Köyü | 1 | 76 | %98,7 | AKP | %56,8 |
| Tekkekızıllar Köyü | 1 | 145 | %86,2 | AKP | %50,8 |
| Ulamış Köyü | 1 | 87 | %93,1 | AKP | %55,0 |
| Yazıbelen Köyü | 1 | 246 | %90,2 | AKP | %44,2 |
| Yazıhisar Köyü | 1 | 168 | %91,1 | AKP | %51,7 |
| Çatak Köyü | 1 | 110 | %93,6 | AKP | %43,2 |
| Çavuşlu Köyü | 1 | 69 | %82,6 | AKP | %59,7 |
| Çayırcık Mah. | 1 | 191 | %91,1 | AKP | %45,1 |
| Çontay Köyü | 1 | 129 | %89,9 | AKP | %67,2 |
| Çorbacı Köyü | 1 | 170 | %88,2 | AKP | %46,0 |
| Çörekçi Köyü | 1 | 80 | %72,5 | AKP | %63,0 |
| Örenbaşı Köyü | 1 | 157 | %91,7 | AKP | %53,5 |
| İnciğez Köyü | 1 | 74 | %86,5 | AKP | %44,4 |
| İsmailbey Mah. | 2 | 587 | %85,4 | AKP | %45,9 |
| Şenlik Köyü | 1 | 76 | %86,8 | AKP | %35,4 |
| Şeyhbali Köyü | 1 | 88 | %93,2 | AKP | %45,1 |