Digor · Milletvekili
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiDigor ilçesi
%74,4
YEŞİL SOL PARTİ birinci
9.241 geçerli oy · katılım %74,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Digor ilçesinde Milletvekili oylamasında YEŞİL SOL PARTİ %74,4 ile birinci; 9241 geçerli oy, katılım %74,9.
Digor
Kayıtlı seçmen 13.087 · Oy kullanan 9.799 (katılım %74,9) · Geçerli 9.241 · Geçersiz 558
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| DEM | 6.878 | %74,4 |
| AKP | 935 | %10,1 |
| CHP | 835 | %9,0 |
| İYİ | 172 | %1,9 |
| MHP | 140 | %1,5 |
| SOL | 59 | %0,6 |
| YRP | 48 | %0,5 |
| AB | 39 | %0,4 |
| MEMLEKET | 22 | %0,2 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 14 | %0,2 |
| HKP | 13 | %0,1 |
| AP | 13 | %0,1 |
| BBP | 11 | %0,1 |
| GBP | 11 | %0,1 |
| HAK-PAR | 9 | %0,1 |
| TKP | 9 | %0,1 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 7 | %0,1 |
| GENÇPARTİ | 6 | %0,1 |
| VATAN | 6 | %0,1 |
| MİLLİ YOL | 5 | %0,1 |
| TKH | 4 | %0,0 |
| MİLLET | 2 | %0,0 |
| YP | 2 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Alem Köyü | 2 | 507 | %70,6 | DEM | %80,7 |
| Arpalı Köyü | 1 | 382 | %72,3 | DEM | %71,0 |
| Aşağıbaşköy | 1 | 92 | %88,0 | DEM | %84,6 |
| Bacalı Köyü | 1 | 357 | %71,4 | DEM | %90,6 |
| Bayırbağı Köyü | 1 | 94 | %69,2 | DEM | %86,9 |
| Başköy | 1 | 400 | %67,5 | DEM | %80,7 |
| Bostankale Köyü | 1 | 171 | %75,4 | DEM | %75,6 |
| Celalköy | 1 | 83 | %72,3 | DEM | %76,8 |
| Dağpınar-Merkez Mah. | 7 | 2.130 | %79,3 | DEM | %73,1 |
| Derinöz Köyü | 1 | 278 | %77,0 | DEM | %88,2 |
| Dolaylı Köyü | 2 | 241 | %75,9 | DEM | %70,8 |
| Düzgeçit Köyü | 1 | 158 | %61,4 | DEM | %61,8 |
| Eren Köyü | 1 | 36 | %72,2 | DEM | %80,0 |
| Gülhayran Köyü | 1 | 317 | %75,1 | DEM | %78,4 |
| Halıkışlak Köyü | 1 | 148 | %82,4 | AKP | %24,6 |
| Hasancan Köyü | 1 | 73 | %83,6 | DEM | %89,7 |
| Hisarönü Köyü | 1 | 210 | %64,8 | DEM | %89,6 |
| Karabağ Köyü | 1 | 389 | %74,0 | DEM | %93,3 |
| Karakale Köyü | 1 | 130 | %80,8 | DEM | %53,1 |
| Kocaköy | 3 | 1.147 | %68,5 | DEM | %80,5 |
| Köseler Köyü | 1 | 95 | %79,0 | DEM | %68,8 |
| Kilittaşı Köyü | 1 | 165 | %66,1 | DEM | %81,5 |
| Mahirbey Köyü | 1 | 177 | %72,3 | DEM | %86,1 |
| Merkez Mah. | 6 | 1.654 | %74,2 | DEM | %51,3 |
| Oyuklu Köyü | 1 | 230 | %81,3 | DEM | %70,0 |
| Saklıca Köyü | 1 | 141 | %86,5 | DEM | %67,3 |
| Sorguçkavaklı Köyü | 1 | 288 | %71,2 | DEM | %78,9 |
| Sorkunlu Köyü | 1 | 204 | %68,6 | DEM | %82,7 |
| Türkmeşen Köyü | 2 | 522 | %72,0 | DEM | %78,3 |
| Uzunkaya Köyü | 1 | 131 | %95,4 | DEM | %55,8 |
| Varlı Köyü | 1 | 389 | %69,9 | DEM | %64,7 |
| Yaylacık Köyü | 1 | 218 | %75,2 | DEM | %84,9 |
| Yağlıca Köyü | 2 | 422 | %81,5 | DEM | %78,6 |
| Yemençayır Köyü | 1 | 206 | %78,6 | DEM | %90,2 |
| Yeniköy | 1 | 113 | %85,8 | DEM | %90,6 |
| Çatak Köyü | 1 | 270 | %75,2 | DEM | %92,9 |
| Şatıroğlu Köyü | 1 | 311 | %85,5 | DEM | %96,6 |
| Şenol Köyü | 1 | 89 | %75,3 | DEM | %82,0 |
| Şirinköy | 1 | 119 | %75,6 | DEM | %65,1 |