Susuz · Milletvekili
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiSusuz ilçesi
%32,3
YEŞİL SOL PARTİ birinci
5.034 geçerli oy · katılım %79,7
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Susuz ilçesinde Milletvekili oylamasında YEŞİL SOL PARTİ %32,3 ile birinci; 5034 geçerli oy, katılım %79,7.
Susuz
Kayıtlı seçmen 6.618 · Oy kullanan 5.277 (katılım %79,7) · Geçerli 5.034 · Geçersiz 243
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| DEM | 1.628 | %32,3 |
| CHP | 1.145 | %22,8 |
| AKP | 1.103 | %21,9 |
| İYİ | 611 | %12,1 |
| MHP | 259 | %5,2 |
| SOL | 46 | %0,9 |
| YRP | 34 | %0,7 |
| TKP | 33 | %0,7 |
| MEMLEKET | 28 | %0,6 |
| BBP | 23 | %0,5 |
| AB | 22 | %0,4 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 18 | %0,4 |
| AP | 17 | %0,3 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 13 | %0,3 |
| HKP | 11 | %0,2 |
| MİLLET | 8 | %0,2 |
| TKH | 8 | %0,2 |
| GBP | 7 | %0,1 |
| GENÇPARTİ | 5 | %0,1 |
| YP | 4 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 4 | %0,1 |
| VATAN | 4 | %0,1 |
| HAK-PAR | 3 | %0,1 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Aksu Köyü | 1 | 208 | %83,2 | AKP | %52,2 |
| Aynalı Köyü | 1 | 159 | %86,2 | AKP | %33,8 |
| Büyük Çatak Köyü | 2 | 491 | %80,0 | DEM | %79,7 |
| Cumhuriyet Mah. | 1 | 201 | %84,6 | DEM | %30,5 |
| Doyumlu Köyü | 1 | 127 | %57,5 | DEM | %60,6 |
| Erdağı Köyü | 1 | 191 | %75,4 | DEM | %71,6 |
| Ermişler Köyü | 1 | 271 | %81,2 | DEM | %77,4 |
| Gölbaşı Köyü | 1 | 203 | %75,9 | AKP | %44,5 |
| Harmanlı Köyü | 1 | 385 | %73,8 | DEM | %57,9 |
| Kalecik Köyü | 1 | 75 | %81,3 | DEM | %43,3 |
| Karapınar Köyü | 1 | 72 | %81,9 | AKP | %43,9 |
| Kayadibi Köyü | 1 | 142 | %78,9 | AKP | %38,5 |
| Kayalık Köyü | 1 | 113 | %88,5 | AKP | %52,5 |
| Kazım Karabekir Mah. | 2 | 705 | %80,1 | CHP | %33,1 |
| Keçili Köyü | 1 | 46 | %78,3 | DEM | %57,1 |
| Kırkpınar Köyü | 1 | 97 | %86,6 | AKP | %37,4 |
| Kırçiçeği Köyü | 1 | 217 | %76,0 | AKP | %31,7 |
| Kurugöl Köyü | 1 | 120 | %71,7 | DEM | %78,6 |
| Küçükçatak Köyü | 1 | 243 | %80,7 | DEM | %79,6 |
| Kiziroğlu Köyü | 1 | 175 | %80,6 | AKP | %27,7 |
| Ortalar Köyü | 1 | 161 | %91,3 | CHP | %91,7 |
| Porsuklu Köyü | 1 | 279 | %76,3 | CHP | %27,7 |
| Taşlıca Köyü | 1 | 135 | %76,3 | AKP | %39,2 |
| Yaylacık Köyü | 1 | 157 | %74,5 | DEM | %51,4 |
| Yolboyu Köyü | 1 | 355 | %75,5 | CHP | %33,3 |
| Çamçavuş Köyü | 1 | 200 | %85,0 | CHP | %41,8 |
| Çığrıklı Köyü | 1 | 115 | %76,5 | DEM | %65,9 |
| İncesu Köyü | 1 | 283 | %82,7 | İYİ | %36,3 |
| İncilipınar Köyü | 1 | 96 | %66,7 | DEM | %61,0 |
| İnkılap Mah. | 1 | 261 | %86,2 | CHP | %32,9 |
| İnönü Mah. | 1 | 335 | %88,1 | AKP | %30,8 |