Çatalzeytin · Milletvekili
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiÇatalzeytin ilçesi
%50,2
AK PARTİ birinci
4.604 geçerli oy · katılım %83,0
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Çatalzeytin ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %50,2 ile birinci; 4604 geçerli oy, katılım %83,0.
Çatalzeytin
Kayıtlı seçmen 5.776 · Oy kullanan 4.792 (katılım %83,0) · Geçerli 4.604 · Geçersiz 188
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| AKP | 2.309 | %50,2 |
| MHP | 822 | %17,9 |
| CHP | 750 | %16,3 |
| İYİ | 374 | %8,1 |
| YRP | 64 | %1,4 |
| ZAFER | 58 | %1,3 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 50 | %1,1 |
| AP | 39 | %0,9 |
| BBP | 32 | %0,7 |
| MEMLEKET | 23 | %0,5 |
| ANAP | 19 | %0,4 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 12 | %0,3 |
| GBP | 9 | %0,2 |
| HKP | 8 | %0,2 |
| MİLLET | 6 | %0,1 |
| DEM | 5 | %0,1 |
| HAK-PAR | 4 | %0,1 |
| TKP | 4 | %0,1 |
| GENÇPARTİ | 4 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 3 | %0,1 |
| VATAN | 3 | %0,1 |
| SOL | 2 | %0,0 |
| Hasan Doğan Vurdu (bağımsız) | 2 | %0,0 |
| YP | 1 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Arıca Köyü | 1 | 85 | %92,9 | AKP | %62,8 |
| Aşağısökü Köyü | 1 | 43 | %107,0 | AKP | %68,2 |
| Canlar Köyü | 1 | 76 | %86,8 | AKP | %78,3 |
| Celaller Köyü | 1 | 79 | %78,5 | AKP | %66,7 |
| Dağköy | 1 | 69 | %82,6 | AKP | %41,1 |
| Doğanköy | 1 | 76 | %85,5 | AKP | %62,5 |
| Duran Köyü | 1 | 118 | %77,1 | AKP | %44,4 |
| Epçeler Köyü | 1 | 95 | %76,8 | AKP | %58,6 |
| Fındıklı Köyü | 1 | 40 | %100,0 | AKP | %44,7 |
| Güneşler Köyü | 1 | 68 | %83,8 | AKP | %43,4 |
| Hacıreis Köyü | 1 | 79 | %83,5 | AKP | %80,3 |
| Hacıreissökü Köyü | 1 | 51 | %94,1 | AKP | %60,0 |
| Hamidiye Köyü | 1 | 81 | %77,8 | AKP | %66,1 |
| Karacakaya Köyü | 1 | 132 | %83,3 | AKP | %53,6 |
| Kavaklı Köyü | 1 | 95 | %77,9 | AKP | %66,2 |
| Kavakören Köyü | 1 | 120 | %75,8 | AKP | %54,0 |
| Kayadibi Köyü | 1 | 81 | %82,7 | AKP | %52,3 |
| Kaymazlar Köyü | 1 | 78 | %71,8 | AKP | %78,2 |
| Kaşlıca Köyü | 1 | 91 | %84,6 | AKP | %76,6 |
| Kızılcakaya Köyü | 1 | 79 | %91,1 | MHP | %57,4 |
| Konaklı Köyü | 1 | 182 | %79,7 | AKP | %64,2 |
| Kozsökü Köyü | 1 | 60 | %80,0 | AKP | %60,0 |
| Kulfallar Köyü | 1 | 22 | %77,3 | AKP | %37,5 |
| Kuğuköy | 1 | 48 | %95,8 | AKP | %71,7 |
| Köklüce Köyü | 1 | 73 | %90,4 | AKP | %65,1 |
| Kirazlı Köyü | 1 | 118 | %83,1 | AKP | %72,2 |
| Merkez Mah. | 6 | 2.043 | %82,4 | AKP | %33,7 |
| Paşalı Köyü | 1 | 216 | %83,3 | AKP | %57,8 |
| Piri Köyü | 1 | 130 | %76,9 | AKP | %51,6 |
| Samancı Köyü | 1 | 82 | %85,4 | AKP | %95,5 |
| Saraçlar Köyü | 1 | 74 | %86,5 | AKP | %43,3 |
| Sırakonak Köyü | 1 | 100 | %79,0 | AKP | %52,0 |
| Sökü Köyü | 1 | 51 | %102,0 | AKP | %80,8 |
| Yemişli Köyü | 1 | 61 | %88,5 | AKP | %64,0 |
| Yenibeyler Köyü | 1 | 94 | %76,6 | AKP | %77,8 |
| Yukarısökü Köyü | 1 | 104 | %77,9 | AKP | %61,8 |
| Yunuslar Köyü | 1 | 111 | %81,1 | AKP | %56,7 |
| Çatak Köyü | 1 | 100 | %91,0 | AKP | %65,5 |
| Çağlar Köyü | 1 | 115 | %77,4 | AKP | %44,1 |
| Çelebiler Mah. | 1 | 57 | %75,4 | CHP | %46,5 |
| Çepni Köyü | 1 | 111 | %88,3 | AKP | %47,9 |
| Çubuklu Köyü | 1 | 47 | %85,1 | AKP | %64,9 |
| İsmailköy | 1 | 141 | %89,4 | AKP | %41,1 |