Akyaka · Milletvekili
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel SeçimiAkyaka ilçesi
%27,9
CHP birinci
5.384 geçerli oy · katılım %77,3
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Akyaka ilçesinde Milletvekili oylamasında CHP %27,9 ile birinci; 5384 geçerli oy, katılım %77,3.
Akyaka
Kayıtlı seçmen 7.236 · Oy kullanan 5.595 (katılım %77,3) · Geçerli 5.384 · Geçersiz 211
| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|---|---|
| CHP | 1.504 | %27,9 |
| AKP | 1.273 | %23,6 |
| MHP | 1.076 | %20,0 |
| İYİ | 949 | %17,6 |
| DEM | 211 | %3,9 |
| YRP | 50 | %0,9 |
| BBP | 49 | %0,9 |
| MEMLEKET | 42 | %0,8 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 39 | %0,7 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 30 | %0,6 |
| AP | 23 | %0,4 |
| SOL | 17 | %0,3 |
| VATAN | 15 | %0,3 |
| TKP | 14 | %0,3 |
| HKP | 14 | %0,3 |
| GENÇPARTİ | 13 | %0,2 |
| GBP | 13 | %0,2 |
| AB | 12 | %0,2 |
| MİLLİ YOL | 11 | %0,2 |
| HAK-PAR | 9 | %0,2 |
| MİLLET | 8 | %0,2 |
| TKH | 7 | %0,1 |
| YP | 4 | %0,1 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
Mahalle ve köyler
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|---|---|---|---|---|
| Akbulak Köyü | 1 | 55 | %63,6 | CHP | %30,3 |
| Aslanhane Köyü | 1 | 42 | %90,5 | MHP | %34,2 |
| Boyuntaş Köyü | 2 | 453 | %68,0 | CHP | %43,3 |
| Büyükdurduran Köyü | 1 | 235 | %62,1 | AKP | %29,4 |
| Büyükpirveli Köyü | 1 | 204 | %66,7 | AKP | %34,6 |
| Camuşlu Köyü | 1 | 75 | %82,7 | CHP | %35,5 |
| Cebeci Köyü | 1 | 145 | %82,1 | AKP | %34,6 |
| Demirkent Köyü | 2 | 767 | %82,5 | CHP | %42,1 |
| Duraklı Köyü | 1 | 296 | %77,0 | CHP | %27,1 |
| Esenyayla Köyü | 2 | 477 | %76,5 | CHP | %33,2 |
| Geçitköy | 1 | 245 | %77,1 | AKP | %38,9 |
| Hacıpiri Köyü | 1 | 95 | %83,2 | AKP | %31,2 |
| Kalkankale Köyü | 1 | 194 | %78,9 | CHP | %34,0 |
| Karahan Köyü | 2 | 412 | %78,2 | MHP | %26,1 |
| Kayadöven Köyü | 1 | 56 | %71,4 | İYİ | %37,5 |
| Kayaköprü Köyü | 1 | 236 | %72,9 | AKP | %34,2 |
| Kürekdere Köyü | 1 | 222 | %86,9 | MHP | %32,8 |
| Küçükaküzüm Köyü | 1 | 36 | %86,1 | MHP | %51,6 |
| Küçükdurduran Köyü | 1 | 64 | %73,4 | İYİ | %66,0 |
| Sulakbahçe Köyü | 1 | 192 | %70,8 | AKP | %36,9 |
| Süngüderesi Köyü | 1 | 67 | %106,0 | İYİ | %31,5 |
| Tepe Mah. | 2 | 579 | %80,8 | MHP | %29,2 |
| Topkaya Mah. | 1 | 346 | %80,9 | CHP | %27,8 |
| Yerlikavak Köyü | 1 | 333 | %61,9 | MHP | %37,8 |
| Çetindurak Köyü | 1 | 113 | %77,9 | AKP | %32,1 |
| Üçpınar Köyü | 1 | 293 | %74,4 | AKP | %29,7 |
| İbişköy | 1 | 99 | %69,7 | İYİ | %38,5 |
| İncedere Köyü | 1 | 120 | %83,3 | CHP | %37,5 |
| İstasyon Mah. | 2 | 512 | %82,4 | CHP | %28,8 |
| Şahnalar Köyü | 1 | 273 | %88,3 | AKP | %27,3 |