%37,5
YEŞİL SOL PARTİ birinci
21.074 geçerli oy · katılım %75,4
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Kağızman ilçesinde Milletvekili oylamasında YEŞİL SOL PARTİ %37,5 ile birinci; 21.074 geçerli oy, katılım %75,4.
Kayıtlı seçmen 29.354 · Oy kullanan 22.120 (katılım %75,4) · Geçerli 21.074 · Geçersiz 1.046
Kağızman Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| DEM | 7.911 | %37,5 |
| AKP | 6.193 | %29,4 |
| İYİ | 3.110 | %14,8 |
| CHP | 1.369 | %6,5 |
| MHP | 1.181 | %5,6 |
| YRP | 590 | %2,8 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 113 | %0,5 |
| MEMLEKET | 104 | %0,5 |
| SOL | 98 | %0,5 |
| AB | 62 | %0,3 |
| BBP | 59 | %0,3 |
| AP | 58 | %0,3 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 37 | %0,2 |
| HAK-PAR | 34 | %0,2 |
| HKP | 28 | %0,1 |
| GBP | 27 | %0,1 |
| TKP | 21 | %0,1 |
| GENÇPARTİ | 19 | %0,1 |
| VATAN | 16 | %0,1 |
| MİLLET | 14 | %0,1 |
| YP | 14 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 9 | %0,0 |
| TKH | 6 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Kağızman mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akdam Köyü | 3 | 855 | %67,6 | DEM | %59,5 |
| Akyayla Köyü | 1 | 175 | %62,9 | DEM | %67,0 |
| Akçakale Köyü | 1 | 113 | %83,2 | DEM | %72,5 |
| Akçay Köyü | 1 | 249 | %73,1 | İYİ | %33,9 |
| Akören Köyü | 2 | 588 | %55,6 | AKP | %42,6 |
| Altıngedik Köyü | 1 | 205 | %73,2 | AKP | %47,6 |
| Aydınkavak Köyü | 2 | 452 | %73,0 | DEM | %72,9 |
| Aşağı Karagüney Köyü | 1 | 85 | %96,5 | DEM | %74,1 |
| Aşağı Kümbet Mah. | 3 | 1.038 | %76,2 | DEM | %32,1 |
| Aşağıdere Mah. | 2 | 753 | %78,9 | DEM | %30,5 |
| Aşağıdut Köyü | 1 | 152 | %75,7 | İYİ | %37,7 |
| Bayam Mah. | 1 | 266 | %84,2 | AKP | %44,9 |
| Bulanık Köyü | 1 | 117 | %74,4 | AKP | %44,4 |
| Bücüklü Köyü | 1 | 320 | %65,0 | DEM | %79,7 |
| Camuşlu Köyü | 1 | 360 | %75,8 | AKP | %67,3 |
| Denizgölü Köyü | 2 | 511 | %74,8 | DEM | %57,9 |
| Devebük Köyü | 1 | 32 | %103,1 | İYİ | %75,0 |
| Değirmendere Köyü | 1 | 51 | %88,2 | AKP | %33,3 |
| Donandı Köyü | 1 | 337 | %80,4 | DEM | %83,9 |
| Duranlar Köyü | 1 | 35 | %100,0 | DEM | %40,0 |
| Dibekkaya Köyü | 1 | 68 | %75,0 | DEM | %45,1 |
| Esenkır Köyü | 1 | 170 | %86,5 | AKP | %65,7 |
| Gümüştepe Köyü | 1 | 73 | %76,7 | DEM | %66,0 |
| Günindi Köyü | 3 | 946 | %65,6 | DEM | %71,9 |
| Günindiyaylası Köyü | 1 | 48 | %75,0 | DEM | %39,4 |
| Haznedar Mah. | 1 | 81 | %97,5 | MHP | %38,7 |
| Karabağ Köyü | 1 | 377 | %63,4 | DEM | %55,5 |
| Karaboncuk Köyü | 1 | 56 | %73,2 | AKP | %46,2 |
| Karacaören Köyü | 1 | 69 | %62,3 | DEM | %60,5 |
| Karakale Köyü | 1 | 160 | %73,1 | DEM | %91,4 |
| Karakuş Köyü | 2 | 539 | %72,7 | DEM | %51,8 |
| Keşişkıran Köyü | 1 | 140 | %68,6 | DEM | %84,3 |
| Kozlu Köyü | 1 | 220 | %84,6 | AKP | %59,8 |
| Kuloğlu Köyü | 2 | 647 | %70,8 | AKP | %36,9 |
| Kuruyayla Köyü | 1 | 204 | %80,9 | DEM | %76,6 |
| Kömürlü Köyü | 1 | 181 | %68,5 | DEM | %68,2 |
| Körpınar Köyü | 1 | 13 | %138,5 | AKP | %44,4 |
| Kötek Köyü | 2 | 426 | %91,6 | AKP | %37,5 |
| Ortaköy | 1 | 298 | %71,1 | AKP | %56,7 |
| Paslı Köyü | 1 | 299 | %72,2 | DEM | %50,5 |
| Taşburun Köyü | 1 | 195 | %86,2 | AKP | %50,3 |
| Taşbilek Köyü | 1 | 164 | %75,0 | DEM | %76,0 |
| Tomruktaş Köyü | 1 | 103 | %84,5 | DEM | %38,6 |
| Toprakkale Mah. | 2 | 505 | %82,2 | DEM | %29,6 |
| Tunçkaya Köyü | 1 | 265 | %83,0 | AKP | %62,4 |
| Yalnızağaç Köyü | 1 | 88 | %63,6 | DEM | %34,6 |
| Yankıpınar Köyü | 1 | 155 | %78,7 | AKP | %36,8 |
| Yağlıca Köyü | 1 | 253 | %76,7 | DEM | %80,3 |
| Yellikıran Köyü | 1 | 84 | %66,7 | AKP | %46,0 |
| Yenice Köyü | 1 | 146 | %74,0 | AKP | %52,9 |
| Yolkorur Köyü | 1 | 55 | %54,6 | AKP | %46,4 |
| Yukarı Dere Mah. | 2 | 498 | %74,5 | DEM | %48,6 |
| Yukarı Karagüney Köyü | 1 | 337 | %89,9 | DEM | %78,5 |
| Yukarı Kümbet Mah. | 2 | 761 | %78,5 | AKP | %35,5 |
| Zuvar Mah. | 2 | 728 | %80,1 | DEM | %33,5 |
| Çallı Köyü | 1 | 365 | %68,0 | DEM | %58,6 |
| Çayarası Köyü | 3 | 966 | %74,4 | AKP | %58,0 |
| Çaybük Köyü | 1 | 73 | %72,6 | AKP | %47,1 |
| Çengilli Köyü | 3 | 941 | %63,3 | DEM | %84,0 |
| Çeperli Köyü | 1 | 148 | %91,2 | AKP | %53,0 |
| Çukurayva Köyü | 1 | 201 | %82,1 | AKP | %45,4 |
| Çilehane Köyü | 1 | 236 | %91,1 | AKP | %51,5 |
| Çiçekli Köyü | 1 | 69 | %58,0 | DEM | %35,9 |
| Ürker Köyü | 1 | 129 | %73,6 | AKP | %37,0 |
| Şabanköy | 2 | 421 | %73,6 | DEM | %49,1 |
| Şahindere Mah. | 28 | 9.759 | %77,0 | DEM | %28,6 |