%41,6
AK PARTİ birinci
128.434 geçerli oy · katılım %90,2
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Karaman Merkez ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %41,6 ile birinci; 128.434 geçerli oy, katılım %90,2.
Kayıtlı seçmen 145.841 · Oy kullanan 131.613 (katılım %90,2) · Geçerli 128.434 · Geçersiz 3.179
Karaman Merkez Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 53.457 | %41,6 |
| MHP | 23.920 | %18,6 |
| CHP | 23.087 | %18,0 |
| İYİ | 13.017 | %10,1 |
| BBP | 3.563 | %2,8 |
| YRP | 3.116 | %2,4 |
| ZAFER | 2.470 | %1,9 |
| MEMLEKET | 1.271 | %1,0 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1.066 | %0,8 |
| DEM | 751 | %0,6 |
| Mustafa Köpüklü (bağımsız) | 427 | %0,3 |
| AP | 374 | %0,3 |
| TİP | 335 | %0,3 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 310 | %0,2 |
| GENÇPARTİ | 220 | %0,2 |
| AB | 166 | %0,1 |
| ANAP | 162 | %0,1 |
| TKP | 134 | %0,1 |
| MİLLET | 119 | %0,1 |
| VATAN | 87 | %0,1 |
| HAK-PAR | 86 | %0,1 |
| HKP | 80 | %0,1 |
| SOL | 66 | %0,1 |
| GBP | 56 | %0,0 |
| TKH | 46 | %0,0 |
| YP | 25 | %0,0 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 12 | %0,0 |
| SOSYALİST GÜÇ BİRLİĞİ İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 10 | %0,0 |
| EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 1 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Karaman Merkez mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Abbas Mah. | 5 | 1.747 | %89,3 | AKP | %38,6 |
| Adaköy | 1 | 144 | %88,2 | MHP | %40,0 |
| Ahmet Yesevi Mah. | 8 | 2.738 | %92,7 | AKP | %37,1 |
| Ahiosman Mah. | 2 | 682 | %86,5 | AKP | %40,4 |
| Akpınar Köyü | 1 | 309 | %88,4 | AKP | %59,3 |
| Akçaalan Köyü | 1 | 158 | %90,5 | İYİ | %37,5 |
| Akçaşehir-Atatürk Mah. | 2 | 602 | %89,9 | CHP | %33,8 |
| Akçaşehir-Fatih Mah. | 1 | 344 | %93,0 | CHP | %36,9 |
| Akçaşehir-Gazi Mah. | 2 | 523 | %90,8 | AKP | %34,9 |
| Akçaşehir-Hürriyet Mah. | 1 | 356 | %92,1 | AKP | %38,1 |
| Alacasuluk Mah. | 11 | 3.883 | %88,1 | AKP | %45,9 |
| Alaçatı Köyü | 2 | 424 | %91,5 | AKP | %46,8 |
| Alişahane Mah. | 8 | 2.746 | %88,1 | AKP | %41,1 |
| Atatürk Mah. | 2 | 483 | %93,6 | AKP | %45,5 |
| Aybastı Köyü | 2 | 139 | %100,0 | AKP | %49,6 |
| Ağaçyurdu Köyü | 1 | 85 | %96,5 | AKP | %27,9 |
| Ağılönü Köyü | 1 | 188 | %92,0 | AKP | %41,6 |
| Aşağıakın Köyü | 1 | 100 | %91,0 | AKP | %48,3 |
| Aşağıkızılca Köyü | 1 | 118 | %94,1 | AKP | %50,5 |
| Bademli Köyü | 1 | 58 | %96,6 | AKP | %54,7 |
| Bahçelievler Mah. | 3 | 1.043 | %92,6 | AKP | %41,2 |
| Barutkavuran Köyü | 1 | 140 | %99,3 | AKP | %47,8 |
| Bayırköy | 1 | 377 | %90,7 | MHP | %30,8 |
| Başakşehir Mah. | 6 | 2.124 | %90,8 | AKP | %41,4 |
| Başkışla Köyü | 1 | 258 | %95,0 | AKP | %75,8 |
| Beyazkent Mah. | 8 | 2.955 | %93,4 | AKP | %46,1 |
| Beydili Köyü | 1 | 161 | %95,0 | AKP | %58,5 |
| Bostanözü Köyü | 1 | 130 | %97,7 | AKP | %54,1 |
| Boyalı Köyü | 1 | 175 | %90,3 | AKP | %39,9 |
| Bozkandak Köyü | 1 | 294 | %94,2 | AKP | %76,8 |
| Bucakkışla Köyü | 1 | 118 | %88,1 | AKP | %53,5 |
| Burhan Köyü | 1 | 233 | %82,4 | AKP | %52,9 |
| Burunoba Köyü | 1 | 177 | %91,5 | AKP | %53,5 |
| Cedit Mah. | 7 | 2.571 | %88,8 | AKP | %33,5 |
| Cerit Köyü | 3 | 248 | %97,6 | AKP | %30,0 |
| Cumhuriyet Mah. | 8 | 2.849 | %90,1 | AKP | %38,4 |
| Damlapınar Köyü | 1 | 175 | %97,7 | AKP | %78,7 |
| Dağkonak Köyü | 1 | 57 | %94,7 | AKP | %57,4 |
| Demiryurt Köyü | 1 | 155 | %94,8 | AKP | %48,3 |
| Dereköy | 3 | 859 | %95,6 | AKP | %55,3 |
| Değirmenbaşı Köyü | 1 | 64 | %96,9 | AKP | %41,7 |
| Dinek Köyü | 1 | 144 | %92,4 | AKP | %40,2 |
| Egilmez Köyü | 1 | 226 | %94,3 | AKP | %36,2 |
| Ekinözü Köyü | 1 | 371 | %92,5 | CHP | %51,4 |
| Elmadağı Köyü | 2 | 228 | %92,1 | AKP | %36,5 |
| Elmaşehir Mah. | 6 | 2.189 | %86,4 | CHP | %31,1 |
| Eminler Köyü | 1 | 125 | %96,8 | AKP | %38,7 |
| Erenkavak Köyü | 2 | 109 | %99,1 | AKP | %53,8 |
| Fatih Mah. | 3 | 809 | %90,7 | AKP | %44,1 |
| Fenari Mah. | 3 | 780 | %86,3 | AKP | %34,7 |
| Gazidükkan Mah. | 6 | 2.164 | %88,3 | AKP | %49,6 |
| Gevher Hatun Mah. | 17 | 6.164 | %91,3 | AKP | %35,2 |
| Gökçe Köyü | 1 | 106 | %92,5 | CHP | %40,6 |
| Göztepe Köyü | 1 | 107 | %97,2 | AKP | %43,6 |
| Göçer Köyü | 1 | 82 | %96,3 | AKP | %64,1 |
| Güldere Köyü | 2 | 448 | %92,0 | AKP | %40,7 |
| Gülkaya Köyü | 1 | 395 | %95,2 | AKP | %53,3 |
| Güçler Köyü | 1 | 19 | %131,6 | AKP | %50,0 |
| Hacıcelal Mah. | 8 | 2.883 | %88,6 | AKP | %42,9 |
| Hamidiye Köyü | 1 | 158 | %99,4 | AKP | %55,5 |
| Hamidiye Mah. | 5 | 1.817 | %84,4 | AKP | %39,7 |
| Hürriyet Mah. | 13 | 4.733 | %92,9 | AKP | %40,7 |
| Hisar Mah. | 6 | 1.936 | %88,4 | AKP | %44,9 |
| Kalaba Köyü | 1 | 152 | %99,3 | AKP | %60,5 |
| Kameni Köyü | 1 | 215 | %99,1 | AKP | %73,0 |
| Karacaören Köyü | 1 | 241 | %93,8 | MHP | %46,9 |
| Karamanoğlu Mehmet Bey Mah. | 7 | 2.449 | %88,7 | AKP | %43,6 |
| Kazım Karabekir Paşa Mah. | 6 | 2.222 | %87,9 | AKP | %39,7 |
| Kaşoba Köyü | 1 | 19 | %115,8 | CHP | %63,6 |
| Kılbasan Köyü | 3 | 1.144 | %90,7 | AKP | %44,7 |
| Kırbağı Mah. | 2 | 712 | %84,1 | AKP | %42,3 |
| Kızık Köyü | 1 | 219 | %98,2 | AKP | %35,0 |
| Kızıllarağını Köyü | 1 | 93 | %89,3 | AKP | %28,8 |
| Kızılyaka Köyü | 1 | 226 | %91,2 | AKP | %60,5 |
| Kozlubucak Köyü | 1 | 63 | %93,7 | AKP | %49,1 |
| Koçakdede Mah. | 3 | 1.019 | %87,2 | AKP | %43,8 |
| Kurtderesi Köyü | 1 | 271 | %96,3 | AKP | %53,0 |
| Kurucabel Köyü | 1 | 19 | %105,3 | AKP | %50,0 |
| Külhan Mah. | 5 | 1.552 | %87,4 | AKP | %30,9 |
| Kirişçi Mah. | 4 | 1.489 | %87,8 | AKP | %33,3 |
| Kisecik Köyü | 2 | 506 | %90,5 | CHP | %57,2 |
| Lale Köyü | 2 | 427 | %95,6 | AKP | %52,3 |
| Larende Mah. | 8 | 2.905 | %89,8 | AKP | %44,7 |
| Madenşehri Köyü | 1 | 204 | %83,8 | AKP | %35,2 |
| Mahmudiye Mah. | 11 | 4.052 | %91,2 | AKP | %37,3 |
| Mansurdede Mah. | 3 | 875 | %88,6 | AKP | %48,9 |
| Masara Köyü | 1 | 194 | %92,3 | MHP | %39,2 |
| Medreselik Köyü | 1 | 101 | %98,0 | AKP | %70,5 |
| Mehmet Akif Ersoy Mah. | 6 | 2.092 | %93,3 | AKP | %39,1 |
| Mesudiye Köyü | 1 | 304 | %98,0 | AKP | %39,0 |
| Morcalı Köyü | 2 | 422 | %89,8 | AKP | %64,2 |
| Muratdede Köyü | 1 | 211 | %96,7 | AKP | %50,0 |
| Mümine Hatun Mah. | 13 | 4.714 | %92,0 | AKP | %43,1 |
| Narlıdere Köyü | 1 | 195 | %95,9 | AKP | %49,2 |
| Nefise Sultan Mah. | 5 | 1.843 | %88,6 | AKP | %39,3 |
| Ortaoba Köyü | 2 | 426 | %93,0 | AKP | %57,5 |
| Osmangazi Mah. | 4 | 1.259 | %83,0 | AKP | %42,7 |
| Osmaniye Köyü | 1 | 173 | %97,7 | AKP | %32,7 |
| Paşabağı Köyü | 1 | 153 | %89,5 | AKP | %46,6 |
| Pınarbaşı Köyü | 1 | 206 | %86,4 | AKP | %60,4 |
| Pirireis Mah. | 10 | 3.641 | %90,4 | AKP | %38,6 |
| Rauf Denktaş Mah. | 5 | 1.583 | %89,0 | AKP | %33,9 |
| Sakabaşı Mah. | 1 | 317 | %81,4 | AKP | %36,9 |
| Salur Köyü | 1 | 119 | %92,4 | AKP | %53,7 |
| Sarıkaya Köyü | 1 | 20 | %110,0 | CHP | %36,4 |
| Sazlıyaka Köyü | 1 | 15 | %126,7 | CHP | %52,6 |
| Sekiçeşme Mah. | 2 | 680 | %89,6 | AKP | %40,7 |
| Seyithasan Köyü | 1 | 115 | %96,5 | AKP | %48,1 |
| Sudurağı-Bahçelievler Mah. | 3 | 878 | %94,7 | AKP | %49,4 |
| Sudurağı-Cumhuriyet Mah. | 2 | 608 | %91,3 | AKP | %55,6 |
| Sudurağı-Ketenci Mah. | 1 | 318 | %91,5 | AKP | %52,6 |
| Süleymanhacı Köyü | 2 | 592 | %86,2 | AKP | %60,0 |
| Sümer Mah. | 7 | 2.646 | %90,2 | AKP | %48,8 |
| Siyahser Mah. | 4 | 1.199 | %89,4 | AKP | %41,6 |
| Tabduk Emre Mah. | 8 | 2.696 | %85,9 | AKP | %36,2 |
| Tahsin Ünal Mah. | 1 | 199 | %86,9 | AKP | %34,7 |
| Tarlaören Köyü | 1 | 62 | %93,6 | AKP | %28,1 |
| Tavşanlı Köyü | 1 | 27 | %111,1 | AKP | %43,3 |
| Taşkale Köyü | 2 | 418 | %88,5 | CHP | %54,3 |
| Topucak Mah. | 3 | 986 | %89,0 | AKP | %46,1 |
| Urgan Mah. | 4 | 1.340 | %91,6 | AKP | %36,3 |
| Valide Sultan Mah. | 9 | 3.326 | %89,9 | AKP | %34,4 |
| Yazılı Köyü | 1 | 133 | %94,7 | AKP | %56,6 |
| Yenimahalle Mah. | 4 | 1.146 | %90,6 | AKP | %43,0 |
| Yenişehir Mah. | 5 | 1.554 | %92,1 | AKP | %41,9 |
| Yeşilada Mah. | 4 | 1.347 | %89,5 | AKP | %43,5 |
| Yeşildere Köyü | 3 | 700 | %91,0 | AKP | %38,6 |
| Yılangömü Köyü | 1 | 53 | %103,8 | AKP | %55,6 |
| Yollarbaşı Köyü | 2 | 749 | %83,6 | AKP | %41,5 |
| Yukarıakın Köyü | 1 | 90 | %95,6 | AKP | %47,1 |
| Yukarıkızılca Köyü | 1 | 366 | %88,3 | AKP | %40,5 |
| Yunus Emre Mah. | 11 | 3.918 | %93,7 | AKP | %44,2 |
| Yunuskent Mah. | 5 | 1.784 | %91,0 | AKP | %41,7 |
| Yuvatepe Köyü | 1 | 67 | %95,5 | AKP | %50,0 |
| Zembilli Ali Efendi Mah. | 10 | 3.440 | %89,3 | AKP | %41,0 |
| Zengen Köyü | 1 | 257 | %96,5 | AKP | %61,4 |
| Ziya Gökalp Mah. | 5 | 1.860 | %88,0 | AKP | %43,8 |
| Çakırbağ Köyü | 3 | 1.096 | %90,5 | AKP | %48,7 |
| Çatak Köyü | 1 | 128 | %98,4 | AKP | %66,4 |
| Çavuşpınarı Köyü | 1 | 247 | %93,9 | AKP | %45,5 |
| Çeltek Mah. | 12 | 4.295 | %89,3 | AKP | %45,5 |
| Çoğlu Köyü | 2 | 466 | %94,2 | AKP | %49,5 |
| Çukurbağ Köyü | 1 | 152 | %99,3 | AKP | %58,0 |
| Çukurköy | 1 | 90 | %91,1 | AKP | %40,0 |
| Çimenkuyu Köyü | 1 | 20 | %115,0 | CHP | %52,4 |
| Çiğdemli Köyü | 1 | 164 | %96,3 | AKP | %41,1 |
| Özdemir Köyü | 1 | 153 | %98,0 | MHP | %46,9 |
| Üniversite Mah. | 6 | 2.091 | %86,9 | AKP | %41,6 |
| Üçbaş Köyü | 1 | 34 | %114,7 | AKP | %56,4 |
| Üçkuyu Köyü | 1 | 41 | %104,9 | CHP | %41,9 |
| İbrahim Hakkı Konyalı Mah. | 5 | 1.894 | %91,3 | AKP | %43,7 |
| İhsaniye Köyü | 1 | 206 | %94,2 | MHP | %72,6 |
| İmaret Mah. | 5 | 1.591 | %88,0 | AKP | %47,6 |
| İslihisar Köyü | 1 | 115 | %96,5 | AKP | %36,4 |
| Şeyh Edebali Mah. | 5 | 1.530 | %92,5 | AKP | %40,2 |
| Şeyh Şamil Mah. | 6 | 1.915 | %87,9 | AKP | %42,0 |
| Şeyhler Köyü | 1 | 14 | %150,0 | AKP | %66,7 |