Bozkurt · Milletvekili
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiBozkurt ilçesi
%56,0
AK PARTİ birinci
6.318 geçerli oy · katılım %85,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Bozkurt ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %56,0 ile birinci; 6318 geçerli oy, katılım %85,5.
Bozkurt
Kayıtlı seçmen 7.616 · Oy kullanan 6.511 (katılım %85,5) · Geçerli 6.318 · Geçersiz 193
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| AKP | 3.539 | %56,0 |
| CHP | 1.033 | %16,4 |
| MHP | 798 | %12,6 |
| İYİ | 399 | %6,3 |
| YRP | 132 | %2,1 |
| ZAFER | 108 | %1,7 |
| BBP | 51 | %0,8 |
| MEMLEKET | 44 | %0,7 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 41 | %0,7 |
| ANAP | 39 | %0,6 |
| AP | 38 | %0,6 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 21 | %0,3 |
| HAK-PAR | 18 | %0,3 |
| GENÇPARTİ | 14 | %0,2 |
| DEM | 8 | %0,1 |
| HKP | 8 | %0,1 |
| VATAN | 8 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 6 | %0,1 |
| TKH | 5 | %0,1 |
| GBP | 3 | %0,1 |
| TKP | 2 | %0,0 |
| MİLLET | 1 | %0,0 |
| SOL | 1 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Alantepe Köyü | 1 | 40 | %70,0 | AKP | %63,0 |
| Ambarcılar Köyü | 1 | 132 | %86,4 | AKP | %76,4 |
| Bayramgazi Köyü | 1 | 147 | %89,1 | AKP | %69,1 |
| Beldeğirmen Köyü | 1 | 47 | %76,6 | AKP | %61,1 |
| Darsu Köyü | 1 | 71 | %81,7 | AKP | %50,9 |
| Dursun Köyü | 1 | 97 | %86,6 | AKP | %80,5 |
| Görentaş Köyü | 1 | 94 | %92,6 | AKP | %65,9 |
| Güngören Köyü | 1 | 22 | %100,0 | AKP | %71,4 |
| Günvakti Köyü | 1 | 231 | %87,5 | AKP | %70,7 |
| Hamza Mah. | 1 | 56 | %85,7 | AKP | %48,9 |
| Işığan Köyü | 1 | 54 | %94,4 | AKP | %42,9 |
| Kayalar Köyü | 1 | 55 | %90,9 | AKP | %70,0 |
| Kestanesökü Köyü | 1 | 75 | %92,0 | AKP | %50,8 |
| Keşlik Köyü | 1 | 67 | %92,5 | AKP | %58,1 |
| Kızılcaelma Köyü | 1 | 97 | %82,5 | AKP | %47,5 |
| Kocaçam Köyü | 1 | 154 | %84,4 | AKP | %79,2 |
| Koşmapınar Köyü | 1 | 220 | %88,2 | AKP | %59,1 |
| Kutluca Köyü | 1 | 101 | %78,2 | AKP | %64,0 |
| Köseali Köyü | 1 | 54 | %81,5 | AKP | %61,9 |
| Kirazsökü Köyü | 1 | 36 | %80,6 | AKP | %51,7 |
| Mamatlar Köyü | 1 | 60 | %73,3 | AKP | %51,2 |
| Merkez Mah. | 11 | 3.649 | %85,5 | AKP | %47,8 |
| Ortasökü Köyü | 1 | 208 | %91,8 | AKP | %73,1 |
| Sakızcılar Köyü | 1 | 85 | %83,5 | AKP | %49,2 |
| Sarıçiçek Köyü | 1 | 118 | %89,0 | AKP | %68,6 |
| Tezcan Köyü | 1 | 82 | %87,8 | AKP | %36,2 |
| Uluköy | 1 | 182 | %75,8 | AKP | %65,4 |
| Yaylatepe Köyü | 1 | 121 | %83,5 | AKP | %82,8 |
| Yaşarlı Köyü | 1 | 175 | %89,1 | AKP | %70,4 |
| Yeni Mah. | 1 | 105 | %92,4 | AKP | %58,1 |
| Yüksek Mah. | 1 | 122 | %89,3 | AKP | %68,9 |
| Çiçekyayla Köyü | 1 | 76 | %77,6 | AKP | %61,4 |
| İbrahimköy | 1 | 68 | %94,1 | AKP | %46,3 |
| İlişi Köyü | 1 | 365 | %81,4 | AKP | %52,8 |
| İnceyazı Köyü | 1 | 87 | %78,2 | AKP | %69,7 |
| Şen Mah. | 1 | 126 | %79,4 | AKP | %68,7 |
| Şeyhoğlu Köyü | 1 | 137 | %87,6 | AKP | %65,5 |