%33,6
AK PARTİ birinci
11.301 geçerli oy · katılım %80,5
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Selim ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %33,6 ile birinci; 11.301 geçerli oy, katılım %80,5.
Kayıtlı seçmen 14.685 · Oy kullanan 11.816 (katılım %80,5) · Geçerli 11.301 · Geçersiz 515
Selim Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 3.793 | %33,6 |
| DEM | 3.051 | %27,0 |
| CHP | 1.912 | %16,9 |
| MHP | 874 | %7,7 |
| İYİ | 798 | %7,1 |
| YRP | 413 | %3,7 |
| SOL | 79 | %0,7 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 60 | %0,5 |
| BBP | 49 | %0,4 |
| MEMLEKET | 45 | %0,4 |
| AP | 40 | %0,4 |
| AB | 34 | %0,3 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 26 | %0,2 |
| MİLLİ YOL | 19 | %0,2 |
| GBP | 18 | %0,2 |
| GENÇPARTİ | 17 | %0,2 |
| HKP | 16 | %0,1 |
| HAK-PAR | 15 | %0,1 |
| VATAN | 12 | %0,1 |
| MİLLET | 8 | %0,1 |
| YP | 8 | %0,1 |
| TKP | 7 | %0,1 |
| TKH | 7 | %0,1 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Selim mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akpınar Köyü | 1 | 156 | %78,9 | AKP | %44,5 |
| Akyar Köyü | 1 | 96 | %81,3 | DEM | %46,5 |
| Akçakale Köyü | 2 | 475 | %79,6 | AKP | %36,4 |
| Alisofu Köyü | 1 | 141 | %78,0 | DEM | %42,6 |
| Aşağıdamlapınar Köyü | 1 | 303 | %81,9 | DEM | %50,6 |
| Aşağıkotanlı Köyü | 1 | 71 | %76,1 | AKP | %26,9 |
| Bayburt Köyü | 1 | 205 | %83,4 | CHP | %31,3 |
| Baykara Köyü | 1 | 82 | %82,9 | AKP | %38,8 |
| Başköy | 1 | 308 | %76,3 | AKP | %37,8 |
| Benliahmet Köyü | 2 | 443 | %80,1 | AKP | %35,4 |
| Beyköy | 1 | 362 | %68,0 | AKP | %72,4 |
| Bozkuş Köyü | 2 | 412 | %76,2 | DEM | %62,8 |
| Bölükbaş Köyü | 1 | 190 | %77,4 | CHP | %30,6 |
| Büyük Oluklu Köyü | 2 | 784 | %65,4 | DEM | %56,1 |
| Büyükdere Köyü | 1 | 127 | %83,5 | DEM | %63,7 |
| Cavlak Köyü | 1 | 63 | %96,8 | AKP | %57,4 |
| Cumhuriyet Mah. | 5 | 1.660 | %83,1 | AKP | %28,4 |
| Darboğaz Köyü | 1 | 170 | %85,3 | AKP | %31,6 |
| Dölbentli Köyü | 1 | 63 | %88,9 | AKP | %48,2 |
| Eskigazi Köyü | 1 | 303 | %69,6 | DEM | %43,9 |
| Eskigeçit Köyü | 1 | 84 | %91,7 | CHP | %37,3 |
| Gelinalan Köyü | 1 | 381 | %81,1 | AKP | %55,2 |
| Gürbüzler Köyü | 1 | 270 | %84,8 | AKP | %63,3 |
| Hasbey Köyü | 1 | 334 | %72,8 | DEM | %48,4 |
| Kamışlı Köyü | 1 | 112 | %82,1 | AKP | %40,9 |
| Karahamza Köyü | 1 | 190 | %91,6 | AKP | %49,4 |
| Karakale Köyü | 1 | 319 | %74,9 | AKP | %47,0 |
| Karaçayır Köyü | 1 | 87 | %73,6 | AKP | %61,9 |
| Katranlı Köyü | 1 | 210 | %81,4 | DEM | %48,5 |
| Kaynarlı Köyü | 1 | 281 | %76,2 | DEM | %57,7 |
| Kekeç Köyü | 1 | 132 | %90,2 | AKP | %56,0 |
| Kırkpınar Köyü | 1 | 223 | %87,4 | AKP | %39,9 |
| Koyunyurdu Köyü | 2 | 430 | %85,8 | AKP | %53,8 |
| Koşapınar Köyü | 1 | 86 | %86,1 | AKP | %69,9 |
| Köprübaşı Mah. | 2 | 389 | %87,4 | CHP | %32,9 |
| Laloğlu Köyü | 1 | 154 | %80,5 | CHP | %64,2 |
| Mollamustafa Köyü | 1 | 89 | %93,3 | DEM | %70,5 |
| Oluklu Köyü | 1 | 70 | %125,7 | AKP | %31,4 |
| Ortakale Köyü | 1 | 62 | %91,9 | DEM | %46,4 |
| Sarıgün Köyü | 2 | 433 | %84,8 | AKP | %49,0 |
| Söğütlü Köyü | 1 | 80 | %86,3 | AKP | %62,7 |
| Tozluca Köyü | 1 | 85 | %91,8 | AKP | %49,4 |
| Tuygun Köyü | 1 | 186 | %78,5 | DEM | %45,0 |
| Yalnızçam Köyü | 1 | 313 | %79,6 | DEM | %32,5 |
| Yamaçlı Köyü | 1 | 111 | %71,2 | AKP | %40,8 |
| Yassıca Köyü | 1 | 50 | %88,0 | AKP | %46,5 |
| Yaylacık Köyü | 1 | 211 | %74,9 | AKP | %28,2 |
| Yenice Köyü | 1 | 128 | %83,6 | İYİ | %31,4 |
| Yeşiltepe Köyü | 1 | 66 | %81,8 | CHP | %31,4 |
| Yolgeçmez Köyü | 1 | 160 | %83,1 | DEM | %32,8 |
| Yukarıdamlapınar Köyü | 1 | 294 | %82,3 | DEM | %72,1 |
| Yukarıkotanlı Köyü | 1 | 97 | %90,7 | AKP | %58,3 |
| Çarşı Mah. | 5 | 1.757 | %80,8 | CHP | %27,8 |
| Çaybaşı Köyü | 1 | 73 | %94,5 | CHP | %39,1 |
| Çıplaklı Köyü | 1 | 124 | %81,5 | AKP | %43,4 |
| İğdir Köyü | 1 | 200 | %77,0 | AKP | %47,6 |