%32,6
AK PARTİ birinci
17.626 geçerli oy · katılım %87,9
Oran geçerli oylara göre; ittifak ortak oyları ayrı satırdır.
Kaynak: acikveri.ysk.gov.tr · 9 Ekim 2026 tarihinde alındı
Ermenek ilçesinde Milletvekili oylamasında AK PARTİ %32,6 ile birinci; 17.626 geçerli oy, katılım %87,9.
Kayıtlı seçmen 21.225 · Oy kullanan 18.664 (katılım %87,9) · Geçerli 17.626 · Geçersiz 1.038
Ermenek Milletvekili sonuçları| Parti / aday | Oy | Oran |
|---|
| AKP | 5.740 | %32,6 |
| CHP | 4.136 | %23,5 |
| MHP | 2.916 | %16,5 |
| İYİ | 2.860 | %16,2 |
| BBP | 582 | %3,3 |
| ZAFER | 265 | %1,5 |
| YRP | 231 | %1,3 |
| CUMHUR İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 135 | %0,8 |
| MEMLEKET | 126 | %0,7 |
| MİLLET İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 102 | %0,6 |
| AP | 97 | %0,6 |
| HAK-PAR | 49 | %0,3 |
| AB | 48 | %0,3 |
| ANAP | 48 | %0,3 |
| TİP | 42 | %0,2 |
| GENÇPARTİ | 41 | %0,2 |
| MİLLET | 38 | %0,2 |
| HKP | 33 | %0,2 |
| DEM | 31 | %0,2 |
| VATAN | 24 | %0,1 |
| GBP | 18 | %0,1 |
| SOL | 17 | %0,1 |
| TKP | 14 | %0,1 |
| YP | 11 | %0,1 |
| TKH | 9 | %0,1 |
| Mustafa Köpüklü (bağımsız) | 9 | %0,1 |
| ATA İTTİFAKI (ittifak ortak oyu) | 4 | %0,0 |
Sandık sonuçlarından toplanmıştır; her satır o muhtarlığın sandıklarına açılır.
Ermenek mahalle ve köy sonuçları| Muhtarlık | Sandık | Kayıtlı seçmen | Katılım | Birinci | Oran |
|---|
| Akcamescit Mah. | 1 | 89 | %103,4 | MHP | %35,2 |
| Ardıçkaya Köyü | 2 | 723 | %86,6 | AKP | %54,5 |
| Ağaççatı Köyü | 1 | 58 | %87,9 | AKP | %45,7 |
| Aşağıçağlar Köyü | 2 | 703 | %85,4 | AKP | %43,3 |
| Balkusan Köyü | 1 | 146 | %95,9 | CHP | %41,9 |
| Başpınar Mah. | 1 | 90 | %92,2 | AKP | %35,4 |
| Boyalık Köyü | 1 | 235 | %85,5 | AKP | %35,6 |
| Değirmenlik Mah. | 3 | 781 | %88,1 | CHP | %28,2 |
| Elmayurdu Köyü | 1 | 366 | %86,1 | AKP | %34,7 |
| Eskice Köyü | 1 | 57 | %98,3 | AKP | %34,0 |
| Evsin Köyü | 2 | 209 | %93,8 | AKP | %52,5 |
| Gökçekent Köyü | 2 | 657 | %83,6 | AKP | %35,8 |
| Gökçeseki Köyü | 1 | 248 | %89,9 | AKP | %30,4 |
| Görmeli Köyü | 2 | 521 | %85,0 | AKP | %33,3 |
| Güllük Mah. | 2 | 447 | %87,7 | AKP | %32,9 |
| Gülpazar Mah. | 1 | 71 | %94,4 | AKP | %27,0 |
| Güneyyurt-Aralık Mah. | 2 | 494 | %92,5 | AKP | %36,4 |
| Güneyyurt-Cami Mah. | 2 | 696 | %86,8 | AKP | %36,2 |
| Güneyyurt-Habib Mah. | 2 | 521 | %92,1 | AKP | %39,9 |
| Güneyyurt-Kışlacık Mah. | 1 | 163 | %92,0 | İYİ | %37,7 |
| Güneyyurt-Oda Mah. | 2 | 760 | %87,5 | AKP | %33,5 |
| Güneyyurt-Orta Mah. | 1 | 182 | %86,3 | AKP | %46,2 |
| Güneyyurt-Pınargözü Mah. | 2 | 416 | %89,4 | AKP | %44,3 |
| Güneyyurt-Yenimahalle Mah. | 2 | 549 | %89,4 | AKP | %35,8 |
| Karalar Mah. | 1 | 48 | %97,9 | AKP | %45,7 |
| Katranlı Köyü | 2 | 599 | %89,8 | AKP | %47,1 |
| Kayaönü Köyü | 1 | 136 | %83,8 | AKP | %38,7 |
| Kazancı-Bucak Mah. | 1 | 74 | %93,2 | CHP | %39,4 |
| Kazancı-Gökceler Mah. | 1 | 139 | %93,5 | CHP | %48,8 |
| Kazancı-Merkez Mah. | 2 | 743 | %90,7 | CHP | %47,2 |
| Kazancı-Tepecik Mah. | 1 | 139 | %95,0 | CHP | %46,4 |
| Kazancı-Türbeseki Mah. | 1 | 77 | %92,2 | CHP | %39,4 |
| Kazancı-Uluköy Mah. | 1 | 136 | %87,5 | İYİ | %26,8 |
| Kazancı-Yukarı Mah. | 1 | 182 | %87,9 | CHP | %38,5 |
| Kazancı-Çatalbadem Mah. | 2 | 397 | %89,2 | CHP | %34,0 |
| Kebendibi Mah. | 1 | 68 | %95,6 | AKP | %29,3 |
| Keçipazar Mah. | 1 | 152 | %86,2 | AKP | %30,3 |
| Keşillik Mah. | 1 | 55 | %101,8 | AKP | %35,9 |
| Meydan Mah. | 5 | 1.331 | %88,4 | CHP | %31,1 |
| Olukpınar Köyü | 1 | 104 | %86,5 | AKP | %50,0 |
| Orta Mah. | 1 | 226 | %88,5 | CHP | %34,6 |
| Pamuklu Köyü | 1 | 173 | %89,0 | CHP | %45,3 |
| Pınarönü Köyü | 1 | 145 | %89,7 | CHP | %28,6 |
| Sandıklı Mah. | 2 | 454 | %89,9 | AKP | %27,5 |
| Sarıvadi Köyü | 1 | 230 | %80,0 | AKP | %44,4 |
| Seyran Mah. | 8 | 2.407 | %84,0 | AKP | %28,6 |
| Susaklı Mah. | 3 | 826 | %87,2 | CHP | %25,5 |
| Taşbaşı Mah. | 2 | 645 | %86,1 | CHP | %26,8 |
| Tepebaşı Köyü | 1 | 315 | %80,3 | AKP | %34,9 |
| Yalındal Köyü | 1 | 288 | %94,1 | CHP | %41,8 |
| Yaylapazarı Köyü | 1 | 147 | %93,9 | CHP | %37,3 |
| Yerbağ Köyü | 1 | 116 | %93,1 | AKP | %51,1 |
| Yeşilköy | 1 | 261 | %93,5 | AKP | %46,2 |
| Yukarıçağlar Köyü | 2 | 499 | %87,6 | AKP | %45,3 |
| Çamlıca Köyü | 1 | 279 | %87,8 | AKP | %36,2 |
| Çavuşköy | 1 | 43 | %97,7 | AKP | %25,6 |
| Çınarlısu Mah. | 1 | 371 | %85,2 | AKP | %29,3 |
| İkizçınar Köyü | 2 | 238 | %89,5 | CHP | %38,7 |