Azdavay · Milletvekili
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiAzdavay ilçesi
%39,0
AK PARTİ birinci
4.896 geçerli oy · katılım %83,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Azdavay ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %39,0 ile birinci; 4896 geçerli oy, katılım %83,7.
Azdavay
Kayıtlı seçmen 6.137 · Oy kullanan 5.135 (katılım %83,7) · Geçerli 4.896 · Geçersiz 239
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| AKP | 1.910 | %39,0 |
| CHP | 1.509 | %30,8 |
| MHP | 562 | %11,5 |
| İYİ | 457 | %9,3 |
| YRP | 99 | %2,0 |
| ZAFER | 50 | %1,0 |
| AP | 48 | %1,0 |
| BBP | 40 | %0,8 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 35 | %0,7 |
| ANAP | 28 | %0,6 |
| MEMLEKET | 27 | %0,6 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 23 | %0,5 |
| HAK-PAR | 19 | %0,4 |
| VATAN | 15 | %0,3 |
| TKP | 14 | %0,3 |
| HKP | 12 | %0,3 |
| MİLLET | 9 | %0,2 |
| GENÇPARTİ | 7 | %0,1 |
| DEM | 6 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 6 | %0,1 |
| GBP | 5 | %0,1 |
| SOL | 4 | %0,1 |
| TKH | 3 | %0,1 |
| YP | 3 | %0,1 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 3 | %0,1 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
| Hasan Doğan Vurdu (bağımsız) | 1 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Ahat Köyü | 1 | 52 | %105,8 | CHP | %56,4 |
| Akçaçam Köyü | 1 | 76 | %92,1 | AKP | %32,8 |
| Alacık Köyü | 1 | 91 | %86,8 | AKP | %34,2 |
| Aliköy | 1 | 109 | %79,8 | AKP | %60,2 |
| Arslanca Köyü | 1 | 89 | %85,4 | AKP | %49,3 |
| Bahçelievler Mah. | 2 | 560 | %78,9 | CHP | %43,1 |
| Bakırcı Köyü | 1 | 63 | %87,3 | İYİ | %36,7 |
| Başakçay Köyü | 1 | 88 | %81,8 | AKP | %47,8 |
| Başören Köyü | 1 | 58 | %75,9 | CHP | %53,5 |
| Derelitekke Köyü | 1 | 79 | %82,3 | AKP | %59,0 |
| Dereyücek Köyü | 1 | 98 | %93,9 | AKP | %46,5 |
| Evlek Köyü | 1 | 49 | %77,6 | CHP | %44,4 |
| Gecen Köyü | 1 | 49 | %75,5 | CHP | %45,7 |
| Göktaş Köyü | 1 | 73 | %78,1 | AKP | %41,8 |
| Gültepe Köyü | 1 | 55 | %69,1 | AKP | %64,9 |
| Gümürtler Köyü | 1 | 120 | %85,8 | CHP | %44,0 |
| Hıdırlar Köyü | 1 | 56 | %87,5 | AKP | %66,7 |
| Hocaköy | 1 | 46 | %87,0 | AKP | %50,0 |
| Kanlıdağ Köyü | 1 | 78 | %79,5 | AKP | %44,1 |
| Karahalılılar Köyü | 1 | 59 | %94,9 | AKP | %38,1 |
| Karakuşlu Köyü | 1 | 64 | %92,2 | CHP | %50,0 |
| Karşıyaka Mah. | 1 | 286 | %82,2 | CHP | %43,4 |
| Kayabaşı Köyü | 1 | 12 | %141,7 | CHP | %52,9 |
| Kayaoğlu Köyü | 1 | 86 | %82,6 | AKP | %35,3 |
| Kerpiçlik Köyü | 1 | 131 | %83,2 | AKP | %51,9 |
| Kırcalar Köyü | 1 | 83 | %85,5 | AKP | %36,8 |
| Kırmacı Köyü | 1 | 42 | %78,6 | AKP | %36,4 |
| Kolca Köyü | 1 | 101 | %80,2 | AKP | %58,2 |
| Kozluören Köyü | 1 | 71 | %87,3 | AKP | %60,7 |
| Kurtçular Köyü | 1 | 101 | %80,2 | AKP | %45,6 |
| Maden Köyü | 1 | 46 | %84,8 | AKP | %55,6 |
| Maksutköy | 1 | 55 | %78,2 | AKP | %32,6 |
| Mehmetçelebi Köyü | 1 | 50 | %86,0 | AKP | %63,4 |
| Merkez Mah. | 3 | 1.047 | %81,5 | CHP | %42,4 |
| Sabuncular Köyü | 1 | 44 | %104,6 | AKP | %40,9 |
| Sada Köyü | 1 | 92 | %90,2 | AKP | %50,0 |
| Samancı Köyü | 1 | 98 | %87,8 | MHP | %35,3 |
| Sarayköy | 1 | 65 | %92,3 | CHP | %29,3 |
| Sarnıçköy | 1 | 134 | %85,1 | AKP | %45,5 |
| Sıraköy | 1 | 118 | %83,1 | AKP | %50,0 |
| Söğütpınar Köyü | 1 | 69 | %84,1 | CHP | %36,4 |
| Tasköy | 1 | 88 | %84,1 | AKP | %59,7 |
| Tomrukköy | 1 | 58 | %98,3 | AKP | %51,8 |
| Topuk Köyü | 1 | 120 | %88,3 | AKP | %38,0 |
| Yeni Mah. | 2 | 481 | %84,6 | CHP | %40,5 |
| Yeşilköy | 1 | 91 | %81,3 | AKP | %60,0 |
| Yumacık Köyü | 1 | 74 | %87,8 | AKP | %37,7 |
| Zümrüt Köyü | 1 | 57 | %71,9 | AKP | %38,9 |
| Çakıroğlu Köyü | 1 | 54 | %87,0 | AKP | %40,5 |
| Çamlıbük Köyü | 1 | 69 | %84,1 | AKP | %33,3 |
| Çoçukören Köyü | 1 | 158 | %77,2 | AKP | %48,6 |
| Çömlektepe Köyü | 1 | 73 | %84,9 | AKP | %53,5 |
| Üyük Köyü | 1 | 71 | %88,7 | AKP | %30,7 |